Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių į agresyvią tarpusavio dvikovą įsitraukė abiejų komandų vidurio puolėjai Andre Drummondas ir Jonas Valančiūnas. Rungtynių pradžioje viršų paėmė lietuvis, vien pirmame ketvirtyje atkovojęs net 7 kamuolius ir sėkmingai stabdęs varžovo bandymus pelnyti taškus.

Įpusėjus kėliniui „Raptors“ sužaidė užtikrintą atkarpą ir po spurto 8:0 įgavo net penkiolikos taškų persvarą. Prie šio epizodo svariai prisidėjo per keturias minutes kartu vienuolika taškų surinkę C. J. Milesas ir Jakobas Poeltlas, tačiau sėkmingą austro startą apkartino dar pirmo kėlinio pabaigoje gauta trečioji asmeninė pražanga.

Poeltlo vietą aikštėje antro ketvirčio pradžioje užėmė Lucas Nogueira, tačiau brazilui sunkiai stebėsi stabdyti pamažu įsibėgėjusį serbų milžiną Bobaną Marjanovičių. Vos keturias minutes ant parketo praleidęs „Raptors“ aukštaūgis estafetę ir vėl perdavė Valančiūnui.

JV sugebėjo įnešti energijos į komandos žaidimą ir padėti šeimininkams nuo iki šešių taškų sumažėjusios persvaros vėl truktelti pirmyn bei atsiplėšti dviženkliu skirtumu. Didžiausią ovacijų pliūpsnį „Air Canada Centre“ arenoje iššaukė taiklus Jono tritaškis metimas, o pirmuosius du kėlinius lietuvis užbaigė su 13 taškų ir 9 atkovotais kamuoliais.

Visgi Toronto ekipa nesugebėjo išlaikyti pirmame kėlinyje pademonstruoto susikaupimo ir artėjant ilgajai pertraukai ėmė pavojingu tempu praradinėti kamuolius. Viso net septynias klaidas ketvirčio metu surinkę Dwane'o Casey auklėtiniai leido „Pistons“ atsititesti ir penkiolikos taškų pranašumas nuaidėjus kėlinio sirenai tapo tolima praeitimi – Toronto klubas pirmavo vos 54:51.

Antroje rungtynių pusėje savo žaidimą į aukštesnį lygį sugebėjo pakelti Andre Drummondas. Patikimai Valančiūno stabdytas Detroito klubo aukštaūgis pataikęs porą metimų pajuto žaidimo ritmą ir ėmėsi terorizuoti tiek lietuvio, tiek Poeltlo gynybą.

Nors „Raptors“ išlaikė trapų pranašumą iki ketvirto kėlinio pradžios, jam artėjant link vidurio svečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį. Langstono Galloway ir Avery Bradley tolimi metimai leido Stano Van Gundy auklėtiniams kurį laiką pasidžiaugti pirmaujančios komandos vaidmeniu, tačiau C. J. Mileso ir Kyle'o Lowry tritaškiai sugrąžino persvarą Toronto ekipai.

Iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms šeimininkai pirmavo devynių taškų skirtumu ir jų sirgaliai ėmė laukti pergalę įtvirtinsiančios finalinės sirenos, bet Kanados klubo žaidėjai ir vėl ėmė chroniškai klysti, taip suteikdami šansą savo oponentams.

Komandas skiriant šešiems taškams „Pistons“ įžaidėjas Ishas Smithas prametė abu baudų metimus, tačiau svečiai atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir deficitą perpus sumažino žaibišką tritaškį pataikęs Bradley.

Lemiamų baudų metimų mesti stojęs Delonas Wrightas šaltakraujiškai realizavo abi galimybes ir nulėmė kovingų bei gražių rungtynių baigtį.

Per 27 aikštėje praleistas minutes JV sugebėjo pasižymėti galingu dvigubu dubliu. Uteniškis surinko 17 taškų (5/12 met., 1/2 trit., 6/6 baud.), 16 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvius perdavimus, vieną bloką ir po keturias klaidas bei asmenines pražangas.

Tai buvo jau ketvirtasis Valančiūno dvigubas dublis per devynerias 2018-ais metais žaistas rungtynes ir vienuoliktasis viso sezono metu.

Dvikovose su Drummondu daugiau vyriausiojo trenerio pasitikėjimo nei įprastai gaunantis lietuvis per devyniolika su „Pistons“ klubu žaistų rungtynių vidutiniškai renka po 15,9 taško – daugiau, nei prieš bet kurią kitą lygos ekipą.

„Raptors“: C. J. Milesas 21 (5/12 trit.), Kyle'as Lowry 18 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (16 atk. kam.) ir DeMaras DeRozanas po 17 taškų.

„Pistons“: Andre Drummondas 25 (12/15 met., 1/3 baud., 17 atk. kam.), Avery Bradley 19 (8/19 met.), Tobias Harrisas 12 (4/13 met.), Langstonas Galloway 11 taškų.

Artimiausias rungtynes naktį iš penktadienio į šeštadienį „Raptors“ namuose žais su San Antonijaus „Spurs“ klubu.