Šeimininkų klubo gerbėjams ši dvikova padovanojo net dvi nostalgiškas aplinkybes – Šanchajaus ekipa priklauso vienam iš „Rockets“ praėjusio dešimtmečio simbolių Yao Mingui, o „Sharks“ gretose vis dar rungtyniauja 2007-2012 metais Hjustono komandai atstovavęs argentinietis Luisas Scola.

Grįžęs į penkis sezonus namais laikytą „Toyota Center“ areną Scola pademosntravo dar turįs parako ir sužaidęs net 40 minučių susitikimą užbaigė surinkęs dvigubą dublį. Ilgametis Argentinos rinktinės narys sirgalius pradžiugino ir pataikydamas vienintelį mestą tritaškį.

Per penkerius „Rockets“ praleistus metus aukštaūgis viso pataikė vieną tolimą metimą iš septyniolikos bandymų.

Šventinis reginys atnešė vieną skaudžią akimirką tiek Hjustono klubo, tiek Kinijos krepšinio sirgaliams. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Rockets“ atstovaujantis vienintelis garantuotą NBA kontraktą turintis kinas Zhou Qi susidūrė su tuo pačiu Scola ir susižalojo kelį. Azijos milžinas aikštę paliko sėdėdamas vežimėlyje.

Visgi kraupus epizodas neturėtų atnešti itin skaudžių komplikacijų kino sezonui – šeimininkų klubo atstovai neužilgo pranešė, jog Qi nepatyrė jokių struktūrinių kelio sužalojimų ir galės sėkmingai išgyti be operacijos.

Kol kinui buvo atliekami tyrimai, jo komandos draugai absoliučiai linksminosi aikštėje. Solidų pasirodymą surengė Jamesas Hardenas, vien pirmajame kėlinyje surinkęs 17 taškų, o pirmąją susitikimo pusę meistrišku tritaškiu su sirena užbaigė Chrisas Paulas.

Po pirmųjų dviejų kėlinių rezultatu 73:44 pirmavę „Rockets“ nė sykio neleido suabejoti savo pranašumu ir šventė įsimintiną pergalę. Kinijos klubą gelbėti bandė 2011-ųjų naujokų biržoje dešimtuoju šaukimu pakviestas Jimmeras Fredette‘as, tačiau jo pastangos atrodė kiek komiškai. Amerikietis viso pelnė net 41 tašką, tačiau jį surinko iš žaidimo atlikęs stulbinantį metimų skaičių – 40.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 37 (13/18 met., 9/14 trit., 9 rez. perd.), P. J. Tuckeris 22 (6/11 trit.), Gary Clarkas 16 (4/6 trit.), Jamesas Ennisas ir Geraldas Greenas po 15 taškų.

„Sharks“: Jimmeras Fredette‘as 41 (16/40 met., 4/11 trit., 9 atk. kam.), Luisas Scola 18 (12 atk. kam.), Zhang Zhaoxu 10 taškų.

Daug atkaklesnė kova šiąnakt užvirė Oklahomoje, kur vietos „Thunder“ tik po pratęsimo rezultatu 119:115 (27:30, 28:18, 24:24, 28:35, 12:8) palaužė be pagrindinių savo lyderių rungtyniavusius Milvokio „Bucks“.

Šeimininkų komandai dėl traumų vis dar negalėjo padėti Russellas Westbrookas ir Andre Robersonas, o svečių ekipos vyriausiasis treneris Mike‘as Budenholzeris šiąnakt nusprendė pailsinti Giannį Antetokounmpo, Ericą Bledsoe, Brooką Lopezą ir Khrisą Middletoną.

Rezultatyviausių pirmojo kėlinio krepšininkų lenktynes šiąnakt laimėjo Hardeną dviem taškais pranokęs Paulas George‘as. Ilgalaikę sutartį su „Thunder“ šią vasarą pasirašęs puolėjas iki ilgosios pertraukos viso surinko 26 taškus, o antrąją rungtynių pusę ramiai stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Milvokio gretose puikiai pasirodė dėl vietos galutinėje komandos sudėtyje kovojantys krepšininkai. Aukštaūgis Christianas Woodas vien ketvirtame kėlinyje pelnė 11 taškų, o įžaidėjas Timas Frazieris tritaškiu išplėšė pratęsimą.

Papildomų penkių minučių metu kiek netikėtu „Thunder“ herojumi tapo Deonte Burtonas. Praėjusį sezoną Pietų Korėjos krepšinio lygoje praleidęs atakuojantis gynėjas pratęsime pelnė 11 taškų iš eilės ir nulėmė Oklahomos klubo pergalę.

„Thunder“: Paulas George‘as 26, Hamidou Diallo 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Deonte Burtonas 16, Timmothe Luwawu-Cabarrotas 10 taškų.

„Bucks“: Christianas Woodas 19 (15 atk. kam., 3 blk.), Tyleris Zelleris 17 (2/2 trit., 7 atk. kam.), Timas Frazieris 14, Malcolmas Brogdonas (7 rez. perd.) ir Donte DiVincenzo po 12, Patas Connaughtonas ir Shabazzas Muhammadas po 10 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Los Andželo „Clippers“ – Denverio „Nuggets“ 109:103 (30:26, 31:38, 19:16, 29:23)

„Clippers“: Danilo Gallinari 16, Bobanas Marjanovičius (15 min., 12 atk. kam., 3 blk.) ir Montrezlas Harrellas (4 blk.) po 14, Jerome‘as Robinsonas 12, Lou Williamsas 11, Avery Bradley 10 taškų.

„Nuggets“: Trey Lylesas 15 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Monte Morrisas 14 (6 rez. perd.), Malikas Beasley 12, Willas Bartonas ir Juancho Hernangomezas po 11 taškų.