Solidžiai startavę „Raptors“ dar neįpusėjus kėliniui susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau du paeiliui nesėkmingi Jono Valančiūno epizodai įžiebė šeimininkų spurtą.

Ties trijų taškų linija kamuolį praradęs Toronto aukštaūgis šiurkščiai sustabdė link krepšio greitame puolime artėjusį Johną Wallą ir buvo nubaustas pirmo laipsnio nesportine pražanga.

Negana to, jau kitos atakos metu JV užsidirbo pražangą puolime, taip per mažiau nei minutę žaidybinio laiko prarasdamas du kamuolius ir surinkdamas jį iki kėlinuko galo ant suolo nubloškusias nuobaudas.

Pasinaudoję šiomis situacijomis „Wizards“ spurtavo 11:2 ir išlygino rezultatą, tačiau svečių puolimą ant savo pečių ėmė tempti DeMaras DeRozanas. „Raptors“ gynėjas pirmam kėlinyje prametė visus penkis metimus iš žaidimo, tačiau metė net 12 baudų metimų, kuriuos pavertė 9 taškais.

Artėjant antro kėlinio viduriui į aikštę grįžęs Valančiūnas užtikrintai užbaigė porą atakų iš eilės ir padidino svečių persvarą iki 12 taškų, bet tiek dviženkliu pranašumu, tiek sėkmingu lietuvio žaidimu Torontas džiaugėsi neilgai.

Joną į derinio du-prieš-du karuselę pastatę Wallas ir Marcinas Gortatas vienas po kito pataikė po dvitaškį, o įsibėgėjusių šeimininkų atkarpą aukštaūgis iš Lenkijos po gražaus Wallo perdavimo užbaigė metimu su trečiąja Jono pražanga.

Po ilgosios pertraukos pirmuosius taškus pelnė Kyle'as Lowry, tolimu šūviu padidinęs „Raptors“ pranašumą iki rekordinės 14 taškų ribos, tačiau uraganiniu puolimu atsakę šeimininkų snaiperiai iniciavo spurtą 16:4 ir vos per tris minutes priartėjo iki 56:58. Neilgai trukus „Wizards“ pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau pranašumą Torontui grąžino JV dvitaškis su Gortato pražanga.

Deja, šis dvitaškis ir jį palydėjęs baudos metimas tapo paskutiniaisiais Jono taškais. Vos 15 minučių aikštėje praleidęs uteniškis per jas surinko 11 taškų (4/6 met., 3/3 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 3 klaidas ir vieną bloką.

Iki trečio kėlinio pabaigos komandos kelis kartus apsikeitė pirmaujančiosios vaidmeniu, o prieš lemiamo ketvirčio pradžią rezultatas buvo lygus – 80:80. Tik 1 iš 7 tritaškių iki ilgosios pertraukos pataikę „Wizards“ trečiame kėlinyje realizavo net 5 iš 6 tolimų šūvių bei sugebėjo pelnyti 40 taškų: tiek pat, kiek per pirmus du kėlinius kartu sudėjus.

Per pirmąsias septynias paskutinio kėlinuko minutes komandos apsikeitė atkarpomis 10:2. Atsakomojo Vašingtono komandos spurto metu triuškinančiu dėjimu pasižymėjo Gortatas, įveikęs net kelių varžovų gynybą.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus penkioms minutėms ir rezultatui esant lygiam „Raptors“ sulaukė pagalbos iš rungtynių arbitrų. Abejotinoje situacijoje šeštąja pražanga buvo nubaustas rezultatyviausias „Wizards“ šios nakties žaidėjas Bradley Bealas.

Varžovų netektimi svečiai iš Toronto pasinaudoti taip ir nesugebėjo. Sudėtingą dvitaškį po sudėtingą dvitaškio link varžovų krepšio siuntęs DeRozanas komandai nešė daugiau žalos, nei naudos, o Bealo pėdomis po kelių minučių pasekė ir Jakobas Poeltlas.

Varžovus remtis individualiais veiksmais privertę „Wizards“ šaltakraujiškai sužaidė susitikimo pabaigą ir šventė pelnytą pergalę. Šios nakties triumfas pratęsė įspūdingą seriją – pastarąjį kartą atkrintamųjų varžybų rungtynes Vašingtono klubas namuose pralaimėjo dar 2015-ais metais, kai pripažino Atlantos „Hawks“ pranašumą.

Po susitikimo duotame interviu savo klaidas pripažino ir pats DeRozanas: „rungtynių pabaigoje buvo keletas metimų, kurių dabar norėčiau, jog būčiau nemetęs. Bet toks buvo mano nusiteikimas – žaidžiau agresyviai, norėjau laimėti, stengiausi puolime padaryti viską, kas įmanoma. Tačiau šis nusiteikimas atnešė keletą blogų sprendimų, kuriuos kitą kartą tikrai priimsiu kitaip“.

„Wizards“: Bradley Bealas 31 (10/19 met., 5/7 trit.), Johnas Wallas 27 (6 atk. kam., 14 rez. perd.), Otto Porteris ir Marcinas Gortatas po 12, Kelly Oubre 10 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 35 (10/29 met., 14/18 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kyle'as Lowry 19 (4/6 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 11, Jakobas Poeltlas 10 taškų.

Penktosios serijos rungtynės Toronte vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 2 val. Lietuvos laiku.