Vos 1 iš 7 tolimų metimų šiąnakt pataikęs ir 6 kamuolius praradusiam Jamesui išvykos į Jutą pastaruosiuose sezonuose tapo tikru Achilo kulnu. Klivlando komandos simbolis „Jazz“ areną nuleidęs galvą paliko jau septintą kartą iš eilės, o pastarąjį kartą pergalę čia šventė pirmaisiais didžiojo Majamio „Heat“ trejeto egzistavimo metais.

Šeimininkai iniciatyvą perėmė trečiame rungtynių kėlinyje, kai per pirmąsias septynias su puse minutės „Cavaliers“ prametė net dvylika iš trylikos metimų iš žaidimo ir leido varžovams spurtuoti rezultatu 23:3.

Dar vieną fantastišką pasirodymą surengė „Jazz“ naujokas Donovanas Mitchellas, likus kiek daugiau nei pusei minutės iki rungtynių pabaigos prasiveržimu įveikęs trijų varžovų gynybą ir pataikęs dvitaškį per iškeltas Jameso rankas.

Atskiro paminėjimo nusipelno ir šveicaras Thabo Sefolosha, po Mitchello metimo sustabdęs LeBrono reidą ir padėjęs tvirtą pamatą baudų metimus paskutinėmis sekundėmis užtikrintai realizavusių „Jazz“ pergalei.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 29 (10/17 met.), Derrickas Favorsas 19, Ricky Rubio 16 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Rodney Hoodas 12, Thabo Sefolosha 10 taškų (12 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 29 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Jeffas Greenas 22, Kevinas Love'as 20 (3/10 trit., 10 atk. kam.), Tristanas Thompsonas 11 taškų.

Visiškai skirtingos nuotaikos šiąnakt tvyrojo kitų pastarųjų trijų NBA finalų dalyvių stovykloje. „Golden State Warriors“ (29-8) sulaukė žadą atimančio Stepheno Curry sugrįžimo ir pademonstravo stulbinantį rezultatyvumą, namuose 141:128 (40:38, 38:29, 38:31, 25:30) nušluodami Memfio „Grizzlies“ (11-25).

Vienuolika rungtynių dėl čiurnos traumos praleidęs Curry abejones dėl savo sportinės formos išsklaidė jau pirmame kėlinyje, o susitikimą užbaigė pataikęs net 10 iš 13 mestų tritaškių.

Per visą NBA istoriją bent 10 tritaškių iš 13 ar mažiau metimų tėra pataikę tik penki krepšininkai: Ty Lawsonas (10/11), George'as McCloudas (10/12), Mario Chalmersas (10/13), Predragas Stojakovičius (10/13) ir jau antrą kartą tą padaryti sugebėjęs Curry.

„Warriors“ šventės nesugadino ir antrame kėlinyje Draymondui Greenui skirtos dvi techninės pražangos, užbaigusios emocionaliojo puolėjo rungtynes gerokai anksčiau laiko.

Memfio komandos gretose vienas naudingiausių šio sezono rungtynių sužaidė Marcas Gasolis, o šių metų naujokų biržoje savo pavardės neišgirdęs įžaidėjas Kobi Simmonsas pasiekė naują karjeros rezultatyvumo rekordą.

„Warriors“: Stephenas Curry 38 (13/17 met., 10/13 trit.), Klay Thompsonas 21 (5/11 trit.), Kevinas Durantas 20 (9 rez. perd.), Zaza Pačulija 17 (6/6 met., 5/5 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Jordanas Bellas 11 taškų (4 blk.).

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 27 (10/13 met., 4/4 trit.), Tyreke'as Evansas 22 (9 rez. perd.), Kobi Simmonsas 17, Jamesas Ennisas 13, JaMychalas Greenas 12, Deyonta Davisas 10 taškų.

Sezono antirekordą pasiekė San Antonijaus „Spurs“ (25-12) ekipa, svečiuose 79:93 (13:24, 23:15, 21:24, 22:30) nusileidusi Detroito „Pistons“ (20-15) krepšininkams. Per pastaruosius keturis sezonus tokį žemą pelnytų taškų skaičių Greggo Popovičiaus auklėtiniai surinko tik šių metų vasario pradžioje, kai Memfyje į „Grizzlies“ ginamąjį krepšį sumetė tik 74 taškus.

Traumų išretinti šeimininkai šiąnakt vertėsi be starto penketo gynėjų dueto Reggie Jacksono ir Avery Bradley, tačiau juos sėkmingai pavadavo rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidę Reggie Bullockas ir Luke'as Kennardas.

Solidų pasirodymą surengė „Pistons“ aukštaūgis Andre Drummondas, dar pirmame rungtynių kėlinyje atkovojęs 10 kamuolių ir trisdešimt devintąjį kartą savo karjeroje po krepšiais laimėjęs bent 20 dvikovų.

Svečiai iš San Antonijaus iš žaidimo atakavo tik 37 procentų taiklumu bei pataikė vos 5 iš 26 mestų tritaškių.

„Pistons“: Reggie Bullockas 22, Luke'as Kennardas 20 (4/5 trit.), Ishas Smithas 18, Andre Drummondas 14 (21 atk. kam., 6 rez. perd.), Tobias Harrisas 12 taškų.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 18 (4/11 met.), LaMarcusas Aldridge'as 15 (11 atk. kam.), Brynas Forbesas 10 taškų.

Dar vieną įsimintiną valstijos derbį žiūrovams padovanojo Floridos klubai, kurių akistatoje svečiuose žaidę Majamio „Heat“ (19-17) rezultatu 117:111 (21:32, 29:34, 36:26, 31:19) palaužė dešimtą pralaimėjimą per pastarąsias vienuolika rungtynių patyrusią Orlando „Magic“ (12-25) ekipą.

Po dviejų kėlinių net šešiolikos taškų skirtumu atsilikusius svečius iš duobės ištraukė puikiai pasirodęs gynėjas Tyleris Johnsonas, vien trečiame ketvirtyje sugebėjęs pelnyti net 22 taškus.

Varžovams net 50 procentų taiklumu (12 iš 24) tritaškius leidusių mesti „Magic“ neišgelbėjo itin rezultatyvios Aarono Gordono rungtynės. Tik antrą susitikimą sugrįžęs po traumos žaidęs krašto puolėjas sužaidė vieną geriausių sezono susitikimų, bet nesugebėjo išlaikyti pirmoje rungtynių pusėje pagauto žaidybinio ritmo.

„Magic“: Aaronas Gordonas 39 (5/11 trit.), Evanas Fournier 23, Jonathonas Simmonsas 12 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Bismackas Biyombo 10 taškų (10 atk. kam.).

„Heat“: Tyleris Johnsonas 31 (12/18 met.), Goranas Dragičius 25 (8 rez. perd.), Kelly Olynykas 17, Wayne'as Ellingtonas 12, Joshas Richardsonas 11 taškų.

Link blogiausios lygos komandos vardo atsikratymo pamažu juda Atlantos „Hawks“ (10-26). Vedami Denniso Schroderio Vanagai namuose iškovojo jau trečią pergalę iš eilės, šiąnakt 104:89 (24:23, 22:29, 26:17, 32:20) parklupdę be Damiano Lillardo žaidusius Portlando „Trail Blazers“ (18-17) krepšininkus.

Jaunasis Vokietijos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas iki ilgosios pertraukos pelnė tik 4, tačiau antroje rungtynių pusėje pridėjo dar 18 taškų ir tapo pagrindiniu Mike'o Budenholzerio auklėtinių pergalės kalviu.

Visgi Schroderio indėlis nebuvo vienintele Atlantos klubo sėkmės priežastimi. Komplimentų nusipelnė ir „Hawks“ atsarginiai krepšininkai, rezultatyvumu savo tiesioginius oponentus pranokę net 41:23.

Dar vieną nuviliantį pasirodymą surengė „Trail Blazers“ vidurio puolėjas Jusufas Nurkičius. Portlando komandai rungtyniaujant be pagrindinio atakų variklio Lillardo bosnis visų rungtynių metu turėjo problemų dėl asmeninių pražangų ir pataikė tik 3 iš 11 mestų dvitaškių.

„Hawks“: Dennisas Schroderis 22 (8 rez. perd.), Marco Belinelli 14, Ersanas Ilyasova ir Tyleris Cavanaugh po 13, Taureanas Prince'as (10 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Kentas Bazemore'as po 12 taškų.

„Trail Blazers“: Shabazzas Napieras 21 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), C. J. McCollumas 18, Al-Farouqas Aminu 10 taškų.

Kovingumą iliustravusią pergalę Naujajame Orleane iškovojo Niujorko „Knicks“ (18-18) krepšininkai, po permainingos kovos palaužę vietos „Pelicans“ (18-18) rezultatu 105:103 (28:21, 28:24, 23:33, 26:25).

Šeimininkai likus trims minutėms turėjo aštuonių taškų persvarą, tačiau septynis taškus per likusį laiką pelniusio Kristapo Porzingio vedami „Knicks“ rungtynes užbaigė atkarpa 14:4 ir nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Galimybę išplėšti pergalę savo rankose turėjo Anthony Davisas, tačiau „Pelicans“ aukštaūgio su sirena paleistas tritaškis buvo netaiklus. Rezultatyviausiu susitikimo krepšininku tapęs Davisas šiąnakt prametė visus keturis tolimus metimus.

Džiazo sostinės klubą ir vėl pasmerkė katastrofiškas atsarginių krepšininkų indėlis. Nuo suolo pakilusių Dante Cunninghamo, Dariuso Millerio, Jameero Nelsono ir Iano Clarko ketvertas per 66 aikštėje praleistas minutes sukrapštė vos 10 taškų.

„Pelicans“: Anthony Davisas 31 (9 atk. kam., 5 blk.), DeMarcusas Cousinsas 29 (19 atk. kam.), Jrue Holiday 13, E'Twaunas Moore'as 12 taškų.

„Knicks“: Kristapas Porzingis 30 (11/22 met.), Jarrettas Jackas (7 rez. perd.) ir Michaelas Beasley po 15 taškų.

Apmaudų pralaimėjimą patyrė lietuviškasis Denverio „Nuggets“ (19-17) klubas. Vieną geriausių pergalių ir pralaimėjimų santykių rungtyniaujant savoje arenoje turinti Kolorado valstijos ekipa 102:107 (29:31, 32:27, 19:25, 22:24) pripažino svečių Filadelfijos „76ers“ (16-19) pranašumą.

Vos aštuoniais žaidėjais šiąnakt rėmęsi šeimininkai iš dviejų iš aikštėje pasirodžiusių krepšininkų sulaukė itin mažai naudos. Atakuojantis gynėjas Torey Craigas per šešias sužaistas minutes pelnė 2 taškus, o starto penkete rungtyniavęs Masonas Plumlee prametė visus šešis metimus iš žaidimo bei šešias iš septynių baudų ir susitikimą užbaigė su 1 tašku.

Ketvirtą kartą šiame sezone trisdešimties pelnytų taškų ribą pasiekė kanadietis Jamalas Murray, tačiau jo ir Nikola Jokičiaus pastangų nepakako siekiant pranokti tolygiu rezultatyvumu pasižymėjusį Filadelfijos puolimą.

Be Joelio Embiido rungtyniavę „76ers“ iškovojo vos devintąją varžovų arenose pasiektą pergalę šiame sezone.

„Nuggets“: Jamalas Murray 31 (1/6 trit., 8 atk. kam.), Nikola Jokičius 19 (13 atk. kam., 6 rez. perd.), Gary Harrisas 17, Trey Lylesas 16, Willas Bartonas 14 taškų (5/15 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„76ers“: Dario Šaričius 20 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), J. J. Redickas 18, Robertas Covingtonas 15 (1/6 trit., 10 atk. kam.), Richaunas Holmesas ir Jerrydas Baylessas po 14, T. J. McConnellas 10 taškų (8 rez. perd.).