„Tėvynės sąjungos pozicija koalicijoje yra permanentiškai gana nedėkinga todėl, kad tai yra labai didelė frakcija Seime. Kitos frakcijos, kurios yra mažesnės, kartais galbūt tą santykių disproporciją naudoja ir kaip argumentą, ir galbūt kartais tikėdamiesi iš didžiosios frakcijos dalykų, kuriuos nebūtinai galima labai greitai padaryti“, – ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Nėra lengva būti didžiausia frakcija koalicijoje“, – pripažino ji.

Visgi, konservatorė pabrėžė, kad pastaruoju metu koalicijoje tvyrojusios įtampos esmingai nepakeitė tarpusavio santykių ar kaip nors susilpnino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pozicijas. Todėl, tęsė premjerė, ir toliau privalu ieškoti kompromisų, tenkinančių visas valdančiąsias partijas.

„Ta prasme aš nesakyčiau, kad yra kažkokia labai ypatinga situacija – visą laiką reikia koalicijoje ieškoti sprendimų tokių, kad partneriai jaustųsi išgirsti ir suprasti, kad jie jaustųsi partneriai toje koalicijoje“, – akcentavo Ministrė pirmininkė.

Tuo metu klausiama, ar mažieji partneriai neketina spausti konservatorių keisti koalicijos sutartį, daugiau dėmesio skiriant būtent liberalių jėgų prioritetiniams klausimams, I. Šimonytė nurodė, kad dabartinė sutartis vis dar galioja. Todėl, jos manymu, valdančioji dauguma ir toliau dirbs tokia pačia forma.

„Yra koalicijos sutartis ir mes kalbėjome, ar koalicijos sutartis galioja. Koalicijos sutartis galioja. Jeigu jūs turite omenyje, sakykime, tuos klausimus, dėl kurių nuomonės Tėvynės sąjungos, o taip pat ir Liberalų sąjūdžio frakcijoje, išsiskiria – tarkime, Civilinės sąjungos įstatymo projektą ar mažo kiekio marihuanos dekriminalizaciją – yra koalicijos sutartyje aptarta, kaip tuos klausimus bandome spręsti“, – aiškino premjerė, pakartodama, kad partijų pozicijos dėl kilusios krizės, jos nuomone, pernelyg nepasikeitė.

„Jeigu koalicijos sutartis galioja, reiškia, mes ir toliau dirbame tais pačiais principais, kurie sutartyje ir yra apibrėžti“, – apibendrino ji.

Kaip skelbta anksčiau, audringų reakcijų Seimo plenarinių posėdžių salėje susilaukusi TS-LKD vadovybės iniciatyva dėl pirmalaikių parlamento rinkimų žlugo – Seimas po pateikimo nepritarė konservatorių partijos prezidiumo siūlymui.

Mažieji valdančiosios koalicijos partneriai primygtinai ragino TS-LKD prezidiumą priimti būtinus sprendimus kaip įmanoma greičiau.

Visgi, dar iki Seimo balsavimo premjerė I. Šimonytė ne kartą patikino, kad parlamentui pritrūkus politinės valios sušaukti naujus rinkimus, ji pasitrauks iš pareigų – tai reiškia, kad kartu su Vyriausybės vadove atsistatydintų ir visas ministrų kabinetas.

Tačiau Seimui nepalaikius TS-LKD siūlymo, premjerė sušvelnino savo pozicijas. Politikė pripažino, kad pareikšdama apie galimą atsistatydinimą „leido sau šiek tiek per daug“, todėl sprendimą dėl tolimesnio jos darbo Vyriausybėje turėtų priimti TS-LKD prezidiumas.

Jai antrino ir TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis, nurodęs, kad galimybes Ministrų kabinetui tęsti darbą pirmiausiai vertins koalicijos partneriai, o vėliau reikės sulaukti ir TS-LKD prezidiumo pozicijos.

Apie pirmalaikius Seimo rinkimus ir visos politinės sistemos pertvarką konservatorių pirmininkas G. Landsbergis prakalbo kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis. TS-LKD siūlė Seimui surengti naujus rinkimus rugsėjo 10 d.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)