„Turbūt yra labai nedaug valstybių, kuriose pandeminė situacija prastėja ir tuo pačiu metu laisvinami karantino ribojimai. Kita vertus, tai yra suprantama, nes karantinas tęsiasi jau šeštą mėnesį, ir situacija verslo prasme ir socialine prasme yra tikrai labai įtempta“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėjas.

Pasak jo, tokioje situacijoje sudėtinga rasti teisingiausią sprendimą, todėl belieka tikėtis, kad šiltėjantys orai bei vakcinacijos tempai aplenks augsiančius atvejų skaičius.

„Tuo pat metu labai svarbu ruoštis ir planui B – nusimatyti tas situacijas ir tuos ribojimus, kurių galbūt reikėtų, jeigu situacija pablogėtų“, – pabrėžė S. Krėpšta.

Jis priminė, kad ir žiemą dauguma valstybių laikėsi strategijos pakaitomis laisvinti ir griežtinti karantino sąlygas. Pasak S. Krėpštos, sunku pasakyti, ar ši strategija, ar Lietuvos pasirinktas sprendimas laikytis ilgo karantino, buvo geresnis.

„Turint tokį ilgą karantiną, situacija turbūt privedė prie to, kad tam tikrų išeičių ir atlaisvinimų reikėjo ieškoti, nes toks ilgas karantinas taip pat sukuria labai didelę žalą ne tik ekonomine, bet ir socialine prasme“, – kalbėjo jis.

„Situacija tikrai labai nedėkinga, sprendimai priimti, dabar belieka stebėti labai atidžiai situaciją ir būti pasirengus tiek planui A, tiek planui B“, – teigė S. Krėpšta.

Kaip įstaigas, kurios galėtų užsidaryti pirmiausia, jeigu situaciją vėl prireiktų griežtinti, jis minėjo sporto klubus, masinius renginius, nes jie laikomi didžiausios rizikos.

Siekiant paskatinti vakcinaciją Visagine ar Šalčininkuose, reikėtų pasitelkti vietinius influencerius

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad, siekiant paskatinti vakcinaciją lėčiausiai besiskiepijančiose Lietuvos savivaldybėse, tokiose kaip Šalčininkų ar Visagino, reikėtų parengti informacines kampanijas būtent to regiono tautinių mažumų gyventojams suprantama kalba bei pasitelkiant vietinius žinomus asmenis.

„Jungtinė Karalystė turi atskiras informavimo kampanijas atskiroms tautinėms mažumoms, nusitaikant ir komunikuojant tomis kalbomis, kurios yra suprantamos tų mažumų, ir pasitelkiant vietinius, lokalius influencerius, kuriais vietinio, konkretaus regiono žmonės pasitiki“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo S. Krėpšta.

Tokią idėją prezidento patarėjas išsakė po to, kai premjerė Ingrida Šimonytė praėjusį penktadienį aplankė lėčiausiai besiskiepijančias savivaldybes, o į Visagino gyventojus netgi kreipėsi rusų kalba. S. Krėpštos nuomone, Vyriausybei reikėtų parengti informavimo kampaniją, kurioje būtent to regiono garsūs žmonės kreiptųsi į vietos gyventojus, ragindami juos vakcinuotis.

„Net neabejoju, kad vertinga konstruoti tokias komunikavimo kampanijas, ta kalba, kuri yra priimtiniausia to regiono gyventojams, tokia forma, kurią jie supranta. Ir jeigu feisbukas yra vienas iš informavimo šaltinių, tai, be jokios abejonės, pateikti konkrečią, tikslią informaciją ir pasitelkti būtent to regiono garsius žmones“, – teigė prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas.
Vis dėlto prezidento patarėjas neįvardino konkrečių asmenų, kurie galėtų dalyvauti tokiose informacinėse kampanijose. Tačiau jis tikino, kad kiekviena savivaldybė turi savo vietinius influencerius, kuriais gali būti vietiniai politikai ar ekspertai.

„Net neabejoju, kad kiekvienas regionas, bendruomenė turi tuos savo influencerius. Juos tiesiog reiktų surasti ir pasitelkti. Kalbame apie tikrai lokalius žmones, galbūt tiek iš valdžios įstaigų, tiek ekspertus ar gerbtinus žmones apskritai tose bendruomenėse. Reiktų aktyviau dirbti su jais, ir matome, kad kitose šalyse tokios strategijos pasiteisina ir yra labai aktyviai naudojamos“,– tvirtino S. Krėpšta.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekia 501 – šalis grįžo į vadinamąjį juodąjį scenarijų. Ligoninėse gydoma apie 1,2 tūkst. COVID-19 pacientų, 126 iš jų – reanimacijoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (133)