Susitikimą efektyviu ir agresyviu žaidimu pradėjo Jonas Valančiūnas. Aštuonis taškus per pirmąsias penkias minutes pelnęs lietuvis padėjo „Raptors“ atitrūkti 12:5 ir privertė šeimininkų strategą Docą Riversą paprašyti pertraukėlės.

Banguotų rungtynių antrame kėlinyje į aikštę grįžęs JV pratęsė puikų savo pasirodymą puolime, vainikuodamas jį taikiu tritaškiu į „Clippers“ ginamąjį krepšį. Iki šio sekmadienio tik du tolimus metimus per visą NBA karjerą pataikęs aukštaūgis per pastarąsias dvi paras sugebėjo šį skaičių padvigubinti.

Pirmoje rungtynių pusėje visus šešis metimus iš žaidimo bei visas keturias baudas sumetęs Jonas surinko 17 taškų įr atkovojo penkis kamuolius, tačiau iki ilgosios pertraukos likus 11 sekundžių užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą.

Los Andželo ekipa dar prieš susitikimo pradžią sulaukė ir geros, ir blogos naujienų: nors į aikštę grįžo tik dvejas rungtynes iki šios nakties tesužaidęs Milošas Teodosičius, neribotam laiko dėl atsinaujinusios traumos iškrito kitas šeimininkų starto penketo narys Danilo Gallinari.

Dar kartą susidūrę su šiame sezone negailestingai komandą persekiojančiom žaidėjų sveikatos problemom „Clippers“ antrame kėlinyje rado netikėtą lyderį. Chriso Paulo mainų metu iš Hjustono į Kaliforniją atvykęs 23-ejų metų krašto puolėjas Montrezlas Harrellas aktyviu žaidimu prikėlė ekipos puolimą ir vien per pirmus du kėlinius spėjo pelnyti 15 taškų.

Antroji rungtynių pusė ne prasčiau už pirmąją susiklostė Valančiūnui, pratęsusiam itin efektyvų ir rezultatyvų pasirodymą. Dar trečiame kėlinyje kelionę link dvigubo dublio užbaigęs uteniškis ketvirto kėlinio pradžioje pakeitė penktą pražangą užsidirbusį austrą Jakobą Poeltlą ir sėkmingai išnaudojo gautas žaidybinio laiko minutes.

Susitikimo pabaigoje žaidimą žemu penketo pasirinkusio „Raptors“ stratego Dwane'o Casey sprendimu iš aikštės išimtas lietuvis viso per 28 minutes pelnė 23 taškus (8/10 met., 1/1 trit., 6/6 baud.) bei atkovojo 15 kamuolių ir pagal šiuos skaičius pirmavo visoje svečių komandoje.

Pirmosiose sezono rungtynėse identiškus rodiklius užfiksavęs JV bent dvidešimt taškų ir penkiolika atkovotų kamuolių surinko ketvirtame susitikime per savo karjerą.

Šiame sezone 47 iš 53 baudų metimų pataikęs lietuvis juos meta 89 procentų taiklumu ir pagal šį skaičių tarp visų lygos vidurio puolėjų nusileidžia tik 92 procentų taiklumą (46 iš 50) fiksuojančiam turkui Enesui Kanteriui.

Iki rungtynių pabaigos likus septynioms sekundėms pirmąjį baudos metimą pataikęs „Clippers“ puolėjas Samas Dekkeris padidino šeimininkų atotrūkį iki trijų taškų, tačiau prametęs antrąjį suteikė svečiams iš Toronto viltį išplėšti pratęsimą.

Visgi po netaiklaus metimo kovą dėl atšokusio kamuolio prieš Serge'ą Ibaką laimėjęs DeAndre Jordanas baudos metimais įtvirtino Los Andželo komandops pergalę.

Nesėkmė dar labiau pabrėžė itin prastą „Raptors“ žaidimą varžovų arenose. Namuose devynerias iš dešimties sezono rungtynių laimėję Toronto krepšininkai svečiuose iškovojo aštuonias pergales ir patyrė septynis pralaimėjimus.

„Clippers“: Montrezlas Harrellas ir Lou Williamsas (6/18 met.) po 17, Austinas Riversas 15, DeAndre Jordanas 14 (17 atk. kam.), Milošas Teodosičius (2/9 trit., 0 rez. perd.) ir Samas Dekkeris po 12 taškų.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 23 (15 atk. kam.), DeMaras DeRozanas (5/13 met., 8 rez. perd.) ir Serge'as Ibaka (7/17 met., 2/7 trit.) po 17, Kyle'as Lowry (0/8 trit.) 14, C. J. Milesas 13 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį žais Finikse, kur jų lauks dvikova su „Suns“ ekipa.