Kaip posėdyje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, punktas neatlieka paskirties, dėl kurios buvo įsteigtas, ir neatitinka veiklos principo – laikinai apgyvendinti grįžtančius asmenis.

„Didžioji dalis grįžtančių asmenų gyvena ne laikinai, o ilgą laikotarpį, kai kurie netgi gyvena nuo 2000 metų, ir kiekvienais metais su tais pačiais grįžtančiais asmenimis sudaromos naujos nuomos sutartys, todėl dauguma punkte gyvenančių grįžtančių asmenų yra kaip ir nuolatiniai gyventojai“, - aiškino A. Pabedinskienė.

Punkte šiuo metu gyvena 59 grįžtantys asmenys. Dauguma jų (38) laukia butų Vilniuje - jiems jų šiuo metu užimamus butus numatoma išnuomoti pagal ilgalaikės nuomos sutartis. Dešimt gyventojų yra išsakę pageidavimą apsigyventi Klaipėdoje - uostamiesčio savivaldybė kitąmet įgis butus ir juos skirs šiems asmenims ne eilės tvarka. Kiti teisę į būstą turintys punkto gyventojai, laiku nepareiškę pageidavimų, kur norėtų gyventi, galės gyvenamąją vietą rinktis iš tų savivaldybių, kur yra laisvų butų.

Šių metų pradžioje savivaldybių asmenų, norinčių apsirūpinti butais, sąrašuose užregistruota 314 grįžtančių asmenų. Tuo metu laisvų butų buvo 11 savivaldybių (28 butai).

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)