Banguotame pirmame susitikimo ketvirtyje „Lakers“ pelnė pirmuosius devynis rungtynių taškus, tačiau įpusėjus kėliniui Jameso Hardeno du taškai su pražanga signalizavo Hjustono krepšininkų atsigavimą po mieguisto starto – 14:16.

Apylygiai besiklosčiusią žaidimo eigą į Los Andželo klubo pusę dar kartą nusvėrė naujokas Kyle'as Kuzma. Krašto puolėjas pataikė du tritaškius iš eilės, įsirašė rezultatyvų perdavimą ir padėjo svečiams spurtuoti 13:0 bei atitrūkti solidžiu atstumu.

Antro kėlinio pradžioje blykstelėjo praeityje Hjustono klubui atstovavęs „Lakers“ veteranas Corey Breweris. Geriausias sezono rungtynes sužaidęs krašto puolėjas terorizavo pasimetusią šeimininkų gynybą ir padėjo Kalifornijos ekipai susikrauti sensacingą persvarą – 48:26.

Visgi tuomet iniciatyvos ėmėsi naudingiausiu šio sezono krepšininku šiuo metu laikomas Hardenas. Barzdotasis gynėjas iniciavo „Rockets“ spurtą, kurį su kėlinio sirena taikliu tritaškiu metimu užbaigė Ericas Gordonas, sumažinęs išsišokėlių atotrūkį iki keturių taškų.

Nepaisant šeimininkų atsigavimo, „Lakers“ ir toliau nemažino apsukų ir sugebėjo išlaikyti trapią persvarą. Artėjant kėlinio pabaigai jaunasis Lonzo Ballas įkvėpė Luke'o Waltono auklėtiniams pasitikėjimo savo jėgomis gražiu ir tvirtu bloku iki tol nesustabdomai rungtyniavusiam Hardenui.

Kovingas ketvirtasis kėlinys tapo 22-ejų metų Kuzmos proveržio akimirka. Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs puolėjas viso jose pataikė net septynis tolimus metimus ir tapo neišsprendžiama mįsle „Rockets“ gynybai.

Be startinio atakuojančio gynėjo Kentaviouso Caldwell-Pope'o rungtyniavę svečiai nepalūžo ir nepaisant žvėriško Hardeno pasirodymo išsaugojo pranašumą iki pat finalinės susitikimo sirenos.

Hjustono klubas ne tik nesugebėjo pratęsti pergalių serijos, bet ir patyrė rimtų nuostolių. Lemiamo ketvirčio pradžioje traumą patyrė įžaidėjas Chrisas Paulas. Klubas kol kas neatskleidžia išsamesnių CP3 patirto sužalojimo detalių, tačiau keturiolikos laimėtų rungtynių atkarpa simboliškai baigėsi kartu su ją sugrįžimu į rikiuotę pradėjusio aikštės generolo iškritimu.

Abi komandos šiąnakt vertėsi ir be pagrindinių vidurio puolėjų: svečiams nepadėjo Brookas Lopezas, o šeimininkai rungtyniavo be Clinto Capelos pagalbos.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 51 (15/27 met., 4/6 trit., 17/21 baud., 9 rez. perd.), Ericas Gordonas 21 (5/12 trit.), Trevoras Ariza 18 (11 atk. kam.), P. J. Tuckeris 10 taškų.

„Lakers“: Kyle'as Kuzma 38 (12/17 met., 7/10 trit.), Corey Breweris 21, Lonzo Ballas 16 (5/14 met., 9 atk. kam.), Brandonas Ingramas (4/15 met.) ir Larry Nance'as (9 atk. kam.) po 13, Joshas Hartas 11 taškų.

Apmaudų pralaimėjimą patyrė ir Rytų konferencijos lyderiai Bostono „Celtics“ (26-8), namuose 89:90 (24:15, 20:21, 15:26, 30:28) nusileidę kiek anksčiau šešiolikos Keltų pergalių seriją nutraukusiems Majamio „Heat“ (16-15) krepšininkams.

Bostono „TD Garden“ arenoje itin šilto sutikimo sulaukė šią vasarą „Celtics“ palikęs aukštaūgis Kelly Olynykas, pagerbtas už savo savanorišką labdaringą darbą su Masačiusetso valstijos bendruomene.

Ovacijomis pasveikintas ilgaplaukis kito savo apsilankymo buvusios komandos namų arenoje metu veikiausiai bus pasitiktas ne tokiomis gražiomis liaupsėmis – aukštaūgis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes ir tapo pagrindine „Celtics“ pralaimėjimo priežastimi.

Iki finalinės sirenos likus dviem su puse minutės Bostono krepšininkai atsilikinėjo vienuolikos taškų skirtumu, tačiau jau ne pirmą kartą šiame sezone surengė pamažu firminiu tampantį rungtynių pabaigos spurtą ir sumažino deficitą iki minimalaus. Paskutinės atakos metu kamuolį savo rankose turėję šeimininkai du iš trijų iki tol pasibaigusių kėlinių jau buvo „uždarę“ taikliais metimais su sirena.

Visgi paskutinysis Kyrie Irvingo metimas buvo netikslus ir be traumuotų Gorano Dragičiaus, Jameso Johnsono, Hassano Whiteside'o, Justise'o Winslow, Rodney McGruderio ir Okaro White'o rungtyniavę svečiai šventė dramatišką pergalę.

„Celtics“: Kyrie Irvingas 33, Jaylenas Brownas 16, Marcusas Smartas 15 (5/9 trit.), Jaysonas Tatumas 11 taškų.

„Heat“: Kelly Olynykas 32 (12/15 met., 6/8 trit.), Joshas Richardsonas 19, Dionas Waitersas 10 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Bruklino „Nets“ (11-19) – Sakramento „Kings“ (11-20) 99:104 (20:36, 28:28, 27:22, 24:18)

„Nets“: Spenceris Dinwiddie 16 (2/10 trit.), Demarre Carrollas 15, Rondae Hollis-Jeffersonas (10 atk. kam.) ir Joe Harrisas po 14, Caris LeVertas 13, Allenas Crabbe'as 10 taškų (2/10 trit.).

„Kings“: George'as Hillas 22 (4/4 trit.), Zachas Randolphas 21, Bogdanas Bogdanovičius 14, Willie Cauley-Steinas 13 (9 atk. kam.), Kostas Koufosas 12 taškų.

Oklahomos „Thunder“ (16-15) – Jutos „Jazz“ (14-18) 107:79 (25:9, 28:28, 34:23, 20:19)

„Thunder“: Russellas Westbrookas 24 (10/13 met., 10 atk. kam., 7 rez. perd.), Paulas George'as ir Carmelo Anthony po 18, Stevenas Adamsas (9 atk. kam.) ir Jerami Grantas po 11 taškų.

„Jazz“: Rodney Hoodas 17, Alecas Burksas 14, Thabo Sefolosha 12 taškų.

Čikagos „Bulls“ (10-20) – Orlando „Magic“ (11-21) 112:94 (31:24, 28:24, 31:18, 22:28)

„Bulls“: Denzelis Valentine'as 16 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Krisas Dunnas (6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Nikola Mirotičius (10 atk. kam.) po 15, Bobby Portisas 14, Jerianas Grantas 13, Robinas Lopezas 10 taškų.

„Magic“: Nikola Vučevičius 18 (10 atk. kam.), Elfridas Paytonas (8 rez. perd.) ir D. J. Augustinas po 14, Mario Hezonja 12, Adreianas Payne'as 10 taškų.

Dalaso „Mavericks“ (9-23) – Detroito „Pistons“ (17-14) 110:93 (22:25, 43:28, 24:13, 21:27)

„Mavericks“: Harrisonas Barnesas 25, Dennisas Smithas 15 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Dirkas Nowitzki 12, Yogi Ferrellas ir J. J. Barea (7 rez. perd.) po 11, Wesley Matthewsas 10 taškų.

„Pistons“: Anthony Tolliveris 18 (4/6 trit.), Stanley Johnsonas 16, Ishas Smithas 15, Andre Drummondas 11 (13 atk. kam.), Tobias Harrisas 10 taškų (4/16 met.).

Denverio „Nuggets“ (16-15) – Minesotos „Timberwolves“ (19-13) 104:112 (24:17, 28:33, 32:30, 20:32)

„Nuggets“: Jamalas Murray 30 (5/6 trit.), Nikola Jokičius 22 (10 kl.), Trey Lylesas 15, Masonas Plumlee 13 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Torrey Craigas 10 taškų.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas (11/16 met., 10 atk. kam.) ir Jimmy Butleris po 25, Jamalas Crawfordas 20 (7 rez. perd.), Jeffas Teague'as 16 (8 rez. perd.), Taj Gibsonas 12 taškų.

Portlando „Trail Blazers“ (16-15) – San Antonijaus „Spurs“ (22-10) 91:93 (22:25, 24:29, 26:20, 19:19)

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 17, Jusufas Nurkičius 15, Evanas Turneris ir Shabazzas Napieras po 14, C. J. McCollumas 13 taškų (5/22 met., 0/7 trit.).

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 22, Pau Gasolis 20 (17 atk. kam., 5 rez. perd.), Patty Millsas ir Manu Ginobili po 10 taškų.

Los Andželo „Clippers“ (12-18) – Finikso „Suns“ (11-22) 108:95 (23:15, 30:20, 28:31, 27:29)

„Clippers“: Austinas Riversas 21, Lou Williamsas 18 (6/18 met.), DeAndre Jordanas (20 atk. kam.) ir C. J. Williamsas po 12, Jamilas Wilsonas ir Montrezlas Harrellas po 11 taškų.

„Suns“: T. J. Warrenas 22 (9/24 met., 10 atk. kam.), Joshas Jacksonas 17, Marquese'as Chrissas 13, Isaiah Canaanas 10 taškų (2/12 met.).

„Golden State Warriors“ (25-6) – Memfio „Grizzlies“ (9-22) 97:84 (24:28, 32:23, 18:14, 23:19)

„Warriors“: Klay Thompsonas 29 (10/16 met.), Kevinas Durantas 22 (8/20 met., 8 atk. kam.), Omri Casspi 12 taškų.

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 21 (5/15 met., 9 atk. kam.), Tyreke'as Evansas (4/16 met.), Jarrellas Martinas ir Benas McLemore'as (4/11 met.) po 10 taškų.