„Sprendimas iš principo jau yra priimtas ir vokiečių pusė su mumis derins galutines vietas ir statybų apimtis. Jų poreikiai skiriasi, todėl kai kuriuos projektus mums reikėtų adaptuoti jau prie vokiečių sąlygų“, – žurnalistams Rokantiškių kariniame miestelyje sakė A. Anušauskas.

Ministras patvirtino, kad vokiečių kariai bus apgyvendinti Vilniaus miesto teritorijoje, tačiau detalizuoti, kurios vietos konkrečiai yra numatytos – nenorėjo.

„Žinau vietas, apie kurias kalbama, bet negalėčiau besti pirštu ir pasakyti, kad ten bus. Kol kas tik kalbama, žiūrima. Aš manau, kad kai galiausiai jau suderėsime, tada žinosime, kas, kur ir kiek įsikurs“, – sakė jis.

Dėl vokiečių šeimoms skirtos infrastruktūros ketina pasirašyti tarpvalstybinę sutartį

A. Anušauskas taip pat pabrėžė, kad dėl vokiečių šeimoms skirtos civilinės infrastruktūros su Vokietija dar turės būti pasirašyta tarpvalstybinė sutartis.

„Priimančios šalies infrastruktūrą mes tiesiog esame įsipareigoję statyti ir pinigai pagal projektus yra paskirstyti. (...) O kalbant apie civilius, apie mokyklas, socialinius dalykus, su Vokietija mums reikės turėti atskirą susitarimą – tarpvalstybinę sutartį“, – informavo jis.

Kaip anksčiau teigė ministras, didžioji Vokietijos brigados dalis Lietuvoje bus dislokuota jau 2026 metais.

ELTA primena, kad birželį Lietuvoje viešėjęs B. Pistoriusas pareiškė, kad Berlynas yra pasirengęs visam laikui šalyje dislokuoti vokiečių karių brigadą. Vis dėlto, kada tiksliai brigados lygio karinis vienetas galėtų būti perkeltas į Lietuvą, tuomet gynybos ministras nurodė negalįs atsakyti. Jo teigimu, tai priklausys nuo infrastruktūros sąjungininkų kariams plėtros.

Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos sąjungininkių, itin reikšmingai prisidedančių prie regiono saugumo užtikrinimo. Tarp svarbiausių Lietuvos ir Vokietijos karinio bendradarbiavimo krypčių – bendros pratybos ir bendras dalyvavimas tarptautinėse operacijose, Lietuvos prisijungimas prie Vokietijos vadovaujamos „Europos dangaus skydo“ iniciatyvos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją