Ministrė BNS antradienį patvirtino, kad galimą girtumo nustatymo klastojimą tirianti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko dokumentų poėmius būtent Kauno klinikinėje ligoninėje. Tyrėjai taip pat yra paėmę tyrimui ir D.Gineikaitės kraujo mėginį.

„Mano žiniomis, STT padarė poėmį ir dokumentų, ir kraujo. Istorija dabar baigsis STT“, – sakė ministrė.

Ministrės teigimu, Kauno ligoninėje D.Gineikaitės kraujas ištirtas nebuvo, mėginys, perdavus jį tyrėjams, bus tiriamas Vilniuje.

„Mano žiniomis, turėjo būti būtent šiandien vežamas (į Vilnių)“, – sakė ministrė.

Įstatymai numato, kad jeigu vairuotojas nesutinka su alkoholio tikrintuvo parodymais įvykio vietoje, jis ne vėliau kaip per valandą turi kreiptis į pageidaujamą medicinos įstaigą ir atlikti kraujo tyrimą.

R.Šalaševičiūtė teigė negalinti vertinti Kauno klinikinės ligoninės veiksmų, kol vyksta STT tyrimas.

„Aš negaliu ir neturiu teisės šiandien vertinti būtent Kauno klinikinės ligoninės darbo, nes jie savo darbą atliko, laikas užfiksuotas, kaip minėjau, vėliau nei pats įvykis buvo ir policijos surašyti dokumentai“, – sakė R.Šalaševičiūtė.

„Kol mes laukiame atsakymo, aš tikrai negaliu įtarti, kad šioje ligoninėje buvo atlikti netinkami veiksmai“, – pridūrė ji.

Tuo metu Kauno klinikinės ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas BNS antradienį neigė, kad D.Gineikaitė kreipėsi į Kauno klinikinę ligoninę ir kad STT atliko dokumentų poėmius ligoninėje.

Anot S.Tvirbuto, ligoninės vadovas nebuvo informuotas apie STT veiksmus.

„Iki šiol neturime jokio oficialaus patvirtinimo apie STT vizitą ar dokumentų poėmį todėl komentarų kol kas neteiksime“, – BNS sakė Kauno klinikinės ligoninės atstovas.

Tuo metu STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas nurodė, jog STT neprivalo oficialiai informuoti įstaigos apie atliekamus procesinius veiksmus. Procesiniai veiksmai - dokumentų poėmiai, anot STT atstovo buvo atlikti besilaikant visų įstatymo reikalavimų.

Nacionalinės žemės tarnybos direktorė D.Gineikaitė šeštadienį Kaune, įtariama, neblaivi sukėlė avariją, šio eismo įvykio aplinkybes aiškinasi policija. Įtariant, kad bandyta nuslėpti D.Gineikaitės galimo neblaivumo faktą, atskirą tyrimą pirmadienį pradėjo STT.

D.Gineikaitė pirmadienį išėjo neapmokamų atostogų. Ji neigia buvusi neblaivi ir tikina atlikusi kraujo tyrimą medicinos įstaigoje.

Toksikologas: greitai sumažinti girtumą galima tik vienu būdu

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų gydytojas toksikologas Jonas Šurkus pasakoja, kad girtumą nuo 1,66 promilių iki 0 galima sumažinti tik vienu būdu – atlikus dializę, tačiau tai labai ilga procedūra, kuri palieka pėdsakus ant kūno.

„Norint pagerinti situaciją radikaliai, kad rodytų 0 promilių, yra tik vienas būdas – prijungti prie dirbtinio inkstų aparato, bet tai praktiškai neįmanomas dalykas, nes tam reikia punktuoti kraujagyslę, įvesti didžiulį kateterį. Vien pasiruošimas tokiai procedūrai trunka valandą-dvi, procedūra užima keturias-penkias-šešias valandas“, - sako J. Šurkus.

Klausiamas, ar per tris-keturias valandas girtumą gali sumažinti pasitelkus lašinę, toksikologas irgi buvo gana skeptiškas.

„Jei atvažiavo duoti kraujo po trijų-keturių valandų ir per tą laiką palašino, tada koncentracija kraujyje galėjo sumažėti, bet ne iki 0. Grubiai skaičiuojant, jei girtumas buvo 1,66, tai po keturių valandų numetus po 0,1 promilės valandai, bus apie 1,2. Jei dar truputį palašino, iki 1 promilės galėjo numušti, bet tai nieko nekeičia“, - sako J. Šurkus.

Toksikologas, be kita ko, pažymi, kad kraujo mėginys po avarijos ar incidento turi būti paimamas per valandą.

„Jei atvyko po trijų-keturių valandų, tai jos kraujo tikriausiai niekas net nevertins, nes privalėjo atvažiuoti per valandą“, - teigia J. Šurkus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1164)