San Antonijaus klubas išsigelbėjo nuo „Trail Blazers“ likimo ir sumažino atsilikimą serijos rezultate iki 1:3. Ši pergalė tapo istoriniu pasiekimu italui Ettorei Messinai, ėjusiam po žmonos mirties iš vyriausiojo „Spurs“ trenerio posto laikinai pasitraukusio Greggo Popovičiaus pareigas.

„Krepšinio profesoriumi“ tituluojamas keturis kartus Eurolygos čempiono titulą iškovojęs specialistas šiąnakt tapo pirmuoju europiečiu treneriu, triumfavusiu NBA atkrintamųjų varžybų rungtynėse.

Ettore Messina

Kovingai susitikimą pradėję „Spurs“ nuo pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas. Daugiau nei pusę tolimų metimų (15 iš 28) šiąnakt pataikę San Antonijaus snaiperiai pasiekė varžovus į ankstyvą nokdauną, o po dviejų kėlinių turėjo 14 taškų persvarą.

Po ilgosios pertraukos čempionai ėmėsi mažinti šeimininkų atotrūkį, tačiau ketvirtame kėlinyje inicatyvos ėmėsi neprilygstamasis Manu Ginobili. Liepos pabaigoje 41-ąjį gimtadienį švęsiantis argentinietis lemiamo ketvirčio metu pelnė 10 taškų ir atvedė „Spurs“ į jų sezoną pratęsusią pergalę.

Ilgaamžiškasis gynėjas sukūrė ir svarbiausią susitikimo epizodą, kai likus kiek daugiau nei minutei itin sudėtingu metimu pelnė taškus ir padidino persvarą iki dešimties taškų.

Teksaso krepšinio sirgaliai itin emocionaliai palaikė veteraną, kuris vis dar neatskleidė savo ateities planų. Jei Ginobili po šio sezono baigs karjerą, šios rungtynės būtų buvusios jo paskutiniuoju pasirodymu profesionalų krepšinyje.

Svečių iš Kalifornijos šiąnakt neišgelbėjo milžinišku skirtumu laimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Po lentomis Steve'o Kerro auklėtiniai savo varžovus pranoko net 61:34, tačiau iš žaidimo atakavo vos 38 procentų taiklumu.

Prie tokio prasto pataikymo procento svariausiai „prisidėjo“ Visų žvaigždžių rungtynių dalyvių trejetas. Individualiais veiksmais rėmęsis Kevinas Durantas, blankiai rungtyniavęs Klay Thompsonas ir netoli trigubo dublio likęs Draymondas Greenas kartu pataikė tik 20 iš 58 metimų.

Geriausiai besiginančio lygos krepšininko titulą pernai iškovojęs Greenas susitikimą baigė surinkęs 9 taškus, 18 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau statistikos eilutę užbaigė 5 prarastais kamuoliais ir tik vienu taikliu tritaškiu iš 6 bandymų.

„Warriors“ vis dar verčiasi be kelio traumą patyrusio įžaidėjo Stepheno Curry. Nors snaiperis jau treniruojasi kartu su komanda, tačiau vis dar negali atlikti jokių fiziniu kontaktu paremtų pratimų, o į aikštę turėtų grįžti tik konferencijos pusfinalio etape.

Šios serijos nugalėtojų jau laukia šeštą vietą reguliariajame sezone užėmę Naujojo Orleano „Pelicans“, tapę pirmąja į konferencijos pusfinalį patekusia šio sezono ekipa.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 22 (3/3 trit., 10 atk. kam.), Manu Ginobili 16 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Rudy Gay 14, Dejounte Murray 12, Kyle'as Andersonas 10 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 34 (12/28 met., 4/13 trit., 6/7 baud., 13 atk. kam.), Klay Thompsonas 12 (4/16 met., 2/6 trit.), Shaunas Livingstonas 10 taškų.

Penktosios serijos rungtynės Ouklande vyks anktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.