Svečiai iš Bostono šiąnakt pasveikino po trijų rungtynių pertraukos į aikštę grįžusį rezultatyviausią komandos krepšininką Kyrie Irvingą, tačiau sėkmingo „Raptors“ žaidimo anksti panaikinta intriga lėmė, jog „Celtics“ įžaidėjas žaidė tik 21 minutę.

Sausakimšai užpildytoje „Air Canada Centre“ arenoje sirgalių nuotaiką susitikimo pradžioje pakėlė Kyle'as Lowry. Gimtojo Filadelfijos miesto „Eagles“ klubo triumfo NFL lygos finale įkvėptas įžaidėjas žaibiškai pataikė visus tris pirmuosius mestus tritaškius.

Visgi Lowry pataikyti tolimi metimai galiausiai sudarė beveik pusę visų „Raptors“ pirmame kėlinyje pelnytų taškų. Nepaisant vangaus puolimo šeimininkai po pirmųjų dvylikos žaidimo minučių turėjo keturių taškų pranašumą.

Dviženklę persvarą Toronto ekipa susikrovė antrame kėlinyje, kai iniciatyvos ėmėsi atsarginiai komandos žaidėjai. Pastaruoju metu fantastišką formą demonstruojantis Delono Wrighto ir Fredo VanVleeto dėjimas leido „Raptors“ pelnyti trylika taškų be atsako ir atitrūkti 47:29.

Absoliutų antrojo Dwane'o Casey penketo dominavimą ryškiausiai įkūnijo kamerūniečio Pascalio Siakamo perimtu kamuoliu pradėta ataka, kurią užbaigė to paties krepšininko „alley-oop“ stiliumi atliktas dėjimas iš viršaus.

Nors „Celtics“ šiame sezone laimėjo visą eilę rungtynių, kuriose atsiliko dviženkliu skirtumu, šiąnakt šeimininkai pademonstravo aukštą koncentracijos lygį ir išsaugojo daugiau nei įtikinamą persvarą iki pat susitikimo pabaigos.

„Raptors“ pergalę apkartino trečiojo ketvirčio viduryje Jono Valančiūno patirta trauma. Kovodamas dėl atšokusio kamuolio po varžovų krepšiu JV nusileido ant Alo Horfordo kojos ir pasisuko kairiąją čiurną.

Nors aikštėje kuriam laikui likęs lietuvis neprašė keitimo, po epizodo jis aikivaizdžiai šlubčiojo. Sėdęs ant suolo Jonas nuo jo nebepakilo iki pat rungtynių pabaigos bei nuolat masažavo ir lankstė sužeistąją koją.

Kairę čiurną Valančiūnas susižalojo jau ne pirmą kartą šiame sezone. Antrose pirmenybių rungtynėse identiškoje situacijoje susižeidęs aukštaūgis tąsyk praleido ketverias rungtynes.

Optimizmo įkvepia faktas, jog „Raptors“ medicinis personalas po epizodo neskubėjo atlikti papildomų tyrimų. Lietuvio sveikatos būklė turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Per 20 aikštėje praleistų minučių JV spėjo surinkti 2 taškus (1/8 met., 0/2 trit.), 7 atkovotus kamuolius ir po vieną rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį, bloką bei klaidą.

Metimo ritmo pajusti nespėjęs lietuvis solidžiai pasirodė savoje aikštės pusėje. Susitikimą Jonas pradėjo blokuodamas Kyrie Irvingo metimą, o per paskutinę antro ketvirčio minutę du kartus sėkmingai sustabdė Terry Rozier prasiveržimus į „Raptors“ baudos aikštelę.

Laimėtos rungtynės sustiprino Toronto klubo šansus reguliariajame sezone pirmą kartą klubo istorijoje užimti pirmą vietą Rytų konferencijos turnyrinėje lentelėje. Pirmąją šios nakties varžovų tarpusavio akistatą „Celtics“ laimėjo tik vieno tašku skirtumu.

Diviziono varžovai į tarpusavio dvikovas stos dar du kartus: kovo 31-ąją „Raptors“ ir „Celtics“ susitiks Bostono, o balandžio 4-ąją – Toronto ekipos namų aikštėje.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 23 (6/11 trit., 8 atk. kam.), C. J. Milesas 20 (5/7 trit.), DeMaras DeRozanas 15 (6/17 met.), Delonas Wrightas 14, Fredas VanVleetas 10 taškų (8 rez. perd.).

„Celtics“: Terry Rozier 18 (4/5 trit.), Kyrie Irvingas 17, Marcusas Morrisas 12, Danielis Theisas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes Valančiūno atstovaujamas klubas žais anktį iš ketvirtadienio į penktadienį, kai namuose priims Niujorko „Knicks“ ekipą.