Lietuvos sirgalių laukta dviejų mūsų šalies nacionalinės rinktinės aukštaūgių dvikova šiąnakt neįvyko. Draymondo Greeno išnarintą nykštį besigydantis Jonas Valančiūnas buvo kartu su komanda, tačiau rungtynes stebėjo iš šalies.

„Raptors“ vertėsi ne tik be Valančiūno pagalbos – kanadiečiams šiąnakt antroje dvikovoje iš eilės nepadėjo pagrindinis įžaidėjas Kyle‘as Lowry bei prieš šias rungtynes iš rikiuotės iškritęs aukštaūgis Serge‘as Ibaka.

Abiejų pagrindinių vidurio puolėjų netektis atvėrė duris į starto penketą tik šią vasarą komandą papildžiusiam Gregui Monroe. Savąją galimybę aukštaūgis išnaudojo pradėdamas rungtynes agresyviu žaidimu puolime ir pelnydamas 10 iš 15 pirmųjų „Raptors“ taškų.

Visgi Ibakos ir Valančiūno trūkumą šeimininkai pajuto po savuoju krepšiu. Jau pirmame kėlinyje Indianos komanda baudos aikštelėje pelnė net 22 iš 34 visų surinktų taškų. Du dvitaškius prie šios sumos pridėjo ir Domantas Sabonis, sudrebinęs „Raptors“ krepšį galingu dėjimu.

Pirmąjį ketvirtį „Pacers“ užbaigė taikliu Thaddeuso Youngo dvitaškiu po Sabonio rezultatyvaus perdavimo. Geriausio praėjusios savaitės Rytų konferencijos žaidėjo metimas pirmą kartą suteikė Indianapolio krepšininkams dviženklę persvarą – 34:24.

Svečiai sėkmingiau pradėjo ir antrą kėlinuką, atsiplėšdami jau penkiolikos taškų skirtumu. Šioje atkarpoje dar vieną gražų dėjimą „Pacers“ sirgaliams padovanojo Sabonis, iki ilgosios pertraukos surinkęs 9 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

Matydami užtikrintą varžovų dominavimą „Raptors“ sugebėjo nepasimesti ir pelnyti dešimt taškų be atsako. Spurtą inicijavo iš Tyreke‘o Evanso rankų kamuolį išplėšęs Kawhi Leonardas, puikiu žaidimu gynyboje susikūręs sau galimybę pelnyti lengvus taškus greitame puolime.

Nors svečiai trumpam atstatė dviženklį pranašumą, 8 taškus šiame kėlinuke surinkęs Leonardas neužilgo sukūrė dar vieną panašų epizodą.

Šįkart į Kawhi gynybinius spąstus įkliuvo Victoras Oladipo, o žaidimu besimėgavęs „Raptors“ lyderis gavęs antrą identišką progą pelnyti taškus leido sau pasižymėti daug agresyvesniu dėjimu.

Po ilgosios pertraukos aikštėje ir vėl užtikrinčiau atrodė svečiai. Aštuonių taškų persvarą po dviejų kėlinių turėję „Pacers“ šiame ketvirtyje pasiekė rekordiniu šiose rungtynėse tapusį pranašumą – vienu metu komandas skyrė net 17 taškų.

Toronto ekipą ant savo pečių ir toliau tempė Leonardas. Po Nicko Nurse‘o prieš kelias dienas išsakytos kritikos teisėjams dėl nepelnytai prieš Toronto lyderį nefiksuojamų pražangų, atnešusios treneriui 15 tūkst. JAV dolerių baudą, Kawhi šiame kėlinyje gavo galimybę itin dažnai lankytis prie baudų metimo linijos.

Ketvirtą ketvirtį „Pacers“ pradėjo pasidindami savo pranašumą iki trylikos taškų, tačiau paskutiniąsias dešimt minučių rungtynių scenarijų rašė puikia gynyba pasižymėję šeimininkai.

Starto penkete susitikimą pradėjęs Toronto gynėjas Fredas VanVleetas per pirmuosius tris kėlinius nepataikė nė vieno iš aštuonių mestų tritaškių, tačiau lemiamų minučių metu atgavo šaltakraujiškumą bei pasitikėjimą savimi.

„Raptors“ spurtavo 13:2 ir sumažino atsilikimą iki 88:90. Šios atkarpos metu VanVleetas pataikė abu mestus tritaškius, o Leonardas pasižymėjo „Scotiabank“ arenoje susirinkusius sirgalius kovai dėl pergalės įkvėpusiu triuškinančiu dėjimu per jį po krepšiu pasitikusį Sabonį.

Paskutinės keturios minutės tapo abiejų komandų gynybine dvikova. Pirmasis ryškią individualią įtaką rungtynių eigai savoje aikštės pusėje daryti pradėjo Pascalis Siakamas. Oladipo tritaškiui sutrukdęs kamerūnietis pats atkovojo kamuolį ir žaibiškai atsidūręs po varžovų krepšiu išlygino rezultatą.

Neužilgo Siakamas perėmė kamuolį, tačiau šis epizodas įsiterpė tarp dviejų puikių ir itin svarbių Sabonį po Kawhi dėjimo pakeitusio Myleso Turnerio blokų. Likus 96 sekundėms taškų tylą nutraukė tolimą ir sudėtingą dvitaškį po driblingo pataikęs Oladipo – 96:94.

Iniciatyvos ėmęsis Oladipo tuomet pradėjo netaiklių metimų seriją, tačiau „Pacers“ persvarą išlaikė trečiasis Turnerio paeiliui blokuotas varžovų metimas. Komandos draugo gynybines pastangas ir vėl niekais pavertės Oladipo, kurį suklysti privertė Danny Greenas – Indianos lyderis nesugebėjo su kamuoliu pereiti į varžovų aikštės pusę per 8 sekundes.

Po šio epizodo likus 48 sekundėms iki ketvirto kėlinio pabaigos kamuolį gavę „Raptors“ ataką užbaigė netaikliu Greeno tritaškiu, tačiau kamuolį atkovojęs C. J. Milesas padovanojo Toronto ekipai dar vieną šansą. Neįtikėtiną atgimimą po 36 tragiškų minučių pademonstravęs VanVleetas smeigė trečiąjį tritaškį, persverdamas rezultatą šeimininkų naudai (97:96) pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio pradžios (5:4).

Likus 25 sekundėms svečiai ir dar kartą patikėjo kamuolį Oladipo, tačiau jį ir vėl sėkmingai sustabdė ginčo kamuolį išprovokavęs Greenas. Likus 2,5 sekundės buvęs „Spurs“ gynėjas atsidūrė prie baudų metimo linijos, kur šaltakraujiškai realizavo abu bandymus.

Dvikovą užbaigė itin kontroversiškas epizodas. „Pacers“ kamuolį iš už šoninės linijos grąžino Bojanui Bogdanovičiui, akimirksniu bandžiusiam atakuoti iš toli. Kaip vėliau parodė epizodo pakartojimas, „Raptors“ krašto puolėjas O. G. Anunoby kirto kroatui per rankas, tačiau arbitrai neužfiksavo pražangos, o Toronto ekipa šventė itin dramatišką pergalę.

Per 25 aikštėje praleistas minutes Sabonis surinko 12 taškų (5/10 met., 2/4 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir dvi asmenines pražangas. Domas per pastarąsias penkerias rungtynes surinko jau keturis dvigubus dublius, o viso šiame sezone užfiksavo keturiolika tokių statistinių pasiekimų.

Toronto ekipai pergalę nukalė fantastiška ketvirtame kėlinyje pademosntruota gynyba. Tik 11 taškų per lemiamas dvylika minučių į savo krepšį praleidusiems kanadiečiams tai tapo geriausiu šio sezono rezultatu.

Prie šio pasiekimo „Raptors“ prieš savo valią priartino itin prastai rungtynių pabaigoje pasirodęs Oladipo. Per paskutiniąsias šešias su puse minutės Indianos gynėjas pataikė tik 1 iš 5 iš žaidimo atliktų metimų bei prarado du kamuolius.

Po ketverių Vakarų konferencijos komandų arenose žaistų rungtynių namo grįžę „Raptors“ nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją. Indianos ekipai tai buvo antroji nesėkmė po septynių iš eilės iškovotų pergalių.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 28 (11/23 met., 10 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Pascalis Siakamas 17 (7 atk. kam., 3 per. kam.), Gregas Monroe 13, Fredas VanVleetas 11 taškų (3/11 trit.).

„Pacers“: Victoras Oladipo 20 (9/19 met., 6 kl.), Bojanas Bogdanovičius 18 (3/6 trit.), Domantas Sabonis 12, Thaddeusas Youngas 11, Mylesas Turneris 10 taškų (14 atk. kam., 5 blk.).

Artimiausias rungtynes „Raptors“ namie naktį iš penktadienio į šeštadienį žais su Klivlando „Cavaliers“, o „Pacers“ tą pačią naktį lauks išvyka į Brukliną ir dvikova su vietos „Nets“ klubu.