Viso susitikimo metu taškas į tašką kovojusių komandų dvikovos baigtį nulėmė ketvirtasis kėlinys, kuriame išskirtinio vyriausiojo trenerio Dwane'o Casey pasitikėjimo sulaukė iki šiol lemiamas serijos minutes nuo atsarginių žaidėjų suolo stebėjęs Jonas Valančiūnas.

Gautą šansą JV išnaudojo su kaupu. Aukštaūgis ne tik per paskutiniąsias minutes pelnė 6 taškus, tačiau ir sustabdė visą eilę Johno Wallo ir Kelly Oubre prasiveržimų, dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių ir iniciavo aukso vertės pergalę nulėmusį spurtą 12:0.

Svarbiausią susitikimo dvitaškį uteniškis pataikė iki ketvirto kėlinio pabaigos likus pusantros minutės. Aštuonių taškų skirtumu atsilikę Vašingtono krepšininkai sugebėjo priversti „Raptors“ snaiperį C. J. Milesą nepataikyti iš trijų taškų zonos, tačiau kamuolį atkovojęs Valančiūnas padėjo tašką įtemptose ir kovingose rungtynėse.

Per 32 aikštėje praleistas minutes Jonas viso surinko 14 taškų (5/13 met., 4/4 baud.), 13 atkovotų kamuolių, po 2 rezultatyvius perdavimus ir blokus bei svarbiausiomis ketvirto kėlinio akimirkomis perimtą kamuolį.

Tai tik septintasis kartas Valančiūno karjeroje, kai atkrintamųjų varžybų rungtynėse jam teko sužaisti daugiau nei 30 minučių. Viso JV šiąnakt lemiamų NBA kovų etape žaidė jau 38-ąjį susitikimą.

Fiziniu kontaktu paremtoje dvikovoje savo komandai pranašumą suteikęs lietuvis užfiksavo ir geriausią „+/-” rodiklį Toronto ekipoje. Šiąnakt jam esant aikštėje šeimininkai pelnė 19 taškų daugiau, nei svečiai iš JAV sostinės.

Jono naudą komandos žaidimui šios serijos metu pabrėžia ir dar vienas su šiuo statistiniu rodikliu susietas skaičius: per penkerias „Raptors“ ir „Wizards“ rungtynes Valančiūnui esant ant parketo Toronto krepšininkai varžovus lenkia net 42 taškų skirtumu.

Sėkmingas vidurio puolėjo pasirodymas padėjo kompensuoti itin blankų šalia jo starto penkete rungtynes pradedančio Serge'o Ibakos žaidimą. Pirmose serijos rungtynėse sužibėjusio afrikiečio žaidybinė kreivė smunka vis žemiau – atidaromajame mače 23 taškus pelnęs puolėjas šiąnakt pasižymėjo vos 3 taškais.

Svarų indėlį į Toronto ekipos pergalę įnešė ir traumuotą Fredą VanVleetą puikiai pavaduojantis atsarginis įžaidėjas Delonas Wrightas. Vien ketvirtame kėlinyje 11 taškų pelnęs gynėjas šiąnakt tapo antru rezultatyviausiu „Raptors“ krepšininku.

Pelnytų taškų skaičumi niekas neprilygo po fiasko praeitoje dvikovoje reabilituotis sugebėjusiam DeMarui DeRozanui. Atakuojantis gynėjas šįkart pataikė lygiai pusę visų iš žaidimo atliktų metimų bei dar pirmoje susitikimo pusėje spėjo pelnyti net 20 taškų.

Vašingtono ekipą į dugną tempė tragiškas snaiperių pasirodymas. Pagrindinis klubo atakuojantis gynėjas Bradley Bealas šiąnakt pataikė 3 iš 8, tačiau visa likusi komanda – vos 2 iš 18 tritaškių. Katastrofiškas taiklumas neleido „Wizards“ pasinaudoti net 50:35 laimėta kova dėl atšokusių kamuolių.

Pergalė leido „Raptors“ išsaugoti išskirtinį pasiekimą. Kanadiečiai išlieka vienintele 2017-18 metų NBA pirmenybių komanda, nė karto nepralaimėjusia trejų rungtynių iš eilės.

Artimiausioje dvikovoje seriją užbaigti bandysiančių Casey auklėtinių laukia itin sudėtingas iššūkis. Vašingtono klubas namuose laimėjo net aštuonerias atkrintamųjų varžybų rungtynes iš eilės, o pastarąją nesėkmę šiame etape žaisdami „Capital One“ arenoje patyrė dar 2016-ųjų metų gegužės viduryje, kai pripažino Atlantos „Hawks“ pranašumą.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 (12/24 met., 5 rez. perd.), Delonas Wrightas 18 (6/10 met., 2/2 trit., 4/4 baud.), Kyle'as Lowry 17 (7/13 met., 10 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14 taškų.

„Wizards“: Johnas Wallas 26 (10/21 met., 0/4 trit., 9 atk. kam., 9 rez. perd., 7 kl.), Bradley Bealas 20 (8/20 met.), Kelly Oubre 14 (1/7 trit.), Marcinas Gortatas 10 taškų (12 atk. kam.).

Šeštosios serijos rungtynės Vašingtone vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku. Tikslų susitikimo pradžios laiką NBA patvirtins artimiausiu metu.