Dalis savivaldybių prie užimtumo didinimo programų prisideda ir savo lėšomis, todėl galutinė lėšų suma užimtumui didinti 2023 m. bus didesnė.

„Ministerijos skiriama lėšų suma nėra didelė, tačiau svarbi. Matome, kad dalis savivaldybių prie užimtumo didinimo prisideda ir savo lėšomis. Dėkojame joms. Darbas ir su tuo susijusios pajamos ne tik padeda žmonėms, bet ir mažina savivaldos išlaidas piniginei socialinei paramai. Turime bedarbiams pasiūlyti darbą, o ne pašalpas“, – sako viceministras V. Šilinskas.

Kita vertus, vien pasiūlyti darbą nepakanka. Suteikiant trumpalaikį įdarbinimą, po 6 mėn. užimtais likdavo vos 5,9 proc. dalyvių. Tais atvejais, kai buvo taikoma atvejo vadyba ir šalinamos pamatinės problemos, po 6 mėn. darbą tęsdavo dvigubai daugiau: 13 proc. dalyvių. Todėl ministerija nauju aprašu rekomenduoja visais atvejais taikyti atvejo vadybą ir šalinti pamatines kliūtis užimtumui.

„Prašome savivaldybių kartu su Užimtumo tarnyba bei nevyriausybinėmis organizacijomis spręsti pamatines problemas užimtumui: motyvacijos stoką, priklausomybes, skolas, globos ar priežiūros paslaugų trūkumą, susisiekimo problemas. Ne visada pavyks, bet tik išsprendus pamatines problemas galime tikėtis, kad žmonės ne tik trumpam įsidarbins, bet ir liks darbo rinkoje ilgiau“, – pažymi viceministras V. Šilinskas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją