Partija pabrėžia, kad atsižvelgiant į galimas formuojamas koalicijas ar kitas strategines priežastis kandidatai į merus 2023 m. savivaldos rinkimuose Akmenės rajono, Druskininkų, Joniškio rajono, Neringos, Rietavo, Rokiškio rajono, Šalčininkų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Vilniaus rajono ir Visagino savivaldybėse turi būti patvirtinti iki 2022 m. gruodžio 1 dienos.
Nors TS-LKD rinkimų štabo vadovas pabrėžė, kad savivaldoje yra ir gerų pavyzdžių, tačiau, jo vertinimu, tendencija, kuomet merai uzurpuoja savivaldybę, iš tokių mažųjų miestų, kaip Širvintos ir Druskininkai, jau persiduoda ir į didžiuosius miestus, tokius, kaip Kaunas.
„Mes vis daugiau matome merų ir savivaldybių, kurias drąsiai galime vadinti tiesiog užvaldytomis. Savivaldybių, kur nyksta demokratija, bandoma represuoti kitokią nuomonę“, – tarybos posėdyje sakė Andrius Vyšniauskas.
Taigi, tvirtinami 49 kandidatai.
Pateikiame visą kandidatų į merus sąrašą:
Alytaus miesto savivaldybė – Andrius Jučas
Alytaus rajono savivaldybė – Algirdas Vrubliauskas
Anykščių rajono savivaldybė – Sigutis Obelevičius
Birštono savivaldybė – Darius Šeškevičius
Biržų rajono savivaldybė – Irutė Varzienė
Elektrėnų savivaldybė – Inga Kartenienė
Ignalinos rajono savivaldybė – Imantas Umbražiūnas
Jonavos rajono savivaldybė – Gintas Jasiulionis
Jurbarko rajono savivaldybė – Daivaras Rybakovas
Kaišiadorių rajono savivaldybė – Vytenis Tomkus
Kalvarijos savivaldybė – Valdas Aleknavičius
Kauno miesto savivaldybė – Vytautas Juozapaitis
Kauno rajono savivaldybė – Justinas Urbanavičius
Kazlų Rūdos savivaldybė – Marius Žitkus
Kėdainių rajono savivaldybė – Jurgita Sejonienė
Kelmės rajono savivaldybė – Asta Zavadskienė
Klaipėdos miesto savivaldybė – Audrius Petrošius
Klaipėdos rajono savivaldybė – Vytautas Tamašauskas
Kretingos rajono savivaldybė – Dangiras Samalius
Kupiškio rajono savivaldybė – Dainius Bardauskas
Lazdijų rajono savivaldybė – Audrius Klėjus
Marijampolės savivaldybė – Vaida Pituškienė
Mažeikių rajono savivaldybė – Nerijus Baužys
Molėtų rajono savivaldybė – Saulius Jauneika
Pagėgių savivaldybė – Gintautas Stančaitis
Pakruojo rajono savivaldybė – Vytautas Jukna
Palangos miesto savivaldybė – Šarūnas Vaitkus
Panevėžio miesto savivaldybė – Bronislovas Matelis
Panevėžio rajono savivaldybė – Kazimieras Algirdas Budrys
Pasvalio rajono savivaldybė – Gintautas Gegužinskas
Plungės rajono savivaldybė – Adomas Zamulskis
Prienų rajono savivaldybė – Jovydas Juocevičius
Radviliškio rajono savivaldybė – Jolanta Margaitienė
Raseinių rajono savivaldybė – Andrius Bautronis
Šakių rajono savivaldybė – Edgaras Pilypaitis
Šiaulių miesto savivaldybė – Martynas Šiurkus
Šiaulių rajono savivaldybė – Simonas Strelcovas
Šilalės rajono savivaldybė – Jonas Gudauskas
Šilutės rajono savivaldybė – Žygimantas Kurlianskas
Širvintų rajono savivaldybė – Virginijus Sarpauskas
Skuodo rajono savivaldybė – Žydrūnas Ramanavičius
Tauragės rajono savivaldybė – Tomas Raulinavičius
Telšių rajono savivaldybė – Mantas Serva
Ukmergės rajono savivaldybė – Agnė Balčiūnienė
Utenos rajono savivaldybė – Rimantas Dijokas
Varėnos rajono savivaldybė – Giedrius Samulevičius
Vilkaviškio rajono savivaldybė – Saulenas Aželskas
Vilniaus miesto savivaldybė – Valdas Benkunskas
Zarasų rajono savivaldybė – Vaida Lazdauskienė.