Abi komandos į šią dvikovą stojo negalėdamos remtis pilnomis savo sudėtimis. Los Andželo klubui artimiausias porą savaičių nepadės Lou Williamsas, o kanadiečiai vertėsi be Normano Powello ir poilsio naktį gavusio Kawhi Leonardo. Savo lyderį „Raptors“ patausojo artėjančią naktį Ouklande vyksiančioms rungtynėms su „Golden State Warriors“ klubu.

Pirmo kėlinio viduryje „Clippers“ dar pirmavo 15:14, tačiau svečiai iš Toronto likusią ketvirčio dalį užbaigė spurtu 22:8. Prie šios atkarpos prisidėjo ir Jonas Valančiūnas, pataikęs du metimus iš vidutinio nuotolio. Itin gražiu tapo jo pirmasis dvitaškis, pataikytas po klaidinančio judesio per aukštai iškeltas Montrezlo Harrello rankas.

Pabėgti jau antro kėlinio pradžioje „Raptors“ ekipai neleido fantastišką atkarpą sužaidęs Milošas Teodosičius. Serbų krepšinio burtininkas per 4 minutes pataikė tris tritaškius iš eilės ir atliko du firminius rezultatyvius perdavimus nežiūrint į adresatą.

Antrajame ketvirtyje efektyvų savo žaidimą ir toliau demonstravo JV. Viso per šį kėlinuką uteniškis pelnė 8 taškus, o po ketvirtojo taiklaus metimo ėmė agresyviai priekaištauti teisėjams dėl, jo manymu, neteisingai neužfiksuotos pražangos metimo metu.

Už šį epizodą Jonui buvo skirta techninė pražanga. Jau penktąją tokią nuobaudą šiame sezone gavęs lietuvis jų skaičiumi lenkia didžiąją dalį NBA lygos krepšininkų. Daugiau techninių pražangų nei Valančiūnas šiame sezone užsidirbo tik Johnas Wallas (6), Kevinas Durantas (6) ir Andre Drummondas (10).

Po dviejų kėlinių trylikos taškų pranašumą turėję „Raptors“ trečiame ketvirtyje ėmė triukšinti savo oponentus nepadoriu skirtumu. Viena geriausių Vakarų konferencijos komandų po Serge‘o Ibakos tritaškio atsiliko 18, o po Kyle‘ Lowry taiklaus šūvio priešpaskutinę kėlinio minutę – net 32 taškų skirtumu. Tai tapo didžiausiu „Clippers“ turėtu deficitu 2018-19 metų pirmenybėse.

Paskutiniąsias dvylika minučių abu vyriausieji treneriai skyrė rečiau žaidžiančių krepšininkų pasirodymui aikštėje. Nepaisant kiek apmažintos „Raptors“ persvaros, kanadiečiai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę ir atsitiesė po pastarosiose dvejose rungtynėse patirtų pralaimėjimų.

18 minučių aikštėje praleidęs Valančiūnas per jas surinko 16 taškų (7/12 met., 1/2 trit., 1/2 baud.), 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei vieną asmeninę pražangą. Taiklus tolimas šūvis tapo devintuoju šiame sezone JV pataikytu tritaškiu iš 30 bandymų.

Nors Leonardo atvykimas į Torontą yra įvardinamas kaip viena pagrindinių „Raptors“ užtikrinto žaidimo priežasčių, Nicko Nurse‘o auklėtiniai demonstruoja, jog gali sėkmingai rungtyniauti ir be savo lyderio pagalbos. Per septynerias šiais metais Kawhi praleistas rungtynes Toronto ekipa iškovojo šešias pergales.

„Clippers“: Bobanas Marjanovičius 18 (15 min., 7/9 met., 4/4 baud., 7 atk. kam.), Tyrone‘as Wallace‘as 15 (6 rez. perd.), Danilo Gallinari 11, Tobias Harrisas 10 taškų.

„Raptors“: Serge‘as Ibaka 25 (9 atk. kam., 3 blk.), Kyle‘as Lowry 21 (4/8 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 16, Pascalis Siakamas 13, Delonas Wrightas ir O. G. Anunoby po 12, (...) Fredas VanVleetas 5 taškai (6 atk. kam., 14 rez. perd.).

Artimiausias rungtynes „Raptors“ rytojaus rytą žais su čempionais „Warriors“. Ouklande vyksiančios rungtynės prasidės 5 val. 30 min. Lietuvos laiku.