Nuo pirmųjų susitikimo akimirkų kurtinantį triukšmą „TD Garden“ arenoj kėlusių sirgalių palaikyti „Celtics“ sugebėjo atsidėkoti savo fanams sėkminga rungtynių pradžia. Pirmuosius šešis dvikovos taškus pelnę Bostono krepšininkai svečių trenerį Tyronną Lue prašyti pertraukėlės privertė išsiverždami į priekį 11:4.

Iniciatyvos ėmęsis Jamesas padėjo „Cavaliers“ sumažinti, o kiek vėliau – ir panaikinti šeimininkų persvarą, tačiau be smegenų sutrenkimo patyrusio Kevino Love'o rungtyniavusioje Klivlando ekipoje neatsirado lyderiui puolime efektyviai padėti galinčių žaidėjų. Per visą kėlinį likę „Cavs“ krepšininkai tesukrapštė tik 6 taškus.

Pirmuosius du metimus pataikęs Jamesas ketvirčio pabaigoje ėmė demonstruoti nuovargio ženklus. Gynyboje nespėjęs paskui užtvara pasinaudojusį Jayleną Browną Klivlando simbolis leido varžovui netrukdomam pataikyti tolimą metimą. Jau kitoje atakoje atsakyti tuo pačiu bandžiusio LeBrono mestas kamuolys net nelietė lanko.

Antras kėlinys prasidėjo agresyviai rungtyniavusio Alo Horfordo dėjimu, padidinusiu skirtumą iki dešimties taškų. Ir toliau beviltiškai puolime atrodę Jameso pagalbininkai niekaip nesugebėjo pralaužti aktyvios ir gerai sustyguotos „Celtics“ gynybos, o varžovus baudos aikštelėje atakavę šeimininkai išlaikė dviženklę persvarą iki ketvirčio vidurio.

Energijos „Cavaliers“ puolimui suteikė Love'o vietą starto penkete užėmęs Jeffas Greenas, įžiebęs svečių spurtą 12:2. Atkarpą vainikavo pirmąjį tolimą metimą Bostone šios serijos metu pataikęs J. R. Smithas, iki šio epizodo varžovų arenoje prametęs visus dvylika tritaškių.

Netaiklūs metimai iš už lenktosios linijos tapo vienu ryškiausių pirmosios susitikimo dalies elementų. Tiek Bostono (4/19), tiek Klivlando (2/17) krepšininkai susidūrė su į tritaškių eliminavimą susikoncentravusia varžovų gynyba, kurios dėka abi komandos iki ilgosios pertraukos pataikė vos 17 procentų visų tolimų metimų.

Kaip ir visos rungtynės, trečiasis kėlinys pasižymėjo fiziniu kontaktu paremtu gynybiniu krepšiniu. Reguliariajame sezone viena iš prasčiausiai besiginančių lygos komandų tapę „Cavaliers“ dar kartą parodė, jog lemiamose kovose gali įjungti aukštesnę pavarą ir varžovams per visą ketvirtį leido pelnyti vos 13 taškų.

Sėkmingas žaidimas savoje aikštės pusėje leido svečiams persverti rezultatą savo naudai ir į lemiamą kėlinį atsinešti trijų taškų persvarą. Neabejotinai gražiausiu ketvirčio epizodu tapo fantastiškas LeBrono blokas įsibėgėjusio Terry Rozier bandymui atlikti dėjimą greitame puolime.

Taškas į tašką besiklosčiusį ketvirtą kėlinį įsimintinu kadru pradėjo arenos šeimininkai. Marcusas Smartas pakabino kamuolį virš lanko puikias rungtynes puolime sužaidusiam Horfordui, užbaigusiam ataką griausmingu dėjimu su buvusio komandos draugo Kyle'o Korverio pražanga.

Po kelių minučių penkis taškus paeiliui pelnęs Tatumas persvėrė rezultatą „Celtics“ naudai. Bebaimis naujokas šeimininkus į priekį išvedė tolimu metimu, kurį pataikė po žvėriško dėjimą per jį po krepšiu pasitikusį Jamesą.

Visgi patirties bei snaiperių šaltakraujiškumo stoka pakišo koją jaunai Bostono komandai. Katastrofiškai pasirodęs Rozier prametė porą tolimų metimų, Smithas sugebėjo išmušti kamuolį iš Tatumo rankų ir „Cavaliers“ priešpaskutinę minutę susikrovė didžiausią rungtynių persvarą.

Dar vieną klaidą dvitaškiu su pražanga pavertęs Jamesas padėjo tašką šioje serijoje ir laimėjo jau 24-ą Rytų konferencijos atkrintamųjų varžybų seriją iš eilės. Klivlando ekipa tapo tik dvidešimt septinta komanda, sugebėjusia laimėti septintąsias rungtynes varžovų arenoje. Šeimininkai lemiamuose mūšiuose per visą NBA istoriją triumfavo net 104 kartus.

Skaudžiausiu dūriu „Celtics“ komandai tapo tragiškas tritaškių taiklumas. Brado Stevenso auklėtiniai pataikė tik 7 tolimus metimus iš 39, o jų startinis įžaidėjas Rozier nepataikė nė vieno iš dešimties bandymų.

Bostono ekipa atkrintamąsias varžybas baigė patyrusi tik vieną pralaimėjimą per vienuolika savo arenoje žaistų rungtynių.

„Tai padariau ne aš. Tai padarė tvirtą charakterį demonstravusi komandą. Dėl to aš ir noriu ją pasveikinti“, – po mačo kalbėjo L. Jamesas, po šių savo žodžių sulaukęs bendražygių plojimų.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 24 (9/17 met., 7 atk. kam.), Alas Horfordas 17 (7/12 met.), Marcusas Morrisas 14 (5/14 met., 12 atk. kam.), Jaylenas Brownas 13 taškų (5/18 met.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (12/24 met., 3/8 trit., 8/11 baud., 15 atk. kam., 9 rez. perd., 8 kl.), Jeffas Greenas 19 (2/9 trit., 8 atk. kam.), J. R. Smithas 12 (3/8 trit.), Tristanas Thompsonas 10 taškų (9 atk. kam.).

Pirmosios NBA superfinalo rungtynės vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 4 val. Lietuvos laiku. Susitikimas vyks šiąnakt vyksiančiame Vakarų konferencijos finale triumfuosiančios ekipos arenoje.