Pirmoje rungtynių pusėje svečiai iš Floridos valstijos sugebėjo neutralizuoti paskutiniuoju metu vienu pagrindinių „Raptors“ ginklų tapusį atsarginių krepšininkų žaidimą. Vedami į Majamį grįžusio Dwyane'o Wade'o „Heat“ antrojo penketuko nariai kartu pelnė 30 taškų ir leido svečiams išlaikyti apylygį rezultatą iki ilgosios pertraukos.

Paskutiniosiomis antrojo ketvirčio sekundėmis rezultatą persvėrė itin sudėtingą tritaškį su sirena pataikęs Kyle'as Lowry.

Majamio pergale pasibaigusi komandų dvikova pasižymėjo itin aukštu nevaldomų emocijų lygiu – iš aikštės dėl apsikumščiavimo buvo išvaryti Serge'as Ibaka ir Jamesas Johnsonas, o po finalinės sirenos vienas kitam į atlapus kibo DeMaras DeRozanas ir Goranas Dragičius.

Pastarieji du krepšininkai šiąnakt įsivėlė į trečiame kėlinyje savo piką pasiekusias rezultatyvumo grumtynes. Pirmą kartą į Visų žvaigždžių rungtynes pakliuvęs slovėnas per šį ketvirtį pelnė 16, o „Raptors“ lyderis – net 19 taškų.

Vedami rezultatyviausio visų laikų klubo krepšininko šeimininkai atitrūko šešiolikos taškų skirtumu, kurį išlaikė iki ketvirtojo kėlinio vidurio. Visgi kovingumu garsėjanti „Heat“ komanda pakilo į įspūdingą spurtą ir pelnę trylika taškų be atsako likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos priartėjo vieno metimu atstumu – 109:112.

DeRozanui pataikius vieną baudos metimą iš dviejų Majamio ekipa turėjo kamuolį savo rankose likus kiek daugiau nei keturiasdešimčiai sekundžių. Susitikimo baigtį nulėmusios atakos metu svečiai sukūrė progą Dragičiaus tritaškiui, tačiau jį patikimai uždengęs Jonas Valančiūnas neleido varžovui pataikyti net į lanką.

„Raptors“ žaidėjams neužtikrintai realizavus baudų metimus „Heat“ turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau itin tolimas priverstinis Josho Richardsono metimas buvo netaiklus.

Bene svarbiausioje susitikimo atakoje patikimai apsigynęs Valančiūnas viso per 30 aikštėje praleistų minučių surinko 6 taškus (2/4 met., 2/2 baud.), 10 atkovotų kamuolių, po vieną rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį ir bloką bei dvi klaidas.

Tai tik septintasis atvejis JV karjeroje, kai aikštėje praleidęs 30 minučių lietuvis išmetė keturis ar mažiau metimų iš žaidimo. Pastarąjį kartą tokios Jono rungtynės vyko 2016-ųjų metų sausio 8-ąją dieną, kai „Raptors“ Vašingtone susitiko su vietos „Wizards“ klubu.

Pergalė leido Toronto klubui išsaugoti geriausiai namuose šio sezono rungtynes žaidžiančios lygos komandos vardą. Per 28-erias rungtynes net dvidešimt keturias pergales „Air Canada Centre“ arenoje iškovoję kanadiečiai pralaimėjimus savoje tvirtovėje patyrė tik prieš „Heat“, „Wizards“, „Warriors“ ir „Jazz“ klubus.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 27 (11/25 met., 1/7 trit.), Kyle'as Lowry 22 (4/8 trit., 8 rez. perd.), Serge'as Ibaka 14 (10 atk. kam.), C. J. Milesas 11 (2/10 trit.), Fredas VanVleetas (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Delonas Wrightas po 10 taškų.

„Heat“: Goranas Dragičius 28 (10/19 met.), Jamesas Johnsonas 16, Wayne'as Ellingtonas 15 (5/11 trit.), Bamas Adebayo 11, Hassanas Whiteside'as (10 atk. kam.), Joshas Richardsonas (5 rez. perd.) ir Dwyane'as Wade'as (11 atk. kam., 6 rez. perd.) po 10 taškų.

Artimiausias rungtynes Toronto ekipa jau artėjančią naktį Čikagoje žais su vietos „Bulls“ klubu. Tai bus paskutinės „Raptors“ rungtynės prieš Visų žvaigždžių savaitgalio pertrauką.