Sprendimas išvesti Prancūzijos vadovaujamas pajėgas buvo priimtas, kai Maliui vadovaujanti pereinamojo laikotarpio karinė vyriausybė atsisakė sudaryti sąlygas tęsti Malio karių mokymus, rengiant juos kovoms su plintančiu terorizmu.

„Su ministrais sutarėme, kad tarptautinės pastangos kovoti su terorizmu Sahelyje ir Vakarų Afrikoje turi būti tęsiamos, ypač, kai į teroristų pusę atvirai stojo ir Rusija“, – teigė A. Anušauskas.

„Prisijungti prie operacijos „Takuba“ nespėjome, tačiau svarstysime galimybes remti Prancūzijos ir kitų Vakarų valstybių pastangas regione ir ateityje tam, kad tos šalys, kurios pasirengusios priimti Europos paramą, galėtų ja tikslingai naudotis“, – pridūrė ministras.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, susitikime dalyvavę ministrai sutarė, kokie svarbiausi veiksmai turi būti atlikti artimiausiu metu. Detaliau veiksmų strategija bus aptarta virtualiame gynybos politikos direktorių susitikime balandžio 19 d.

Malyje Lietuva iki šiol dalyvauja dviejose tarptautinėse operacijose – Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje MINUSMA tarnauja 47, o ES vadovaujamoje karinėje mokymo operacijoje – 2 Lietuvos kariai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją