Istorinėje „Madison Square Garden“ arenoje iš pirmos eilės rungtynes kartu su tėvais LaVaru ir Tina stebėjo ir su Prienų-Birštono „Vytauto“ klubu kontraktus pasirašę LiAngelo bei LaMelo Ballai.

Šeimos narių dėmesį patraukė ne tik pirmasis „Lakers“ įžaidėjo Lonzo Ballo vizitas „krepšinio Meka“ vadinamame pastate bei šiais metais infarktą patyrusios Tinos Ball jubiliejus. Pirmadienį krepšininkų mamai suėjo 50 metų.

Nors 40 minučių aikštėje praleidęs Lonzo sužaidė vienas geriausių šio sezono rungtynių, jo pasirodymą nustelbė „Knicks“ klubo veidas Kristapas Porzingis. Antrame susitikime iš eilės trisdešimties pelnytų taškų ribą pasiekęs latvis viso surinko 37 taškus (14/26 met., 5/8 trit., 4/5 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 5 blokuotus metimus.

Penkis tolimus metimus pataikęs aukštaūgis pakartojo geriausią karjeros rezultatą, tačiau nepasinaudojo galimybe ketvirto kėlinio pabaigoje išplėšti „Knicks“ pergalę. Rezultatui esant lygiam Porzingis su sirena prametė sudėtingą tritaškį.

Susitikimas tiesiog tragiškai susiklostė kitam jaunajam „Lakers“ talentui Brandonui Ingramui. Šiame sezone palyginimų su Kevinu Durantu sulaukęs krašto puolėjas pataikė tik 2 iš 12 metimų bei užbaigė rungtynes surinkęs tik 5 taškus.

„Knicks“: Kristapas Porzingis 37, Enesas Kanteris 14 (11 atk. kam.), Michaelas Beasley ir Frankas Ntilikina (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 13, Courtney Lee (5/17 met.) ir Dougas McDermottas po 10 taškų.

„Lakers“: Kentavious Caldwell-Pope'as 24 (4/14 trit.), Kyle'as Kuzma 19, Lonzo Ballas 17 (6/13 met., 3/6 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Brookas Lopezas 14, Julius Randle'as 13, Jordanas Clarksonas 12 taškų.

Ilgai lauktos geros naujienos pagaliau pasiekė San Antonijaus „Spurs“ (19/9) klubą, kurio gretose į aikštę grįžo vienas geriausių lygos krepšininkų Kawhi Leonardas. Visgi Teksaso derbyje su Dalaso „Mavericks“ (8/20) ekipa Greggo Popovičiaus auklėtiniai kiek netikėtai nusileido varžovmas 89:95 (23:30, 21:16, 25:21, 20:28).

Pirmą kartą šiame sezone ant parketo žengęs svečių klubo lyderis netruko priminti apie savo indėlį į komandos žaidimą. Nuo gegužės vidurio oficialiose rungtynėse nežaidęs Leonardas pataikė visus tris pirmuosius savo metimus, tačiau ant suolo sėdo praėjus nepilnoms penkioms pirmo ketvirčio minutėms.

Rezultatyvų žaidimą Kawhi demonstravo ir antrame kėlinuke, tačiau tituluotųjų varžovų iššūkį priėmę „Mavericks“ pademonstravo efektyvią gynybą ir į ilgąją pertrauką išsinešė dviejų taškų pranašumą.

Atkaklioje kovoje Dalaso krepšininkai sugebėjo atitrūkti ketvirtame kėlinyje ir galiausiai šventė įsimintiną pergalę. Tai jau septintas kartas per pastarąsias aštuonerias „Spurs“ ir „Mavericks“ rungtynes, kai susitikimas baigiasi septynių taškų ar mažesniu skirtumu.

„Mavericks“: Harrisonas Barnesas 17, Yogi Ferrellas (8 atk. kam.), Wesley Matthewsas ir J. J. Barea po 16, Dwightas Powellas 12 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 23 (13 atk. kam.), Rudy Gay 21 (8/11 met.), Kawhi Leonardas 13 taškų (16 min., 6/12 met., 6 atk. kam.).

Po ilgos pertraukos į rikiuotę sugrįžusį žaidėją pasveikino ir Klivlando „Cavaliers“ (20-8), namuose rezultatu 123:114 (31:31, 31:17, 32:29, 29:37) nepalikę vilčių tik rungtynių pabaigoje atsilikimą iki vienženklio skirtumo sumažinusiems lygos autsaideriams Atlantos „Hawks“ (6-21).

Šeimininkų gretose į aikštę pagaliau grįžo beveik pusantro mėnesio nerungtyniavęs vidurio puolėjas Tristanas Thompsonas. Septintą sezoną „Cavaliers“ klubui atstovaujantis kanadietis aikštėje praleido šešias minutes, per kurias taškais pasižymėti nespėjo.

Karjeros rekordą šiąnakt pakartojo Klivlando simbolis LeBronas Jamesas. Dėl kelio skausmų rungtynes praleidus pagrindiniam antrojo „Cavs“ penketuko atakų kūrėjui Dwyane'ui Wade'ui papildomas kamuolio skirtsymo užduotis prisiėmęs LBJ atliko net 17 rezultatyvių perdavimų.

Tokį pat rezultatą Jamesas buvo pasiekęs šių metų vasario mėnesio rungtynėse su Vašingtono „Wizards“ klubu.

Absoliutų NBA rekordą – 25 tritaškius per rungtynes – dukart būtent prieš „Hawks“ pasiekę Klivlando krepšininkai šiąnakt ir vėl varžovus baudė tolimų metimų kruša. Tyronno Lue auklėtiniai pataikė 20 iš 38 tritaškių ir užtikrintai pirmavo visų rungtynių metu.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 25 (11/13 met., 7 atk. kam., 17 rez. perd.), Kyle'as Korveris 19 (6/9 trit.), Kevinas Love'as (4/5 trit., 12 atk. kam.) ir Jeffas Greenas po 17, Jose Calderonas 14 (4/5 trit.), Jae Crowderis 13 taškų.

„Hawks“: Taureanas Prince'as 24 (8/10 met., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Kentas Bazemore'as 20 (6/10 trit.), Dennisas Schroderis 14, Tyleris Cavanaugh 11 taškų (9 atk. kam.).

Netikėtai lengvą pergalę svečiuose iškovojo lietuviškasis Denverio „Nuggets“ (15-12) klubas, Detroite net 103:84 (26:18, 23:22, 31:20, 23:24) sutriuškinęs jau septintąjį pralajimėjimą iš eilės patyrusius vietos „Pistons“ (14-13) krepšininkus.

Viena pagrindinių šeimininkų problemų šios nakties dvikovoje tapo itin silpnas starto penketo žaidjėų pasiroydmas. Klaidų serija rungtynes pradėję žaidėjai neužilgo vietą aikštėje užleido varžovų persvarą ėmusiems mažinti atsarginiams, kuriuos į priekį pirmoje susitikimo pusėje vedė Bobanas Marjanovičius.

Serbų milžinas efektyvumu ryškiai pranoko vos 5 taškus pelniusį Andre Drummondą, tačiau „Pistons“ jau trečiame kėlinyje atsiliko dvidešimties taškų skirtumu ir pratęsė prasčiausią šio sezono atkarpą dar viena nesėkme.

Svečiai iš Kolorado valstijos triumfavo nepaisant to, jog ir toliau yra priversti rungtyniauti be Paulo Millsapo ir Nikola Jokičiaus. Vidurio puolėjas iš Serbijos gali grįžti į aikštę jau artėjančios nakties rungtynėse su „Celtics“ ekipa.

„Pistons“: Langstonas Galloway'us 18 (5/7 trit.), Bobanas Marjanovičius 14, Reggie Jacksonas 12 taškų.

„Nuggets“: Jamalas Murray 28, Trey Lylesas 20 (7/7 met.), Wilsonas Chandleris 18, Masonas Plumlee 10 taškų (13 atk. kam.).

Antrą dramatišką pralaimėjimą paskutinėmis rungtynių sekundėmis iš eilės patyrė Vašingtono „Wizards“ (14-13) ekipa, svečiuose 98:103 (22:30, 29:21, 27:28, 20:24) nusileidusi Bruklino „Nets“ (11-15) krepšininkams.

Be pagrindinio įžaidėjo Johno Wallo devintąsias rungtynes paeiliui žaidusi JAV sostinės komanda turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau ją paleido iš savo rankų apmaudžios klaidos dėka.

Likus aštuonioms sekundėms iki rungtynių pabaigos „Wizards“ atsiliko trimis taškais ir turėjo kamuolį savo rankose. Tomašas Satoransky po minutės pertraukėlės grąžino kamuolį į žaidimą Bradley Bealui, pataikiusiam tritaškį, tačiau dar prieš atakuojančio gynėjo metimą „Barclay's Center“ arenoje nuskambėjo arbitrų švilpukas.

Čekijos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės narys nespėjo išmesti kamuolio per penkias sekundes, taip pasmerkdamas svečius dar vienam pralaimėjimui.

Bruklino ekipa šioms rungtynėms jau užregistravo prieš beveik savaitę mainų būdu į „Nets“ stovyklą atvykusius Jahlilą Okaforą ir Niką Stauską, tačiau klubo naujokai aikštėje taip ir nepasirodė.

„Nets“: Rondae Hollis-Jeffersonas (12 atk. kam.) ir Caris LeVertas (8 rez. perd.) po 16, Demarre Carrollas 15, Allenas Crabbe'as 13 (3/14 trit.), Tyleris Zelleris 12, Spenceris Dinwiddie 11 taškų (1/11 trit., 12 rez. perd.).

„Wizards“: Bradley Bealas 28 (11/33 met., 0/7 trit.), Kelly Oubre 12 (9 atk. kam.), Otto Porteris 11 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Sakramento „Kings“ (9-18) – Finikso „Suns“ (9-20) 99:92 (21:23, 28:28, 25:23, 25:18)

„Kings“: George'as Hillas 18, Zachas Randolphas 17, Buddy Hieldas 14, Willie Cauley-Steinas 13, Bogdanas Bogdanovičius 10 taškų.

„Suns“: T. J. Warrenas 18 (9/24 met.), Mike'as Jamesas 17, Tyleris Ulisas 10 taškų.

Minesotos „Timberwolves“ (16-12) – Filadelfijos „76ers” (14-13) 112:118 (27:20, 24:28, 25:26, 24:26, 12:18)

„Timberwolves“: Jimmy Butleris 38 (15/33 met), Andrew Wigginsas 20 (8/24 met.), Karl-Anthony Townsas (48 min., 16 atk. kam., 3 blk.) ir Jeffas Teague'as po 17 taškų.

„76ers“: Joelis Embiidas 28 (11/12 baud., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), J. J. Redickas 26 (11/11 baud.), Richaunas Holmesas 15 (11 atk. kam.), Dario Šaričius 14, Trevoras Bookeris 12 taškų.