Rungtynės prasidėjo apylyge kova. D‘Angelo Russello ir Jarretto Alleno vedami šeimininkai sugebėjo diktuoti tempą pirmosiomis minutėmis, tačiau „Nets“ puolimas subyrėjo aikštėje pasirodžius atsarginiams komandos krepšininkams.

Tuo pačiu metu kitoje aikštės pusėje savo fantastišką sportinę formą demonstruoti ėmėsi Stephenas Curry. „Warriors“ snaiperis pataikė tris savo pirmuosius tritaškius, atakuodamas iš toli išprovokavo Spencerio Dinwiddie pražangą ir atliko du gražius prasiveržimus, taip jau pirmame kėlinyje pelnydamas 16 taškų.

Iniciatyvą perėmę svečiai jos iš savo rankų nepaleido ir antrajame ketvirtyje. Kevinas Durantas, Klay Thompsonas ir Curry kartu pelnė beveik tiek pat taškų, kiek varžovų komanda kartu sudėjus (47 ir 49), o čempionai į ilgąją pertrauką išsinešė jau 14 taškų persvarą.

Rezultatyvumo festivalį tęsiantis Curry šiąnakt pagerino dar vieną NBA rekordą. Jau pirmoje susitikimo pusėje 5 tolimus metimus pataikęs „Warriors“ snaiperis tapo pirmuoju krepšininku lygos istorijoje, sugebėjusiu įmesti bent 5 tritaškius septyneriose rungtynėse iš eilės.

Susikrautą dviženklį pranašumą čempionai išlaikė viso trečiojo kėlinio metu, tačiau lemiamomis minutėmis „Nets“ sugebėjo pakilti į įspūdingą šturmą. Net 7 iš 9 pirmųjų ketvirčio tritaškių pataikę šeimininkai sumažino savo deficitą iki vienženklio, o artėjant susitikimo pabaigai ėmė šnopuoti varžovams į nugarą.

Likus mažiau nei dviem minutėms ir Bruklino krepšininkams priartėjus dviejų taškų atstumu iniciatyvos ėmėsi Durantas ir Curry paeiliui pataikę atitinkamai dvitaškį iš vidutinio nuotolio bei dar vieną tolimą šūvį. Buvusių lygos MVP duetas viso šiąnakt sugebėjo pelnyti net 69 taškus.

Kenny Atkinsono auklėtiniai nepalūžo ir iš pažiūros beviltiškoje situacijoje. Taikliu tolimu metimu sumažinę atsilikimą iki keturių taškų „Nets“ sugebėjo perimti kamuolį, bet likus kiek mažiau nei 15 sekundžių Joe Harriso iš trijų taškų zonos mestas kamuolys išsisuko iš lanko.

Šeimininkų neišgelbėjo puikus tolimų metimų pataikymas. „Nets“ viso realizavo net 20 iš 42 (48 proc.) tritaškių. Prie Kalifornijos klubo pergalės svariai prisidėjo ir rezultatyvumu neblizgėjęs Draymondas Greenas, atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų ir perėmęs 5 kamuolius.

„Nets“: D‘Angelo Russellas 25 (5/8 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Carisas LeVertas 23 (7 rez. perd.), Allenas Crabbe‘as 14, Spenceris Dinwiddie 12, Jarrettas Allenas 11 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 35 (7/15 trit., 7 atk. kam.), Kevinas Durantas 34 (11/20 met., 10/11 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Klay Thompsonas 18 taškų.

Pirmąją šio sezono pergalę pagaliau iškovojo Oklahomos „Thunder“ (1-4) krepšininkai. Billy Donovano vadovaujama ekipa namuose nepaliko jokių vilčių tik paskutiniame dvikovos kėlinyje rezultatą iki garbingo sumažinti sugebėjusiems Finikso „Suns“ (1-5) – 117:110 (30:20, 32:28, 34:28, 21:34).

Šeimininkus prieš pat susitikimo pradžią pasiekė dar vieną nemaloni naujiena. Dėl blauzdos raumens skausmo dvikovą praleisti buvo priverstas pagrindinis komandos aukštaūgis Stevenas Adamsas. Visgi iš egzotiškosios Naujosios Zelandijos kilusio krepšininko netektis atvėrė duris netikėtai sublizgėjusiam komandos naujokui.

Adamso vietą starto penkete užėmė penktąjį sezoną NBA lygoje pradedantis vidurio puolėjas Nerlensas Noelis. Gauta galimybe buvęs Filadelfijos „76ers“ ir Dalaso „Mavericks“ narys pasinaudojo su kaupu ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes nuo 2016-ųjų metų vasario vidurio.

Gražiausią rungtynių epizodą sukūrė vienas iš „Thunder“ lyderių Paulas George‘as, pataikęs fantastišką metimą iš aikštės vidurio su trečiojo kėlinio sirena.

Jau pirmoje rungtynių pusėje atitrūkę šeimininkai pamatą pergalei pasistatė agresyvios gynybos dėka. Igorio Kokoškovo vadovaujami „Suns“ dar iki ilgosios pertraukos suklydo net 17 kartų.

Tragiškai kamuolio kontrolei atsiliepė ir Finikso krepšininkų patirtos traumos – Devinas Bookeris nebuvo registruotas rungtynėms, o pagrindinio įžaidėjo vaidmenį klube šiuo metu užimantis Isaiah Canaanas sužaidęs 6 minutes paliko aikštę dėl kairės čiurnos traumos.

„Thunder“: Russellas Westbrookas (8/13 met., 9 atk. kam., 7 rez. perd., 6 kl.) ir Paulas George‘as (9/15 met., 5 rez. perd.) po 23, Nerlensas Noelis 20 (15 atk. kam., 4 per. kam.), Patrickas Pattersonas 17, Jerami Grantas 14, Dennisas Schroderis 12 taškų (7 rez. perd.).

„Suns“: T. J. Warrenas ir Elie Okobo (5 atk. kam., 8 rez. perd.) po 18, DeAndre Aytonas 16 (8/17 met., 11 atk. kam.), Ryanas Andersonas 15 taškų (4/10 met.).

Vis geresnę sportinę formą demonstruoja vienais iš Vakarų konferencijos favoritų prieš sezoną vadinti Jutos „Jazz“ (4-2) krepšininkai, kurie šiąnakt svečiuose 113:104 (26:19, 24:27, 32:31, 31:27) pranoko Dalaso „Mavericks“ (2-4) ekipą. Sezoną dviem namuose patirtais pralaimėjimais pradėję „Jazz“ po šalto dušo atsitiesė iškovodami keturias pergales varžovų arenose.

Per plauką nuo sensacingo pasiekimo liko šeimininkų ekipos vidurio puolėjas DeAndre Jordanas. Į gimtąją Teksaso valstiją šią vasarą grįžęs aukštaūgis vyriausiojo trenerio Ricko Carlisle‘o sistemoje atskleidinėja iki šiol nematytą savo žaidimo pusę – šiąnakt DeAndrei pritrūko tik vieno rezultatyvaus perdavimo iki pirmojo karjeros trigubo dublio.

Karjeros rezulatyvumo rekordą pakartojo „Mavericks“ įžaidėjas Dennisas Smithas, tačiau artėjant ketvirtojo kėlinio pabaigai ir komandas skiriant vos kelių taškų skirtumui praėjusių metų biržos 9-asis šaukimas net du kartus nepataikė iš po krepšio. Tuo pasinaudoję „Jazz“ sugebėjo išsaugoti pergalę savo rankose.

„Mavericks“: Dennisas Smithas 27 (12/19 met.), Wesley Matthewsas 22 (5/17 met., 7 atk. kam.), Luka Dončičius 14 (5/13 met., 2/6 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kl.), DeAndre Jordanas 12 (19 atk. kam., 9 rez. perd.), Maxi Kleberas 11 taškų.

„Jazz“: Rudy Gobertas 23 (9/13 met., 5/6 baud., 16 atk. kam., 3 blk.), Donovanas Mitchellas 20 (10/19 met., 4 rez. perd., 5 kl.), Jae Crowderis 15, Georgesas Niangas 13, Joe Inglesas 12 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Graysonas Allenas 11 taškų.

Vėlyviausioje nakties dvikovoje Los Andželo „Clippers“ (4-2) krepšininkai namuose nepaliko jokių vilčių katastrofišką sezono startą išgyvenantiems Vašingtono „Wizards“ (1-5). Kalifornijos klubas varžovus nušlavė net 136:104 (28:20, 41:34, 28:23, 39:27).

JAV sostinės klubas vis dar laukia vasarą komandą papildžiusio Dwighto Howardo debiuto, o pirmoje susitikimo pusėje „Wizards“ neteko ir galimą smegenų sutrenkimą patyrusio Markieffo Morriso.

Dvikova turėjo ir gražią emocionalią detalę. Los Andželo klubo vyriausiasis treneris Docas Riversas ir Vašingtono ekipai atstovaujantis jo sūnus Austinas pirmą kartą po beveik ketverių metų pertraukos stojo į tarpusavio akistatą. Tris sezonus „Clippers“ gretose praleidęs gynėjas šiąnakt pelnė 9 taškus.

„Clippers“: Tobias Harrisas 22 (9/14 met., 11 atk. kam.), Lou Williamsas 17 (6 rez. perd.), Avery Bradley 15, Montrezlas Harrellas ir Bobanas Marjanovičius (12 min., 6/7 met., 9 atk. kam., 2 blk.) po 13, Mike‘as Scottas, Danilo Gallinari ir Patrickas Beverley po 11, Shai Gilgeous-Alexanderis 10 taškų (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Wizards“: Bradley Bealas 20 (7 atk. kam.), Johnas Wallas 18 (8/20 met., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Jeffas Greenas 12, Ianas Mahinimi 11 taškų.