Apie tokią galimybę ministrė kalbėjo trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, svarstant Lietuvos šeimų problemas užsienyje, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

„Besikartojančios Lietuvos piliečių šeimų problemos šiose šalyse tiesiog reikalauja turėti atsakingus pareigūnus vietoje, kad bet kuriuo metu tėvai būtų konsultuojami šeimos, tarptautinės teisės klausimais“, - pažymėjo A. Pabedinskienė.

Ji tikino, kad dėl galimybės finansuoti šeimos atašė pareigybes SADM kreipsis į premjerą ir Finansų ministeriją. Jų steigimui ir išlaikymui, ministerijos duomenimis, šiemet reikėtų apie 150 tūkst. eurų.

Norvegija nėra prisijungusi prie Hagos konvencijos. Jungtinė Karalystė yra prisijungusi prie Hagos konvencijos, tačiau dėl sudėtingos teismų sistema ir tėvams sunku patiems ginti savo teises. Be to, Jungtinės Karalystės teismai patys prašo Lietuvos vaiko teisių apsaugos pareigūnų dalyvavimo, o jų komandiravimas, pasak SADM, gana daug kainuoja.

Emigrantų šeimų padėtimi susirūpinta po to, kai Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnyba „Barnevernet“ nuo motinos atskyrė mažametį Gabrielių B., o po to, kai giminaitis jį bandė parvežti į Lietuvą, bet Švedijos pareigūnai vaiką grąžino Norvegijai, buvo apribotos motinos teisės į vaiką. Sprendimas šiuo metu apskųstas Norvegijos teismui.