To kaltininkas – šeimininkų aukštaūgis iš Lietuvos Jonas Valančiūnas, kuris sužaidė geriausią sezono ir vieną geriausių apskritai per savo karjerą mačų NBA lygoje.

JV tapo net trečdalio visų „Raptors“ atakų užbaigėju (taškais pavertė 12/37 visų rezultatyvių komandos išpuolių), pirmą kartą istorijoje per vieną dvikovą pataikė du tritaškius ir buvo rezultatyviausias bei naudingiausias žaidėjas aikštėje.

J. Valančiūno glėbyje – 28 taškai (10/14 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos), 14 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys, 4 blokai, 1 klaida, 5 pražangos ir net 40 naudingumo balų per 27 minutes.

28 pelnyti taškai – šio sezono Jono rekordas, o du tritaškiai – kol kas geriausias jo pasiekimas karjeroje. Apskritai JV šį sezoną jau smeigė 10 tritaškių iš 24 (taiklumas – beveik 42 proc.).

Nepaisant žvėriško J. Valančiūno pasirodymo, „Raptors“ krito namuose prieš „Jazz“ vyrus – 93:97 (24:30, 24:15, 21:30, 24:22).

Likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę po dviejų JV baudų Toronto ekipa dar pirmavo 93:90, tačiu tada pralaimėjo atkarpą 0:7, praleido Ricky Rubio tritaškį likus beveik 5 sekundėms ir patyrė nesėkmę.

Įdomu, kad J. Valančiūnas iš žaidimo iš viso realizavo net 12 metimų iš 16-os (80 proc.), kai likęs „Raptors“ kontingentas – viso labo 25 bandymus iš 79... (31,6 proc.)

Daugausia plytų į krepšį paleido pripažinti lyderiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas: pirmas pataikė vos 2 metimus iš 14-os (0/6 tritaškiai, 5 klaidos), antrasis – 7 iš 22-iejų.

„Mes visą vakarą negalėjome įmesti kamuolio į krepšį. Turėjome padėti savo dideliam vyrukui labiau“ – sutiko D. DeRozanas.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 28 (12/16 metimai iš žaidimo, 14 atk. kam., 4 blokai), DeMaras DeRozanas 19, Serge'as Ibaka ir C. J. Milesas po 10 taškų.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 26, Rudy Gobertas 18 (15 atk. kam.), Ricky Rubio 14, Joe Inglesas 11 ir Derrickas Favorsas 10 taškų.