Serijoje iki keturių pergalių penktą Vakarų konferencijos vietą reguliariame sezone užėmę „Jazz“ išsiveržė į priekį rezultatu 2:1. Ketvirtosios serijos rungtynės Solt Leik Sityje vyks ankstyvą antradienio rytą, 5 val. 30 min. Lietuvos laiku. Intriguojančio susitikimo transliaciją Lietuvos NBA gerbėjai galės stebėti tiesioginiame DELFI TV eteryje.

Nors dviženklį pelnytų taškų skaičių šiąnakt surinko visi penki Jutos klubo starto penketo žaidėjai, rungtynių didvyriu tapo Ispanijos rinktinės narys Ricky Rubio. Įžaidėjas ne tik tapo rezultatyviausiu susitikimo krepšininku, bet ir surinko trigubą dublį.

Tai buvo tik trečiasis toks statistinis pasiekimas Jutos klubo atkrintamųjų varžybų istorijoje. Lemiamų kovų etape vilkėdami „Jazz“ marškinėlius trijose statistikos kategorijose dviženklius skaičius iki šiol surinkę buvo tik 1984-ais tą padaręs Rickey Greenas bei 2001-ais pasižymėjęs Johnas Stocktonas.

Ilgamečiu „Jazz“ simboliu savo profesionalo karjeros metais tapęs Stocktonas arenoje stebėjo kaip Rubio po septyniolikos metų pertraukos pakartojo jo pasiekimą, tačiau dar daugiau džiaugsmo daugiausiai rezultatyvių perdavimų lygos istorijoje atlikusiam buvusiam krepšininkui turėjo suteikti ketvirto kėlinio pabaigoje užfiksuota akimirka.

Po lemiamo ketvirčio viduryje Joe Ingleso pelnytų aštuonių taškų be atsako „Jazz“ įgavo daugiau nei įtikinamą pranašumą, o susitikimą aikštėje užbaigė abiejų komandų rezerviniai žaidėjai. Tokios aplinkybės leido Snyderiui į kovą įleisti ir Stocktono sūnų Davidą, sulaukusį griausmingų ovacijų „Vivint Smart Home“ arenoje.

Istorinio pasirodymo nuojautą žiūrovams Rubio sukėlė dar antrame kėlinyje, kai surengė asmeninę atkarpą 10:0 ir leido „Jazz“ panaikinti turėtą dviženklį deficitą. Naudingiausią praėjusio sezono lygos žaidėją Russellą Westbrooką šešėlyje palikęs europietis įsimintiniausią epizodą sukūrė trečio kėlinio pabaigoje, kai pašokęs nuo vienos kojos su ketvirčio sirena pataikė itin sudėtingą tritaškį.

Įgauti žaidybinį ritmą svečiams iš Oklahomos sutrukdė Steveno Adamso ir Corey Brewerio problemos dėl ankstyvų asmeninių pražangų. Abu starto penketo žaidėjai dėl šių bėdų palikti aikštę anksčiau laiko buvo priversti tiek antrame, tiek trečiame kėliniuose.

Net 50 procentų (14 iš 28) mestų tritaškių pataikę „Thunder“ privertė šeimininkus suklysti 19 kartų, tačiau itin ryškiai pralaimėjo varžovams kovą dėl atšokusių kamuolių – 33:48.

Vos po 8 taškus per rungtynes iki šios nakties serijoje rinkęs lemiamo spurto autorius Inglesas sugebėjo reabilituotis ir pralaužti pirmose dvejose rungtynėse jo žaidimą neutralizavusią Paulo George'o gynybą. Penkis tritaškius pataikęs snaiperis viso pelnė 21 tašką.

„Jazz“: Ricky Rubio 26 (9/18 met., 2/9 trit., 6/7 baud., 11 atk. kam., 10 rez. perd.), Donovanas Mitchellas 22 (9/20 met., 11 atk. kam.), Joe Inglesas 21 (5/10 trit.), Rudy Gobertas 18 (41 min., 12 atk. kam.), Derrickas Favorsas 11 taškų.

„Thunder“: Paulas George'as 23 (7/16 met., 3/8 trit., 6/6 baud.), Russellas Westbrookas (5/17 met., 11 atk. kam., 9 rez. perd., 8 kl.), Carmelo Anthony ir Raymondas Feltonas po 14 taškų.

NBA pateikiama statistika byloja, jog serijos iki keturių pergalių rezultatui esant 1:1 trečiąją dvikovą laimėjusi ekipa iki šiol laimėjo 73 procentus visų tokių serijų.