Pergalė Ouklando klubui atnešė dar dvi nemalonias naujienas. Be traumuoto Kevino Duranto rungtyniaujantys čempionai šiąnakt neteko raktikaulį susižeidusio aukštaūgio Kevono Looney bei kairės kojos pakinklę sausgyslę pasitempusio Klay Thompsono.

Susitikimo pradžioje būtent pastarasis krepšininkas įkvėpė energijos „Raptors“ gynyboje strigusiam svečių puolimui. Pirmuosius du mestus tolimus metimus pataikęs Thompsonas pelnė 11 iš 13 pirmųjų „Warriors“ taškų, tačiau antroje pirmo kėlinuko pusėje buvo priverstas palikti aikštę dėl dviejų asmeninių pražangų.
Nors Klay pasirodė ant parketo nuo pirmųjų antrojo ketvirčio minučių, savo sąlygas jame diktuoti ėmėsi šeimininkų komanda. Kawhi Leonardo ir Fredo VanVleeto vedami kanadiečiai ėmė tolti nuo savo varžovų, o artėjant kėlinuko viduriui susikrovė 12 taškų pranašumą.

Su sveikatos problemomis kovojo ir gripo simptomų kamuotas Stephenas Curry, nepataikęs nė vieno iš šešių pirmųjų metimų. Visgi artėjant ilgajai pertraukai „Warriors“ snaiperis atgavo žaidybinį ritmą ir padėjo svečiams sumažinti savo deficitą iki 5 taškų.

Rungtynių kontrolę į savo rankas čempionai perėmė trečiajame kėlinuke. Antrąją susitikimo pusę „Raptors“ pradėjo daugiau nei 5 minutes nesugebėdami pelnyti nė taško, o tuo pasinaudoję Ouklando krepšininkai surengė įspūdingą spurtą 18:0.

Ketvirtame kėlinuke Thompsono netekę svečiai ilgą laiką pirmavo saugiu atstumu, tačiau paskutinę susitikimo minutę Toronto ekipa atkūrė intrigą. Po DeMarcuso Cousinso pražangos ir Curry už į orą paleistą kamuolį skirtos techninės nuobaudos „Raptors“ lyderis Leonardas sumetė visus tris baudų metimus ir sumažino skirtumą iki 5 taškų, o Danny Greeno tritaškis likus 27 sekundėms iki rungtynių pabaigos priartino šeimininkus iki 104:106.

Toronto komandai nusprendus nesiimti pražangų taktikos agresyvi gynyba prieš Curry vos neišprovokavo įžaidėjo klaidos, tačiau chaotiškos atakos metu kamuolys galiausiai atsidūrė Andre Iguodalos rankose. Iki šios nakties rungtynių pastarųjų 11 tritaškių nepataikęs veteranas visiškai laisvas ryžosi atakuoti iš toli ir sudavė „Raptors“ komandai lemtingą smūgį.

Triumfuodami varžovų arenoje „Warriors“ pratęsė jiems patiems priklausiančią rekordinę seriją. Kalifornijos krepšininkai žaisdami svečiuose bent vienas rungtynes laimėjo jau 23 atkrintamųjų varžybų serijose iš eilės.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 34 (8/20 met., 16/16 baud., 14 atk. kam., 5 kl.), Fredas VanVleetas 17, Kyle‘as Lowry 13, Pascalis Siakamas 12 taškų (5/18 met., 8 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Warriors“: Klay Thompsonas 25 (4/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Stephenas Curry 23 (6/17 met., 3/10 trit.), Draymondas Greenas 17 (10 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kl.), DeMarcusas Cousinsas 11 taškų (10 atk. kam., 6 rez. perd.).

Trečiosios serijos rungtynės Ouklande vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 4 val. Lietuvos laiku.