Sužaidus vos penkias minutes Klivlando ekipa tiesiogine šių žodių prasme patyrė itin skaudų smūgį. Antras rezultatyviausias „Cavaliers“ krepšininkas Kevinas Love'as žaidybiniame epizode susidūrė galvomis su Bostono naujoku Jaysonu Tatumu ir susmuko ant „Quicken Loans“ arenos parketo.

Krašto puolėjas iškart paprašė keitimo, po kurio iškeliavo tiesiai į šeimininkų komandos rūbinę tyrimams dėl galimo smegenų sutrenkimo. Ilgosios pertraukos metu „Cavs“ atstovai paskelbė, jog Love'as šiose rugntynėse į aikštę nebegrįš.

Šeimininkai viso kėlinio metu aktyviai ieškojo galimybių suteikti Jamesui šansą žaisti vienas prieš vieną su fizine jėga jam gerokai nusileidžiančiu Tatumu. Karalius šias galimybes pavertė 8 taškais per pirmąsias dvylika minučių, o taip pat be keitimų kėlinį žaidęs Bostono naujokas pataikė tik vieną dvitaškį.

Ketveriose iš penkerių iki šios nakties vykusių serijos rungtynių nugalėtojus nulėmęs pirmasis ketvirtis šį sykį tapo Jayleno Browno šou scena. 21-erių metų krašto puolėjas dvikovą pradėjo pelnydamas net 15 taškų, o gražiausiu jo sukurtu epizodu tapo tritaškis iš aikštės kampo po puikaus Marcuso Smarto perdavimo.

Penkių taškų skirtumu kėlinuką laimėję „Celtics“ kurį laiką persvarą išsaugojo ir antrame ketvirtyje, tačiau Klivlando krepšininkams papildomas energijos suteikė neįtikėtinas veterano Kyle'o Korverio epizodas.

Snaiperis sugebėjo laimėti ginčo kamuolį prieš varžovų milžiną Aroną Baynesą, o nuo šios akimirkos užsivedusių sirgalių palaikomi „Cavaliers“ spurtavo 13:3 ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.

Be keitimų pirmą susitikimo pusę sužaidęs Jamesas joje surinko 25 taškus, tačiau ne ką mažiau svarbų vaidmenį iki ilgosios pertraukos suvaidino šeimininkų atsarginiai krepšininkai.

Iškritusio Love'o minutes perėmęs Jeffas Greenas bei sezoną Los Andželo „Lakers“ gretose pradėję Larry Nance'as ir Jordanas Clarksonas energingai kovėsi abiejose aikštės pusėse ir leido „Cavs“ antrą kėlinuką laimėti net 16 taškų skirtumu.

Trečiame kėlinyje prie išvardintųjų žaidėjų prisijungė ir George'as Hillas. Banguotai rungtyniaujantis įžaidėjas šiąnakt sužaidė rezultatyviausias rungtynes nuo kovo 21-os dienos, o jo ir Jameso taiklių metimų dėka šeimininkai viso ketvirčio metu išlaikė ties 15 taškų riba balansavusią persvarą.

Visgi svečiai iš Masačiusetso valstijos nenuleido rankų ir vedami Terry Rozier paskutinės trečio kėlinuko minutės metu sumažino savo deficitą iki dešimties taškų.

Fizinio kontakto gausa paremtame lemiamame ketvirtyje savo talentą dar kartą pademonstravo Jamesas. Itin ryžtingai rungtyniavęs „Cavaliers“ lyderis negailėdamas jėgų rinko taškus svarbiausiomis rungtynių akimirkomis.

Svečiai iš Bostono tris kartus sugebėjo sumažinti atsilikimą iki septynių taškų skirtumo, tačiau paskutinis žodis ir vėl priklausė dar vieną fenomenalų pasirodymą surengusiam Klivlando simboliui.

Fantastišką tritaškį paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis pataikęs LeBronas padidino šeimininkų atotrūkį iki dviženklio skirtumo. Tatumo dvitaškis dar sykį pabrėžė „Celtics“ kovingumą, tačiau jau kitos atakos metu Jamesas smeigė dar vieną nesuvokiamą tolimą metimą su sirena ir likus lygiai šimtui sekundžių suteikė „Cavaliers“ pergalingą persvarą.

Ohajo valstijos klubo lyderis pasiekė naują asmeninį rekordą – rungtynėse, kuriose pralaimėjimo atveju jo atstovaujamos komandos sezonas baigtųsi, Jamesas sumetė net 46 taškus.

Ankstesnis geriausias jo rezultatas (45 taškai) buvo užfiksuotas tris kartus, o pastarąjį sykį tokį rezultatyvumą LeBronas pademosntravo septintose šių metų pirmojo etapo serijos su Indianos „Pacers“ rungtynėse.

Bostono ekipos pragaištimi tapo pramesti baudų metimai. Dešimties taškų skirtumu pralaimėję „Celtics“ atakuodami iš šio nuotolio prametė net devynis kartus.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 46 (17/33 met., 5/7 trit., 7/11 baud., 11 atk. kam., 9 rez. perd., 3 kl.), George'as Hillas 20 (7/12 met., 6/6 baud.), Jeffas Greenas 14, Larry Nance'as 10 taškų (5/5 met., 7 atk. ka.m).

„Celtics“: Terry Rozier 28 (6/10 trit., 7 rez. perd.), Jaylenas Brownas 27 (11/18 met.), Jaysonas Tatumas 15, Marcusas Morrisas ir Marcusas Smartas (8 rez. perd.) po 10 taškų.

Lemiamos septintosios serijos rungtynės Bostone vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.