Ministras pasmerkė demokratijos ir žmogaus teisių suvaržymus Rusijoje ir Baltarusijoje, Minsko režimo vykdomą hibridinę ataką, instrumentalizuojant neteisėtą migraciją prie išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos.

„Ar tokiam saugumui ir bendradarbiavimui buvo sukurta ESBO? Turime grąžinti pasitikėjimą tarp valstybių narių ir įsipareigoti gerbti tarptautinės teisės normas", - ragino G. Landsbergis. Ministras savo kalboje taip pat išsakė paramą politiniams kaliniams ir žmogaus teisių gynėjams, kvietė ginti laisvą žiniasklaidą ir užtikrinti žurnalistų saugumą.

ESBO Ministrų tarybos paraštėse G. Landsbergis susitiko su Kanados užsienio reikalų ministre Melanie Joly, ESBO Parlamentinės Asamblėjos pirmininke Margareta Cederfeld, ESBO aukštuoju komisaru tautinėms mažumoms Kairatu Abdrachmanovu.

Susitikimų metu aptarta tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą, kiti konfliktai ESBO regione, situacija ES-Baltarusijos pasienyje, kiti aktualūs saugumo ESBO erdvėje klausimai. Ministras G. Landsbergis taip pat susitiks ir su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

G. Landsbergis taip pat dalyvavo renginiuose, skirtuose aptarti patraukimo atsakomybėn už žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje galimybes ir padėtį Kryme, Ukrainoje. Ministras pabrėžė, kad tik bendromis tarptautinėmis pastangomis padėsime Baltarusijos piliečiams siekti teisingumo už tebesitęsiančius beprecedenčius žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus jų šalyje.

Šiuo metu ESBO pirmininkauja Švedija, 2022 metais pirmininkavimą pradės Lenkija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)