Palestinos vėliavas ir plakatus laikę protestuotojai smerkė Izraelio veiksmus okupuotose palestiniečių teritorijose ir jam atvykstant į Vyriausybę skandavo, kad Izraelio vadovas nėra laukiamas Lietuvoje.

„Mes norime pasakyti Izraelio ministrui pirmininkui, kad jo vykdoma politika jau keletą dešimtmečių netoleruotina ir norime paklausti Lietuvos valdžios, ar mes norime su tokiais politiniais objektais bendrauti“, – BNS sakė palestiniečius remianti aktyvistė Gabrielė Tervidytė.

„Mums nepriimtina Palestinos okupacija, žmogaus teisių pažeidimai. Aš nenorėčiau, kad Lietuvos kariuomenė naudotųsi Izraelio ginklais, testuojamais ant žmonių“, – pridūrė ji.

Prasidedant B. Netanyahu vizitui Lietuvoje, Izraelio vykdomą žydų gyvenviečių plėtrą palestiniečių žemėse pasmerkė ir Briuselio pareigūnai.

ES užsienio politikos tarnybos atstovė Maja Kocijancic pareiškė, kad nausėdijų kūrimas kliudo taikai ir perspektyvai sukurti Palestinos valstybę.

Izraelis sako, kad ES kritika yra neteisinga, ir jis tikisi, kad Baltijos šalys padės ją sušvelninti.

„Esu suinteresuotas subalansuoti ne visai draugišką Europos Sąjungos požiūrį į Izraelio valstybę, siekiant užtikrinti sąžiningesnį ir teisingesnį santykį su Izraelio valstybe“, – žurnalistams prieš skrydį į Lietuvą oro uoste Izraelyje sakė premjeras.

Lietuva tradiciškai yra tarp tvirčiausių diplomatinių Izraelio rėmėjų Europoje, iš dalies dėl Holokausto istorijos ir pozicijų derinimo su Jungtinėmis Valstijomis.

Tačiau pastaruoju metu Lietuvos diplomatijai vis dažniau tenka laviruoti tarp išsiskiriančių ES ir JAV nuomonių.

Per keturių dienų vizitą B. Netanyahu Lietuvoje susitiks su trijų Baltijos šalių premjerais, prezidente Dalia Grybauskaite ir susitiks su Lietuvos žydų bendruomene.