Jis sveikino atskirų savivaldybių sprendimus uždrausti renginius, ar kai kurias mokyklose įvesti nuotolinį ugdymą dėl koronaviruso plitimo.

Ministras teigė, jog galimybių pasas stabdomas, bet kaip priemonės nėra atsisakoma.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad ne tik pandemija nesibaigė, bet Vyriausybė tikrai nesvarstys galimybių paso naikinimo. Bus svarstomas Galimybių paso stabdymas. Neužmirškime, kad jis mums dar gali būti reikalingas, niekas nežino, kada dar gali jį tekti sugrąžinti. Jis Lietuvai davė didžiulę naudą“, – LRT radijui teigė A. Dulkys.

Jis teigė, jog jei atsirastų naujų viruso atmainų, gali vėl tekti naudotis Galimybių paso „privalumais“.

Ministras A. Dulkys pabrėžė, jog galimybių paso stabdymas nėra susijęs su Konstitucinio Teismo sprendimais.

Vyriausybės kanclerė pirmadienį Giedrė Balčytytė anonsavo, kad jei Galimybių pasas bus stabdomas, bus kiti ribojimai.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys teigė, jog svarstoma vieninga srautų valdymo sistema.

„Matyt, tikrai nesvarstome atsisakyti respiratorių renginiuose, didesnę reikšmę turės medicininės kaukės, atstumai, rankų higiena, vengti susibūrimų, bus tam rekomendacijos.

Matyt, kad vienas iš dalykų, kuris būtų naujesnis, dar svarstome apie jį šiandien, kad reikėtų be išimties visuose prekybos vietose, ne tik didžiuosiuose, turėti vieningą srautų valdymo elementą – nusistatyti tam tikrą ploto reikalavimą. Kad dar šiek tiek pareguliuoti tuos susibūrimus prekybos vietose“, – sakė ministras.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys teigė, jog laukia ir daugiau pokyčių.

„Dar artimiausiu savaičių metu laukia pokyčių, nes vyksta diskusijos ir ES mastu, kaip elgtis su skaitmeniniu sertifikatu – gal vieningesnės. Klausimas, ar neturėtų keistis reikalavimai atvykstantiems, kaip turėtų žmonės judėti su sertifikatu ES viduje“, – LRT radijui pasakojo A. Dulkys.

Ekspertai pritaria

Vyriausybės sudaryta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba (NEPT), pirmadienį aptarusi galimybių paso (GP) poveikį pandemijos valdymui, jo taikymo perspektyvas, pritarė GP taikymo sustabdymui. Galutinis sprendimas bus priimtas Vyriausybės posėdyje, pirmadienį rašė ELTA.

„Sprendimai dėl galimybių paso taikymo kiekviename pandemijos etape buvo grįsti duomenimis, žiniomis apie virusą. Pernai gegužę galimybių pasas buvo įvestas kaip masinio saugojimo pandemijos valdymo priemonė, skirta apsaugoti žmones nuo užsikrėtimo ir kartu atverti ekonomiką. 2021 rudenį, atsiradus delta atmainai, galimybių pasas buvo taikomas kaip srautų valdymo priemonė, apsaugojo ligonines nuo „perkaitimo“, o mus visus – nuo dar vieno karantino. Ekspertų tarybos nariai pritaria galimybių paso sustabdymui, galutinis sprendimas bus priimtas Vyriausybės posėdyje“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Mokslininkų pateikti duomenys rodo, kad dėl omikron atmainos plitimo galimybių paso kaip epidemiologinės kontrolės priemonės funkcija yra reikšmingai sumažėjusi ir vis didesnę svarbą įgyja asmeninės apsaugos priemonės – vakcinacija, respiratorių dėvėjimas, kontaktų mažinimas.

„Ligoninių užimtumo duomenys rodo, kad tarp hospitalizuotų asmenų 70 proc. yra nevakcinuoti, o 80 proc. visų pacientų sudaro 50 ir vyresnio amžiaus žmonės Lietuvos gyventojai. Tad vakcinacija ir kuo didesnė visuomenės imunizacija išlieka viena svarbiausių ir patikimiausių kovos su pandemija priemonių“, – pabrėžė Vyriausybės kanclerė.

Ekspertų tarybos posėdyje taip pat buvo pristatytas tyrimas, apžvelgiantis Lietuvos gyventojų psichologinę sveikatą pandemijos laikotarpiu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (174)