Lygus rezultatas Atlantoje laikėsi tik iki pirmojo kėlinio vidurio. Šešis taškus be atsako pelnę svečiai atitrūko 12:6, o mini-spurtą pratęsė triuškinantis Jono Valančiūno dėjimas su varžovo pražanga.

Užtikrintai susitikimą pradėjęs JV jau per pirmą ketvirtį surinko 10 taškų, o po ilgosios pertraukos komandai susikrovus milžinišką persvarą trečio kėlinuko pabaigoje sėdo ant suolo surinkęs jau tryliktąjį dvigubą dublį šiame sezone.

Per 24 aikštėje praleistas minutes uteniškis prie pergalės prisidėjo 16 taškų (7/14 met., 0/1 trit., 2/3 baud.), 13 atkovotų kamuolių, vienu perimtu ir vienu prarastu kamuoliu bei atlikdamas po 3 rezultatyvius perdavimus ir blokus.

Pastarasis skaičius leido Jonui palypėti laipteliu aukščiau „Raptors“ klubo rekordininkų sąraše. Per savo karjerą Toronto ekipos gretose Valančiūnas blokavo jau 416 varžovų metimų ir pagal šį skaičių pakilo į trečią šio statistinio rodiklio lyderių vietą, iš jos išstumdamas Kanados klubo legendą Vince'ą Carterį.

Daugiau blokų nei JV per visą „Raptors“ istoriją atliko tik buvęs lietuvio komandos draugas Amiras Johnsonas (480) ir ilgametis klubo lyderis Chrisas Boshas (600).

Šeštąjį sezoną NBA lygoje rungtyniaujantis aukštaūgis Toronto rekordininkų sąraše yra aštuntas pagal sužaistas rungtynes (405), pataikytų baudų metimų skaičių (998) ir pelnytus taškus (4615) bei antras pagal atkovotus kamuolius (3429).

Kalbėdamas po rungtynių Jonas pabrėžė, jog nors džiaugiasi tokiais pasiekimais, jie nublanksta prieš pergales. Jį kalbinusiam reporteriui interviu pabaigoje Valančiūnas uždavė retorinį klausimą: „juk tai komandinis sportas, ar ne?“.

Emocionaliose rungtynėse triumfavę Toronto krepšininkai įgijo galimybę po šios nakties dvikovų pakilti į pirmąją Rytų konferencijos poziciją, tačiau joje išliko Bostono „Celtics“, sugebėję įveikti Los Andželo „Clippers“ ekipą.

Visus tris tarpusavio susitikimus prieš šios nakties oponentus laimėję Kanados atstovai tą padarė bendru 62 taškų skirtumu.

„Hawks“: Dennisas Schroderis 20 (8/19 met., 8 atk. kam., 4 kl.), Kentas Bazemore'as ir Johnas Collinsas (16 atk. kam.) po 13 taškų.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 19 (4/6 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blk.), Jonas Valančiūnas 16 (13 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 14, Serge'as Ibaka 12, O. G. Anunoby 10 taškų.

Po išvykos į Atlantą „Raptors“ ekipos laukia trejų namie žaisimų rungtynių serija, kurią Dwane'o Casey auklėtiniai pradės naktį iš penktadienio į šeštadienį „Air Canada Centre“ arenoje priimdami Jutos „Jazz“ ekipą.

Intriguojančią Valančiūno dvikovą su Rudy Gobertu palydės Los Andželo „Lakers“ ir Minesotos „Timberwolves“ vizitai Toronto mieste.