Susitikimą gražiu epizodu pradėjo Jonas Valančiūnas. Šiame sezone puikiai iš toli atakuojantis lietuvis ties trijų taškų linija pašokdino Marcą Gasolį ir prasiveržęs link krepšio pirmuosius „Raptors“ taškus pelnė triuškinančiu dėjimu.

Pirmajame ketvirtyje JV prie šio epizodo pridėjo taikų tritaškį, kelis gerus epizodus gynyboje ir puikų rezultatyvų perdavimą, nuo baudos aikštelės kampo atliktą po krepšiu įkiritnėjusiam Kyle'ui Lowry.

Viso 24 minutes sužaidęs aukštaūgis surinko 12 taškų (5/8 met., 1/2 trit., 1/2 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir po vieną bloką bei klaidą.

Per pastarąsias septynerias rungtynes Jonas pasižymi įspūdingais vidurkiais: vidutiniškai aikštėje praleisdamas po vos mažiau nei 26 minutes JV per jas renka po 17,4 taško, 10,1 atkovoto kamuolio ir 2,3 rezultatyvaus perdavimo. Iš žaidimo lietuvis meta 63, o iš trijų taškų zonos – net 62 procentų taiklumu (8 iš 13).

„Raptors“ iniciatyvą įgavo kartu su atsarginių krepšininkų pasirodymu aikštėje. Fredo VanVleeto, Delono Wrighto ir Pascalio Siakamo vedamas antrasis penketas sukrovė šeimininkams dešimties taškų persvarą, o grįžę starto penketo žaidėjai ją pakėlė iki 17 taškų.

Visgi Toronto ekipai nepavyko išlaikyti šio pranašumo iki pat antrojo kėlinio pabaigos. DeMarui DeRozanui pradėjus netaiklių metimų seriją „Grizzlies“ ėmė mažinti atsilikimą, tačiau po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo dvylikos taškų skirtumu.

Antrame ketvirtyje matyti pavojaus signalai realybe tapo trečiame kėlinuke, kai kibia ir disciplinuota gynyba antrą rungtynių pusę pradėję Memfio krepšininkai absoliučiai suparalyžiavo „Raptors“ puolimą.

Dar nesibaigus kėliniui „Grizzlies“ sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Atkakliai ir užsispyrusiai iš toli atakavusi Toronto ekipa pasižymėjo tragišku taiklumu, leidusiu Memfio atstovams rinkti lengvus taškus greitame puolime.

Žaidimą ketvirčio pabaigoje ir vėl stabilizavo atsarginiai „Raptors“ žaidėjai. Patikimas ir energingas jų žaidimas lėmė vyriausiojo trenerio sprendimą visą ketvirtą kėlinį remtis būtent šių krepšininkų paslaugomis, ant suolo paliekant Valančiūną, DeRozaną, Lowry, Serge'ą Ibaką ir O. G. Anunoby.

Šeimininkų žaidimą gerokai apsunkino katastrofiškai prastas pataikymas iš trijų taškų zonos. Praėjusiame susitikime Portlando „Trail Blazers“ ekipą tritaškiais užmėtę „Raptors“ šįvakar pataikė vos 6 iš 35 tolimų metimų, o iki antro kėlinio vidurio vieninteliu iš toli pasižymėjusiu Toronto krepšininku buvo Valančiūnas.

Nuo suolo pakilusių žaidėjų rezultatyvumo dvikovoje Toronto ekipa „Grizzlies“ pranoko net 52:19.

Pergalė leido Toronto klubui išsaugoti geriausią visoje lygoje namuose žaistų rungtynių rezultatą. Iš dvidešimt penkių „Air Canada Centre“ žaistų susitikimų „Raptors“ laimėjo net 21-ą.

„Raptors“: Delonas Wrightas 15, DeMaras DeRozanas (5/14 met.) ir Fredas VanVleetas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) po 13, Jonas Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), Kyle'as Lowry 11 (4/11 met., 1/6 trit.), Pascalis Siakamas 10 taškų.

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 20 (6/16 met., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Andrew Harrisonas 16, Dillonas Brooksas 12, JaMychalas Greenas 11 taškų.

Artimiausiose rungtynėse „Raptors“ lauks itin svarbus ir sudėtingas mūšis. Naktį iš antradienio į trečiadienį antrą vietą Rytų konferencijoje užimantis Toronto klubas namuose priims laipteliu aukščiau žengiančius Bostono „Celtics“ krepšininkus.