P. Pachomovaitei skirtas papeikimas už jos veiksmais diskredituotą Seimo autoritetą ir sukeltas abejones dėl Seimo kanceliarijoje organizuojamos darbo tvarkos.

Seimo nariui tiesiogiai pavaldi Seimo nario padėjėja-sekretorė, kurios pagrindinė darbovietė, atsižvelgiant į valstybės tarnybos specifiką, yra Seimo kanceliarija, neturėjo teisės aktų nustatyta tvarka išduoto leidimo dirbti kitą darbą.

Be to, atsižvelgiant į teisės aktais nustatytus darbo laiko trukmės reikalavimus, 2015-11-02–2016-04-28 ir 2016-06-01–2016-08-08 laikotarpiais ji negalėjo dirbti kito darbo, nes Seimo kanceliarijoje dirbo 1,5 pareigybės krūviu.

Anot Seimo kanceliarijos, atkreiptinas dėmesys, jog pareiga užtikrinti, kad asmuo dirbantis pagal 2 ar daugiau darbo sutarčių, nedirbtų ilgiau kaip 12 valandų per dieną, yra numatyta nepagrindinės darbovietės darbdaviui.

Tyrimas pradėtas po žinių apie kitą darbą

Tyrimą Seimo kanceliarija pradėjo iš žiniasklaidos sužinojusi, kad P.Gražulio padėjėja kanceliarijoje įdarbinta P.Pachomovaitė dar dirba ir kitą darbą.

Seimo kanceliarijos BNS pateiktais duomenimis, P.Gražulio padėjėja 33 metų P.Pachomovaitė pradėjo dirbti 2014-ųjų vasario 6-ąją. Iki 2015 metų lapkričio ji Seime dirbo puse etato, o nuo lapkričio ėmėsi darbo parlamente visu etatu, jos atlyginimas pakilo iki beveik 744 eurų per mėnesį.

Tokiomis sąlygomis moteris dirbo iki 2016-ųjų balandžio pabaigos. Šių metų pavasarį jos pareigos Seime vėl buvo išskaidytos: puse etato P.Pachomovaitė dirbo P.Gražulio padėjėja, puse – Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, kuriai tuomet vadovavo P.Gražulis, referente.

Frakcijos pakaitinės referentės pareigų P.Pachomovaitė neteko, kai P.Gražulis prarado frakcijos seniūno postą.

Nuo šių metų birželio jai nustatytas 1,5 etato Seimo nario P.Gražulio padėjėjos krūvis ir 1115 eurų atlyginimas.

2014 metų kovo 3-iąją Seimo kanclerio įsakymu, kaip reikalauja Valstybės tarnybos įstatymas, P.Pachomovaitei buvo išduotas leidimas dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį. Šis leidimas galiojo vienerius metus – iki 2015 metų kovo. Pratęsti leidimo P.Pachomovaitė neprašė, nors pagal įstatymą tai turėjo padaryti.

Teisėsauga šiuo metu atlieka tyrimą dėl prekybos poveikiu. Specialiųjų tyrimų tarnyba teigia, kad jos turimi duomenys leidžia įtarti, jog su P.Gražuliu siejamos šaldytų maisto produktų bendrovės „Judex“ vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams, pareigūnams daryti poveikį.

STT yra pateikusi įtarimus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui Jonui Miliui ir dar penkiems asmenims, BNS žiniomis, tarp jų yra ir P.Pachomovaitė.

Sieja ne tik darbo santykiai?

Su Patricija Pachomovaite, kuri kartu dirba ir „Judex“ komercijos direktore, tikėtina, sieja ne tik darbo santykiai.

LNK žinių reportaže buvo pasakojama, jog nepaisant to, kad P. Pachomovaitė oficialiai įsigijo sklypą Trakų rajone, jos kaimynai sako, kad pirkėja buvo visai ne ji, o Seimo narys P. Gražulis.

„Tos ponios nemačiau, o poną Gražulį mačiau. Labai fainas, labai šaunuolis. Jis čia buvo pas mus atėjęs, sakė, kad bus mūsų kaimynas. Jis patvirtino, tačiau internete skelbiama, kad ji (P. Pachomovaitė – DELFI) yra nupirkusi tą namą“, - pasakojo šalia gyvenanti moteris.

Pats parlamentaras tai pavadino nepagrįstais gandais, tačiau nepaneigė, kad pats lankėsi netoli to namo esančiame restorane.

„Kalbų gali visokių būti. Ten šalia yra restoranas, tai keletą kartų esu buvęs – papietauti, pavakarieniauti“, - teigė jis.