„Tikrai nesidomiu pono Karbauskio verslo interesais. Matyt, jeigu yra taikomos sankcijos įmonei, tai joks importas nėra galimas. Tai reiktų pasitikslinti, ar kalbame apie atvejį, ar apie įmonę. Aš detaliai nemačiau šitos informacijos“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė ministras pirmininkas.

Pasak S. Skvernelio, dėl „Agrokoncerno“ importuojamų trąšų, jeigu kyla abejonių, galima kreiptis į institucijas, kurios atliks tyrimą.

„Jeigu kam klausimų kokių nors kyla, tai yra institucijos, kurios už tai atsakingos, tai galima į jas kreiptis – ar dėl tyrimo, ar atsakymų gavimo“, – sakė premjeras.

Vis dėlto, jis teigė neįsivaizduojantis, kaip būtų galima importuoti trąšas iš sankcijų sąraše esančių įmonių.

„Tikrai nelabai įsivaizduoju įmonių, kurioms taikomos sankcijos, kad galėtų patekti kažkas į Lietuvos rinką iš tų įmonių,“ – teigė Vyriausybės vadovas.

Nacionalinio transliuotojo (LRT) teigimu, „Agrokoncernas“ trąšas importuoja ne tik iš Rusijos trąšų gamintojų „Phos Agro“ ir „Acron“ – į Lietuvą keliauja ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino vaikystės bičiulio, stačiusio Krymo tiltą, produkcija.

Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui priklauso daugiau kaip 80 proc. „Minudobreniya“ akcijų. Jam dėl artimų ryšių su Kremliaus lyderiu nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos, tačiau minimos įmonės „juodajame sąraše“ nėra.

Anot LRT, „Agrokoncernas“ A. Rotenbergo įmonės trąšas įsigyja per tarpininką Dubajuje – bendrovę „AgriculturalMinerals“ DMCC.

Vis dėlto, „Agrokoncernas“ pripažįsta, kad, nors trąšos perkamos Dubajuje, į Lietuvą jos atvežamos ne iš ten. Įmonė neatskleidžia, iš kokios tiksliai šalies importuoja trąšas.

R. Karbauskis tikina, kad „Agrokoncerne“ dirbantys agronomai negali žinoti visų akcininkų. „Agrokoncernas“ tikina, kad trąšas importuodamas iš A. Rotenbergui priklausančios „Minudobreniya“ jokių įstatymų nepažeidžia.

Lietuvos baudžiamasis kodeksas už tarptautinių sankcijų pažeidimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų. Už šią nusikalstamą veiką atsako ir juridinis asmuo.