Bent dvejos naktį iš sekmadienio į pirmadienį vykusios rungtynės pasėjo tam tikrų įtarimų.

Denverio „Nuggets“ (42/35) savo aikštėje 128:125 (22:34, 41:20, 16:38, 32:19; 17:14) po pratęsimo parklupdė Milvokio „Bucks“ (41/36) ir išsaugojo gana realias viltis patekti į atkrintamąsias.

Iki jų pradžios likus keturiems-penkiems turams denveriečiai už aštuntoje ir septintoje vietoje žengiančias Naujojo Orleano „Pelicans“ (44/34) ir Minesotos „Timberwolves“ (43/34) ekipas turi vos viena nesėkme daugiau.

„Bucks“ likus žaisti 6 minutes mėgavosi solidžia 17 taškų persvara (105:88), o likus mažiau nei 1 min. tebepirmavo 8 taškais – 111:103.

Vis dėlto nesuvokiami svečių veiksmai ir nepaaiškinamos klaidos leido „Nuggets“ klubui ne tik, kad išlyginti rezultatą (tai padarė tris baudas realizavęs Jamalas Murray, kai prieš jį visiškai be reikalo prasižengė Jasonas Terry – DELFI NBA), bet ir įgyti progą išplėšti pergalę – per paskutines 5 sek. net du kamuolius praradusius „Bucks“ laikinai išgelbėjo tik netaiklus N. Jokičiaus tritaškis šūvis aidint sirenai.

Tiesa, pratęsimą „Nuggets“ iškart pradėjo atkarpa 10:3 (pratęsė savo spurtą iki 33:9 – DELFI NBA) ir atitrūko 121:114 bei padėjo tvirtus pamatus galutinei pergalei. Kad ir labai keistai, bet ji pasiekta – 128:125.

„Nuggets“ gretose žibėjo Serbijos aukštaūgis Nikola Jokičius, pasižymėjęs 35 taškais (12/19 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/5 baudos), 13 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 3 blokais.

Pagrindiniai jo talkininkai buvo: Jamalas Murray 27 ir Paulas Millsapas 26 taškai.

Beje, likus žaisti kiek mažiau nei 4 min. aikštę dėl šešių pražangų buvo priverstas palikti Giannis Antetokounmpo, surinkęs 18 taškų ir 12 atšokusių kamuolių.

Tai nesutrukdė socialiniuose tinkluose užgimti sąmokslo teorijoms: kai kurie NBA gerbėjai spėja, kad „Bucks“ galimai tyčia išbarstė visą savo milžinišką pranašumą, nes Rytų konferencijoje vengia šeštos vietos, kuri bent kol kas reikštų atkrintamųjų seriją su Klivlando „Cavaliers“.

Pagrįstų įtarimų sukėlė ir rezultatas, užfiksuotas kitame mače, kuriame Vašingtono „Wizards“ (42/35) svečiuose net 94:113 (27/36, 32:32, 16:19, 19:26) nepasipriešino vieniems Rytų autsaideriams Čikagos „Bulls“ (26/51) ir tokiu būdu nepasinaudojo auksine proga dar labiau įsitvirtinti minėtoje šeštoje pozicijoje. „Wizards“ prieš Majamio „Heat“ ir „Bucks“ ekipas, besidalinančias septintą-aštuntą laiptelius, dabar pirmauja vos viena pergale.

„Wizards“ šioje dvikovoje pataikė net 10 tritaškių mažiau nei čikagiečiai, o geriausiai viską atspindi jų lyderio Bradley Bealo pasirodymas: taikliarankis gynėjas tesukrapštė 15 taškų (5/17 metimai iš žaidimo, 0/6 tritaškiai).

Tuo metu šeimininkams 20-metis suomis Lauri Markkanenas per 25 min. sumetė 23 taškus (5/8 tritaškiai).

Po šio susitikimo NBA fanai taip pat darė prielaidas, kad Vašingtono krepšininkai veikiausiai pasidavė savo varžovams iš išskaičiavimo.

Artimiausią naktį NBA rungtynės nevyks, to priežastis – NCAA finalas. Kardinaliai skirtinga krepšinio filosofija besiremiančių Vilanovos „Wildcats“ ir Mičigano „Wolverines“ dvikova San Antonijuje vyks naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku.

Kitų sekmadienio NBA rungtynių rezultatai:

Los Andželo „Clippers“ – Indianos „Pacers“ 104:111 (30:22, 21:28, 27:26, 26:35).

Šarlotės „Hornets“ – Filadelfijos „76ers“ 102:119 (29:28, 22:32, 27:31, 24:28).

San Antonijaus „Spurs“ – Hjustono „Rockets“ 100:83 (26:17, 20:21, 29:28, 25:17).

83 taškai – tai mažiausiai, kiek šį sezoną sukrapštė „Raketos“, kurių tuo pačiu nutrūko ir 11-os iš eilės pergalių serija. „Spurs“ po svarbaus laimėjimo Vakaruose – ketvirti.

Atlantos „Hawks“ – Orlando „Magic“ 94:88 (21:18, 35:25, 13:21, 25:24).

Bruklino „Nets“ – Detroito „Pistons“ 96:108 (28:33, 20:29, 22:21, 26:25).

Pergalių seriją iki penkių pratęsę „Pistons“ vis dar išlaiko gyvas viltis patekti į atkrintamąsias. Tiesa, likus penkiems mačams jie nuo pirmojo aštuntuko atsilieka keturiomis pergalėmis.

Klivlando „Cavaliers“ – Dalaso „Mavericks“ 98:87 (18:25, 30:22, 25:30, 25:10).

LeBronas Jamesas pataikė vos 5 metimus iš 21-o (tik 24 proc.), bet reabilitavosi trigubu dubliu – 16 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Dviženklį taškų skaičių Karalius pasiekė tik ketvirto kėlinio viduryje ir pratęsė tokio pasiekimo seriją iki 868-ių mačų iš eilės.

Naujojo Orleano „Pelicans“ – Oklahomos „Thunder“ 104:109 (28:20, 22:33, 25:27, 29:29).

Russellas Westbrookas atliko trigubą dublį – 29 taškai, 15 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Minesotos „Timberwolves“ – Jutos „Jazz“ 87:121 (26:28, 24:33, 21:26, 26:34).

„Golden State Warriors“ – Finikso „Suns“ 117:107 (22:24, 36:35, 36:18, 23:30).

Kevinas Durantas buvo arti trigubo dublio. Jo sąskaitoje – 29 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Portlando „Trail Blazers“ – Memfio „Grizzlies“ 113:98 (32:24, 23:27, 43:24, 15:23).

Los Andželo „Lakers“ – Sakramento „Kings“ 83:84 (22:19, 21:24, 21:17, 19:24).