Savo aikštėje pirmadienį „Golden State Warriors“ be didesnio vargo 129:83 sutriuškino Fynikso „Suns“ komandą. Svečiai čempionų titulą ginantiems krepšininkams priešinosi tik pirmąjį kėlinį, vėliau savo persvarą nuolat didinę aikštės šeimininkai žaidė kone savo malonumui.

Tai leido įgyvendinti ir prieš rungtynes priimtą sprendimą. Prieš NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertrauką komandos strategas Steve'as Kerras trenerio kėdę per minutės pertraukėles užleido patiems žaidėjams.

Iš pradžių trenerio darbo ėmėsi Andre Iguodala, tuomet nurodymus žaidėjams aikštėje davė nerungtyniavęs Draymondas Greenas.

Tiesa, tai nėra visiška naujiena NBA lygoje. Treneriai kartais iš nusivylimo leidžia išspręsti aikštėje kilusias problemas patiems žaidėjams. Taip praeityje darė ir „Spurs“ galva Greggas Popovichius.

Donovanas Mitchellas pelnė 25 taškus įskaitant ir pergalingą dvitaškį likus žaisti 39,2 sek. iki rungtynių pabaigos. Tai leido Justos „Jazz“ komandai 101:99 įveikti San Antonijaus „Spurs“ ir pratęsti pergalių seriją iki 10-ies iš eilės.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus 3 minutes „Spurs“ pirmavo 83:70, tačiau „Jazz“ pakilo į šturmą ir D. Mitchellas tritaškiu išlygino rezultatą 87:87. Komandos iki dvikovos pabaigos žaidė taškas į tašką iki pergalingo D. Mitchello metimo.

Nugalėtojams Joe Inglesas pridėjo 20 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus. Derricko Favorso sąskaitoje – 19 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

Per daugiau nei du pastaruosius mėnesius Jutos ekipa pirmą kartą turi daugiau pergalių nei pralaimėjimų (29-28).

San Antonijaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Kyle'as Andersonas – 16 taškų. Veteranas Pau Gasol surinko 15 taškų ir atkovojo 15 kamuolių.

Detroite pirmadienį siautėjo „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis Anthony Davisas.

Aukštaūgis pelnė 38 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir padėjo be traumuotos kitos žvaigždės DeMarcuso Cousinso žaidžiančiai Naujojo Orleano „Pelicans“ komandai 118:103 nugalėti „Pistons“ krepšininkus.

A. Davisas vidutiniškai per rungtynes prieš „Pistons“ pelno 30,4 taško. Tai aukščiausias vidurkis žaidžiant su NBA komanda. Maždaug prieš dvejus metus žaisdamas su Detroito ekipa jis pasiekė karjeros rekordą – pelnė 59 taškus.

Niekas neabejoja, kad A. Davisas yra pagrindinis atsakymas, kodėl „Pelicans“ iš pastarųjų 12 rungtynių su „Pistons“ laimėjo 11.

„Pelicans“ lyderį dengė Andre Drummond ir Blake'as Griffinas, tačiau sustabdyti aukštaūgio nepajėgė. Dvikovos didvyris pataikė 14 metimų iš 24, įskaitant 3 tritaškius iš 6.

„Žaidžiu taip kietai, kaip galiu, tikrai nepalieku jam nė vieno lengvo metimu, – komentavo po rungtynių A. Drummondas. – Jis velniškai geras žaidėjas – gali dalyvauti ir dėjimų į krepšį, ir tritaškių konkurse“.

Rekordinė pasirodymą Filadelfijoje surengė „76ers“ įžaidėjas T.J. McConnellis. Jis tapo pirmuoju klubo istorijoje žaidėju, kuris pakilęs nuo atsarginių suolo pelnė trigubą dublį: 10 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių.

„76ers“ savo aikštėje pirmadienį 108:92 įveikė be traumuoto Kristapo Porzingio rungtyniaujančią Niujorko „Knicks“ ekipą.

„Tai buvo nepakartojama. Džiaugiuosi už T.J., jam pavyko tai padaryti. Jei norime patekti ten, kur norime, jis bus viena iš priežasčių, kad tai padarysime“, – teigė „76ers“ centras Joelis Embiidas, taip pat praturtinęs savo rekordų skiltį šešiais perimtais kamuoliais.

Pirmadienio rungtynių rezultatai:

Detroito „Pistons“ (27-29) – Naujojo Orleano „Pelicans“ (30-26) 103:118 (31:32, 21:28, 35:28, 23:23).

Pistons“: Blake'as Griffinas 22, Reggie Bullockas 14, Andre Drummondas 13 (21 atk.k.), Jameeras Nelsonas 12, Ishas Smithas 11.

Pelicans“: Anthony Davisas 38 (10 atk.k.), Jrue Holiday 21 (12 rez.p.), Nikola Mirotičius 21 (12 atk.k.), Darius Milleris 21.

Filadelfijos „76ers“ (29-25) – Niujorko „Knicks“ (23-35) 108:92 (31:21, 26:34, 29:24, 22:13).

76ers“: Dario Šaričius 24, JJ Redickas 18, Joelis Embiidas 17, Robertas Covingtonas ir Benas Simmonsas po 13, T.J. McConnellas 10 (10 atk.k., 11 rez. p., 6 per.k.)

Knicks“: Michaelas Beasley 22, Courtney Lee 18, Enesas Kanteris 17 (13 atk.k.), Jarrettas Jackas 11.

Bruklino „Nets“ (19-39) – Los Andželo „Clippers“ (29-26) 101:114 (22:34, 29:32, 16:24, 34:24).

Nets“: D'Angelo Russellas ir Joe Harrisas po 16, Allenas Crabbe'as 15, Spenceris Dinwiddie 12.

Clippers“: Lou Williamsas 20, Danilo Galinari ir DeAndre Jordanas (17 atk.k.) po 16, Montrezlas Harrellas 15.

Čikagos „Bulls“ (20-36) – Orlando „Magic“ (18-38) 105:101 (30:27, 23:24, 24:20, 28:30).

Bulls“: Lauri Markkanenas 21, Bobby Portisas 19, Zachas LaVine'as 18, Jerianas Grantas 14.

Magic“: Mario Hezonja 24, Evanas Fournier 22, Jonathonas Simmonsas 14, Bismackas Biyombo ir Marreese'as Speightsas po 10.

Jutos „Jazz“ (29-28) – San Antonijaus „Spurs“ (35-23) 101:99 (25:22, 29:26, 15:29, 32:22).

Jazz“: Donovanas Mitchellas 25, Joe Inglesas 20, Derrickas Favorsas 19, Jae Crowderis 14, Rudy Gobertas 10 (12 atk.k.).

Spurs“: Kyle'as Andersonas 16, Pau Gasolis 15 (15 atk.k.), Danny Greenas 13, Davisas Bertanis ir Dejounte Murray po 12.

„Golden State Warriors“ (44-13) – Fynikso „Suns“ (18-40) 129:83 (25:24, 37:21, 37:26, 30:12).

„Golden State Warriors“: Stephenas Curry 22 (9 atk.k., 7 rez.p.), Omri Caspi 19 (10 atk.k.), Kevinas Durantas 17, Klay Thompsonas ir Nickas Youngas po 16.

Suns“: Elfridas Paytonas 29, TJ Warrenas 14.