Šią savaitę tokias Darbo kodekso bei Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas Seimui pateikusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno pirmoji pavaduotoja Guoda Burokienė sakė, kad šiuo metu tei­sę gau­ti vai­ko prie­žiū­ros iš­mo­ką tu­ri vie­nas iš tė­vų ar įtė­vių, glo­bė­jas, ar nu­sta­ty­tas są­ly­gas ati­tin­kan­tis vie­nas iš vai­ko se­ne­lių.

„Bet pa­si­tai­ko at­ve­jų, kad vai­ko tė­vai tu­ri tik glo­bė­jus, ne­tu­rė­jo tė­vų, ku­rie juos už­au­gin­tų, už­au­gi­no glo­bė­jai ir dėl įvai­rių prie­žas­čių tų vai­kų ne­ga­lė­jo įsi­vai­kin­ti. Ir tiems glo­bė­jams, pa­gal Dar­bo ko­dek­so nuo­sta­tas, ne­ga­li bū­ti su­teik­tos atos­to­gos anū­kui, vai­kui pri­žiū­rė­ti. Jie neturi ga­li­my­bės gau­ti vai­ko prie­žiū­ros iš­mo­ką. Manau, kad to­kių glo­bė­jų nė­ra la­bai daug, bet ka­dan­gi yra no­rin­čių pa­si­nau­do­ti ši­ta ga­li­my­be, tai siū­lau įtraukti ir glo­bė­jus, kaip ir se­ne­lius“, – iš Seimo tribūnos sakė G. Burokienė.

Už pasiūlytas nuostatas po pateikimo balsavo 47 Seimo nariai, prieš – 3, su­si­lai­kė 25. Seimo „valstiečių“ inicijuotus projektus svarstys So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas, o gruo­džio 12 die­ną jie turėtų vėl atkeliauti į plenarinius posėdžius.

Siūloma, kad naujas teisinis reguliavimas įsigaliotų nuo kitų metų.

Šiuo metu Darbo kodekse numatyta, kad atostogos vaikui prižiūrėti, iki vaikui sukanka treji metai gali būti suteikiamos motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)