Susitikimą itin energingai pradėjo vietą starto penkete gavęs Jonas Valančiūnas. Per pirmąsias 40 rungtynių sekundžių aukštaūgis blokavo varžovų krašto puolėjo Joe Harriso metimą, privertė jį suklysti, kitame aikštės gale išprovokavo Jarretto Alleno pražangą ir sugrūdo kamuolį iš viršaus po puikaus Pascalio Siakamo perdavimo.

Visgi pastarasis epizodas turėjo ir neigiamų pasekmių. Rungtynių arbitrai lietuviui skyrė techninę pražangą už, jų manymu, per ilgai užtrukusį laikymąsi už varžovų ginamojo krepšio lanko.

Į Jono pelnytus pirmuosius „Raptors“ taškus Bruklino komanda atsakė pademonstruodama ryžtą ir susikaupimą, padėjusius šeimininkams pelnyti net 13 taškų be atsako. Užsitęsusią Toronto ekipos taškų sausrą nutraukė tas pats JV, pataikęs gražų metimą iš vidurinio nuotolio atšokant nuo varžovo.

Po kelių akimirkų Valančiūnas pratęsė savo solidų startą pelnydamas du taškus su varžovo pražanga, tačiau nesugebėjo realizuoti baudos metimo. Ant atsarginių žaidėjų suolelio vidurio puolėjas sėdo pelnęs 6 iš 8 „Raptors“ surinktų taškų.

Solidžiai pradėjęs rungtynes JV nesnaudė ir antrajame ketvirtyje – į ilgąją pertrauką jis išėjo kaip rezultatyviausias susitikimo žaidėjas, savo sąskaitoje jau turėdamas 17 taškų.

Agresyvų ir efektyvų žaidimą uteniškis demonstravo ir antrosios rugntynių pusės pradžioje. Alleno gynybą į šipulius daužęs „Raptors“ aukštaūgis savo surinktų taškų skaičių padidino iki 24, o pirmoje kėlinuko pusėje įsiamžino gražiausių nakties epizodų sąraše dar vienu galingu dėjimu.

Pirmoje susitikimo pusėje net 14 taškų deficitą turėję svečiai sugebėjo perlaužti rungtynių eigą, tačiau susikrauti didesnės persvaros jiems neleido sėkminga „Nets“ įžaidėjo D‘Angelo Russello atkarpa. Per trečiąjį ketvirtį gynėjas pelnė 15 iš 27 Bruklino komandos taškų, o prieš lemiamą kėlinuką šeimininkai susigrąžino minimalią vieno taško persvarą.

Artėjant paskutinėms rungtynių minutėms inciatyvos ėmėsi kitas šeimininkų komandos įžaidėjas Spenceris Dinwiddie. Aštrūs jo reidai į baudos aikštelę atvėrė „Nets“ galimybę atitrūkti septynių taškų skirtumu – 94:87 – tačiau tuomet savo žodį tarė svečių spurtą 9:0 įžiebęs Kawhi Leonardas.

Įtemptoje pagrindinio laiko pabaigoje „Raptors“ turėjo galimybę esant lygiam rezultatui atitrūkti ir priartėti prie pergalės, tačiau 22 sekundes savo rankose kamuolį pralaikęs Leonardas galiausiai paskutinę Toronto ketvirto kėlinio ataką užbaigė netaikliu metimu iš vidutinio nuotolio. Kitame aikštės gale per likusias 5 sekundes pasižymėti nesugebėjo Dinwiddie, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pažymėtina, jog rezultatyviai rungtyniavęs Valančiūnas visą ketvirtą kėlinuką praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio. Svarbiausiomis akimirkomis „Raptors“ strategas Nickas Nurse‘as ryžosi išbandyti itin žemą penketuką – aikštėje kartu rungtyniavo Leonardas, Kyle‘as Lowry, Fredas VanVleetas ir Danny Greenas, o nominalaus vidurio puolėjo poziciją užėmė Siakamas.

Nors tokia žaidėjų kombinacija suteikė svečiams mobilumo ir leido agresyviau gintis prieš varžovų žaidimo kūrėjus, kovą dėl atšokusių kamuolių net 41:60 pralaimėję „Raptors“ viso varžovams leido susikurti net 16 antrųjų šansų.

Pratęsimą Toronto ekipa pradėjo su Valančiūnu aikštėje, tačiau tuo pasinaudojo Russellas. Bruklino įžaidėjas pirmuosius keturis papildomų minučių taškus pelnė po derinių du prieš du atakuodamas iš vidutinio nuotolio per arčiau krepšio pasilikusio lietuvio rankas.

Į D‘Angelo taškus sava atkarpa atsakė Leonardas, pasižymėjęs įspūdingu dėjimu iš viršaus ir tritaškiu iš aikštės kampo. Krašto puolėjas pratęsimo metu pelnė visus septynis „Raptors“ surinktus taškus.

Pergalingu tapusį metimą „Nets“ realizavo iškart po Nurse‘o sprendimo pasodinti ant suolo Valančiūną ir vietoje jo išleisti VanVleetą. Gražiai kamuolį įžaidę šeimininkai atliko perdavimą po krepšiu prieš įžaidėją likusiam vidurio puolėjui Allenui, be didesnių pastangų realizavusiam pergalingą dvitaškį. Paskutinę savo ataką „Raptors“ užbaigė netaikliu VanVleeto metimu iš toli.

26 minutes aikštėje praleidęs JV per jas surinko 24 taškus (10/15 met., 0/2 trit., 4/6 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir bloką. Rezultatyviau lietuvis šiame sezone pasirodė tik kartą – pastarosiose rungtynėse su Filadelfijos „76ers“ klubu. Per šiuos du susitikimus Jonas viso surinko net 50 taškų.

„Nets“: D‘Angelo Russelas 29 (13/22 met.), Spenceris Dinwiddie 17 (8 rez. perd.), Jarrettas Allenas 12 (10 atk. kam.), Allenas Crabbe‘as ir Rondae Hollis-Jeffersonas po 11, Demarre Carrollas 10 taškų.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 32 (5/6 trit., 4 per. kam.), Jonas Valančiūnas 24, Pascalis Siakamas 16 taškų.

Pirmą kartą nuo 2015-ųjų balandžio Bruklino ekipai nusileidę „Raptors“ žais naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Toronto ekipos laukia dvikova su Giannio Antetokounmpo vedamu Milvokio „Bucks“ klubu.