Traumų išretinti svečiai šiąnakt rungtyniavo be Kyrie Irvingo, Jayleno Browno ir Marcuso Smarto bei visam sezonui iškritusių Gordono Haywardo ir Danielio Theiso. Nors didžiausią smūgį dėl šių traumų patyrė „Celtics“ gynėjų rotacija, lemiamą žodį tarė Naujojo Orleano aukštaūgiai.

Starto penkete rungtynes pradėję Anthony Davisas ir Emeka Okaforas bei nuo suolo pakilę Nikola Mirotičius ir Cheickas Diallo kartu pelnė net 75 taškus ir tapo pagrindine „Pelicans“ pergalės priežastimi.

Tris kėlinius apylygiai besiklosčiusiose rungtynėse viską nulėmė lemiamas ketvirtis. Be Irvingo ir Browno su rimtomis problemomis puolime susiduriantys Bostono krepšininkai per paskutiniąsias dvylika minučių pataikė vos 4 iš 20 metimų iš žaidimo ir sukrapštė tik 13 taškų.

Kėlinuko pradžioje emocijų nesuvaldęs „Pelicans“ strategas Alvinas Gentry buvo nubaustas technine pražanga po to, kai Ianas Clarkas pažeidė taisykles stabdydamas iš toli atakavusį egiptietį Abdelą Naderą. Galimybę mesti net keturis baudų metimus iš eilės gavęs Naderas ją iššvaistė tuščiai ir nerealizavo nė vieno bandymo.

Naujojo Orleano klubas šiąnakt sulaukė jau beveik pamiršto pastiprinimo. Rugpjūčio mėnesį pakinklinę sausgyslę nusitraukęs krašto puolėjas Solomonas Hillas pagaliau grįžo į aikštę ir sužaidė pirmąsias šio sezono rungtynes. Aštuonias minutes aikštėje praleidęs krepšininkas per jas taškų pelnyti nesugebėjo.

„Pelicans“: Anthony Davisas 34 (11 atk. kam.), Cheickas Diallo 17 (7/9 met.), Nikola Mirotičius 16 (1/5 trit., 10 atk. kam.), E'Twaunas Moore'as 11 taškų.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 23, Marcusas Morrisas 17, Terry Rozier 13 (6/16 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Gregas Monroe 12 taškų.

Džiazo sostinės komanda po pergalės pakilo į šeštąją Vakarų konferencijos vietą. Tokį šuolį lėmė Mineapolyje užfiksuotas rezultatas. Ten vietos „Timberwolves“ (40-31) rezultatu 120:129 (23:38, 33:39, 35:30, 29:22) nusileido absoliutiems lygos lyderiams Hjustono „Rockets“ (56-14).

Tragiškai pirmoje rungtynių pusėje žaidę šeimininkai trečio kėlinio pradžioje turėjo net 25 taškų deficitą, tačiau lemiamo ketvirčio metu sugebėjo sumažinti atsilikimą iki šešių taškų skirtumo.

Pagrindiniu tokio sugrįžimo kaltininku tapo įžaidėjas Derrickas Rose'as, vienos atkarpos metu pelnęs 8 taškus iš eilės. Su karčiu nepasitenkinimu Minesotoje pasitiktas buvęs „Timberwolves“ vyriausiojo trenerio Tomo Thibdoeau auklėtinis šiąnakt sulaukė nuoširdžių ir griausmingų ovacijų.

Ketvirto kėlinio pradžioje į susistumdymą įsivėlė šeimininkų aukštaūgis Gorgui Diengas ir „Rockets“ atakuojantis gynėjas Geraldas Greenas. Po vaizdo peržiūros pastarasis krepšininkas buvo išvarytas iš aikštės.

„Target Center“ arenoje susirinkusiems žiūrovams patikėjus galimybe išplėšti neįtikėtinu scenarijumi pasieksimą pergalę, iniciatyvos ėmėsi rezultatyviausias lygos krepšininkas Jamesas Hardenas. Barzdotasis Hjustono lyderis pelnė septynis taškus paeiliui ir pataikė svarbiausią rungtynių tritaškį, likus mažiau nei pusantros minutės padidinusį „Rockets“ atotrūkį iki devynių taškų.

Daugiausiai tritaškių per visą NBA istoriją metantys Mike'o D'Antoni auklėtiniai šiąnakt pataikė 16 iš 35 tolimų metimų. Jei sezonas baigtųsi šiandien, „Rockets“ pirmame atkrintamųjų varžybų etape susitikų su po šios nakties pralaimėjimo į aštuntą poziciją nukritusiais „Timberwolves“.

„Timberwolves“: Jeffas Teague'as 23 (10/10 baud., 11 rez. perd.), Andrew Wigginsas 21, Karl-Anthony Townsas (18 atk. kam.) ir Jamalas Crawfordas po 20, Nemanja Bjelica 15, Derrickas Rose'as 14 taškų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 34 (14/14 baud., 12 rez. perd.), Chrisas Paulas 18 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), Clintas Capela 16 (12 atk. kam.), Ryanas Andersonas 14 (4/5 trit.), Geraldas Greenas (5/5 met.) ir P. J. Tuckeris po 12, Trevoras Ariza 11 taškų.

Stulbinančią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantys „Blazers“ pratęsė šiuo metu ilgiausią NBA lygos pergalių seriją. Trylika kartų iš eilės triumfavę Portlando atstovai pastarąjį pralaimėjimą patyrė dar vasario 12-ą dieną.

Nesėkmę patyrę „Clippers“ smuktelėjo į dešimtąją Vakarų konferencijos poziciją, į priekį praleisdami Denverio „Nuggets“.

„Clippers“: Lou Williamsas 30, Montrezlas Harrellas 24 (7 atk. kam.), Austinas Riversas 15, Tobias Harrisas 11 taškų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 23, Maurice'as Harklessas ir C. J. McCollumas po 21, Jusufas Nurkičius 17 (12 atk. kam., 4 blk.), Al-Farouqas Aminu 16 taškų (8 atk. kam., 6 rez. perd.).