Filadelfijos klubo vyriausiasis treneris Brettas Brownas galimybę išbandyti netradicinį starto penketuką išnaudojo suteikdamas vietą aikštėje pirmajam 2017-ųjų naujokų biržos šaukimui Markelle Fultzui. Nuo suolo rungtynes pradėjusį J. J. Redicką buvęs Greggo Popovičiaus asistentas sulygino su Manu Ginobili, vėlesnėse karjeros stadijose perėmusį šeštojo žaidėjo vaidmenį San Antonijaus klube.

Dėl peties traumos didžiąją savo debiutinio sezono dalį praleidęs Fultzas trenerio pasitikėjimą pateisino nuo pirmųjų susitikimo minučių. Per mažiau nei pusę pirmojo ketvirčio gynėjas pataikė visus keturis mestus dvitaškius ir žaibiškai pelnęs 8 taškus padėjo „76ers”atitrūkti rezultatu 22:9.

Visgi ryškiausio pirmosios rungtynių pusės krepšininko titulas atiteko prieš savo gimtojo miesto komandą žaidusiam Benui Simmonsui.

Australų talentas dar iki ilgosios pertraukos spėjo atlikti 10 rezultatyvių perdavimų ir svariai prisidėjo prie sėkmingo savo atstovaujamos komandos žaidimo.

Antrojo kėlinio gale svečių komandos gerbėjai išgyveno nemenką išgąstį. Rezultatyviausias praėjusio sezono Australijos lygos krepšininkas Chrisas Gouldingas po prasiveržimo atsidūrė ant parketo, kur ant jo kelio užkrito „76ers“ milžinas Joelis Embiidas. Tik su komandos draugų pagalba atsistoti sugebėjęs amerikietis neužilgo nušlubavo į rūbinę, o po ilgosios pertraukos į aikštelę nebesugrįžo.

Traumos neaplenkė ir šeimininkų komandos – iš Denverio „Nuggets“ į Filadelfiją persikėlęs krašto puolėjas Wilsonas Chandleris rungtynių nebaigė dėl kairės pakinklinės sausgyslės patempimo.
Šeimininkus į pergalę vedė praėjusiame sezone sužibėjusių Simmonso ir Embiido duetas. Abu jaunieji krepšininkai rungtynes užbaigė surinkę po dvigubą dublį, tačiau australas tą sugebėjo padaryti nepasiekdamas dešimties pelnytų taškų ribos. Iki trigubo dublio įžaidėjui pritrūko tik dviejų taškų.

„76ers“: Joelis Embiidas 20 (7/11 met., 5/8 baud., 13 atk. kam., 2 blk.), J. J. Redickas 15 (5/12 met., 2/7 trit.), Dario Šaričius ir Markelle Fultzas (4 rez. perd.) po 14, Mike‘as Muscala (7 atk. kam.) ir Benas Simmonsas (4/12 met., 10 atk. kam., 16 rez. perd.) po 8 taškus.

„United“: Casperas Ware‘as (6/23 met., 3/12 trit., 4 rez. perd., 5 kl.) ir Alexas Pledgeris (11 atk. kam.) po 19, Chrisas Gouldingas 14 (1/5 trit.), Davidas Barlow 13 taškų.

Melburno klubas šiuo susitikimu dar nebaigė savo viešnagės NBA arenose. Spalio 6-ąją australai svečiuosis Toronte, kur sužais draugiškas rungtynes su Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ ekipa.

Gordonas Haywardas

Daug atkaklesnė kova vyko Šiaurės Karolinos universiteto arenoje, kurioje Šarlotės „Hornets“ priėmė Bostono „Celtics“ krepšininkus. Nors svečiai iš Masačusetso antrajame kėlinyje buvo susikrovę net 20 taškų persvarą, pergale galiausiai džiaugėsi šeimininkai, triumfavę rezultatu 104:97 (20:37, 25:23, 39:21, 20:16).

Brado Stevenso auklėtiniai didžiausią atotrūkį susikrovė pirmo kėlinio pabaigoje atlikto įspūdingo spurto dėka. Aikštėje pasirodžius abiejų komandų atsarginiams krepšininkams „Celtics“ atkarpą laimėjo net 17:2.

Panašų pranašumą Bostono ekipa išsaugojo iki pat ilgosios pertraukos, tačiau po jos eilė dominuoti atėjo „Hornets“ komandai. Taiklūs Jeremy Lambo ir Cody Zellerio tritaškiai leido Šarlotės ekipai išlyginti, o Nico Batumo tolimas šūvis po Tony Parkerio rezultatyvaus perdavimo – persverti rezultatą savo naudai.

Ketvirtame kėlinyje abi komandos rėmėsi rezervinių krepšininkų žaidimu. Šiomis minutėmis labiausiai išsiskyrė „Hornets“ atstovaujantis dvyliktasis šių metų naujokų biržos šaukimas Milesas Bridgesas, pasižymėjęs dviem taikliais tritaškiais bei pora kvapą gniaužiančių dėjimų iš viršaus.

Šiame susitikime „Celtics“ sirgaliai pagaliau išvydo ant parketo grįžusį krašto puolėją Gordoną Haywardą. Beveik metus be krepšinio praleidęs žaidėjas starto penkete rungtyniavo kartu su Kyrie Irvingu, Jaylenu Brownu, Jaysonu Tatumu ir Alu Horfordu.

Šeimininkų gretose debiutavęs ilgametis Prancūzijos rinktinės lyderis Parkeris dvikovą baigė nepelnęs nė taško, atlikęs vieną rezultatyvų perdavimą ir du sykius suklydęs.

Svečiai šiąnakt pataikė vos 9 iš 47 mestų tritaškių, o sunkiausiai taikiklį suderinti sekėsi sunkiajam kraštui Semi Ojeleye, nerealizavusiam nė vieno iš septynių bandymų.

„Hornets“: Jeremy Lambas 15 (3/5 trit.), Cody Zelleris 13 (5/10 met., 1/1 trit., 7 atk. kam., 3 blk.), Kemba Walkeris 12 (3/10 met., 3 blk.), Dwayne’as Baconas 11, Nicolas Batumas (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Michaelas Kidd-Gilchristas (12 atk. kam.) ir Milesas Bridgesas (8 atk. kam.) po 10 taškų.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 14 (2/8 trit.), Marcusas Morrisas 11 (2/7 trit.), Terry Rozier 11, Gordonas Haywardas 10 taškų.