Dwane'o Casey auklėtiniai namuose po atkaklios kovos 116:112 (31:32, 28:32, 25:27, 32:21) palaužė Bruklino „Nets“ (23-50) krepšininkus.

Galingai žaidęs J. Valančiūnas per 21 minutę pelnė 23 taškus (7/10 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 8 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

23 taškai – antras geriausias lietuvio pasirodymas šį sezoną. Rezultatyviau J. Valančiūnas žaidė tik kovo 14-ąją, kai į tos pačios „Nets“ ekipos krepšį įmetė 26 taškus.

Prieš rungtynes J. Valančiūnas apšilinėdamas stebino futbolininko įgūdžiais.

Jonas Valanciunas, the two sport athlete! #WeTheNorth pic.twitter.com/pugNwQh8bE
— NBA (@NBA) March 23, 2018

Vidurio puolėjas sėkmingai talkino trigubą dublį surinkusiam K. Lowry. Įžaidėjas surinko 25 taškus, 10 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Pirmą kartą karjeroje trigubą dublį pavyko užfiksuoti ir „Nets“ žvaigždei D'Angelo Russelui, kuris pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

D. Russellas tapo pirmuoju trigubą dublį užfiksavusiu žaidėju „Nets“ istorijoje nuo tada, kai ši ekipa iš Naujojo Džersio persikėlė į Brukliną.

Toronto komanda į priekį pirmą kartą išsiveržė tik ketvirtojo kėlinio viduryje (100:99). Likus žaisti 2 minutes svarbius baudų metimus sumetęs J. Valančiūnas leido „Raptors“ pirmauti jau 107:101. Negana to, likus žaisti 37 sekundes J. Valančiūnas įmetė ir svarbų dvitaškį – 112:106.

Tiesa, svarbiu metu lietuvis ir suklydo.

Po DeMarre Carrollo tritaškio (109:112) J. Valančiūnas atliko blogą perdavimą ir suteikė šansą „Nets“ išsigelbėti, bet patys svečiai tuomet suklydo ir taip padovanojo Rytų konferencijos lyderiams pergalę.

Nors ir pavyko laimėti, „Raptors“ strategas D. Casey rungtynėmis buvo nusivylęs.

„Visiškai nebuvome aštrūs. Nenusipelnėme šios pergalės“, – sakė D. Casey.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 25 (10 atk. kam., 12 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 23, DeMaras DeRozanas 21.

„Nets“: Rondae Hollisas-Jeffersonas, D'Angelo Russellas (11 atk. kam., 13 rez. perd.) ir Allenas Crabbe'as po 18.