Prokuratūra pranešė, kad M. Taraškevičius Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. lapkričio 18 d. nuosprendžiu buvo nuteistas už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti.

Jam teismas skyrė 8 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią šiuo metu M. Taraškevičius atlieka pataisos namuose.

Vilniaus apygardos teisme šiuo metu nagrinėjama, kaip įtariama, vieno didžiausių Lietuvoje veikusių nusikalstamų susivienijimų baudžiamoji byla, kurioje beveik 150 nusikalstamų veikų padarymu kaltinami 32 asmenys. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad šiam nusikalstamam susivienijimui vadovavo vilniečiai M. Taraškevičius ir V. M.

Nagrinėdamas baudžiamąją bylą dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, Vilniaus apygardos teismas nustatė, kad M. Taraškevičius, siekdamas legalizuoti iš cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis gautas lėšas, kitų asmenų vardu įgijo automobilį „BMW X6“, sumokėjo avansinį mokestį už dar vieną automobilį BMW bei investavo į vienos įmonės ūkinę-komercinę veiklą.

2010 metais M. Taraškevičius susitarė su vienu asmeniu (kuris nežinojo, kad jis pinigines lėšas įgijo nusikalstamu būdu), kad šis asmuo užsienio valstybėje nupirks automobilį „BMW X6“ ir Lietuvoje registruos vienos automobilių verslu užsiimančios įmonės vardu.

Asmeniui Lietuvoje užregistravus transporto priemonę, M. Taraškevičius jam perdavė už automobilį sumokėtus 87 tūkst. eurų ir naudojosi automobiliu savo reikmėms. 2011 metais, bandydamas išvengti turto arešto, M. T. susitarė su tuo pačiu asmeniu, kad automobilis BMW X6 bus išgabentas į Vokietiją ir ten parduotas.

Taip pat nustatyta, kad 2011 m. M. Taraškevičius 238 tūkst. eurų investavo į statybos verslu užsiimančios įmonės veiklą. Siekdamas įteisinti iš cigarečių kontrabandos ir disponavimo narkotinėmis medžiagomis gautus pinigus, jis prikalbino savo pažįstamą A. U. įkurti įmonę ir tapti jos direktore.

Ikiteisminio tyrimo metu nebuvo gauta duomenų, kad A. U. žinojo apie nelegalią M. Taraškevičiaus pinigų kilmę. M. T. duodami pinigai buvo investuojami į įmonės veiklą, pavyzdžiui, už juos perkami statybiniai pastoliai.

Šios įmonės vardu jos direktorė patvirtino ir pirkimo-pardavimo sandorį, pagal kurį už M. T. duotus beveik 20 tūkst. eurų buvo atliktas išankstinis mokėjimas už M. T. užsakomą automobilį BMW. M. T. ketino pirkti ir registruoti automobilį A. U. vadovaujamos įmonės vardu.

2018 metais Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi A. U. buvo pripažinta kalta dėl dokumentų klastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo. Nuo baudžiamosios atsakomybės A. U. buvo atleista pagal laidavimą.