Nors susitikimo išvakarėse pagrindine jo tema buvo laikoma pirmoji LeBrono Jameso ir Dwyane'o Wade'o akistata su praeityje abiejų šių krepšininkų kartu atstovautu klubu, tačiau trečio kėlinio pabaigoje viso pasaulio apžvalgų antraštes „pavogė“ rungtynių arbitras Kane'as Fitzgeraldas.

Šeimininkams pirmaujant 23 taškų skirtumu jų lyderis Jamesas ėmė priekaištauti teisėjui dėl jo manymu neužfiksuotos Diono Waiterso pražangos, tačiau dešimtąjį sezoną lygoje dirbantis Fitzgeraldas už kalbas skyrė „Cavaliers“ simboliui dvi technines nuobaudas ir išvarė jį iš aikštės.

Žaisdamas 1,082-ąsias rungtynes NBA lygoje LBJ tokio arbitrų verdikto sulaukė pirmą kartą savo karjeroje.

Nors Majamio krepšininkai pasinaudoję sumaištimi varžovų stovykloje kiek sumažino savo deficitą, ketvirtą kėlinį sėkmingu žaidimu pradėję Dwyane'as Wade'as ir Kyle'as Korveris įtvirtino Klivlando komandos pergalę.

Įspūdingą pasiekimą užfiksavo šeimininkų aukštaūgis Kevinas Love'as, į „Heat“ krepšį dar iki ilgosios pertraukos suvertęs net 32 taškus. „Cavaliers“ puolėjas pakartojo Majamio klubo antirekordą – tiek pat taškų per du kėlinius rungtyniaudami prieš Floridos klubą iki šiol pelnyti buvo sugebėję tik Lafayette'as Leveras ir Tracy McGrady.

Dvikova nesėkmingai susiklostė geriausiu praėjusios savaitės Rytų konferencijos krepšininku pripažintam Goranui Dragičiui. Europos čempionas pataikė tik 1 iš 5 metimų ir viso surinko vos 7 taškus.

Sezoną vangiai pradėję pastarųjų trijų sezonų Rytų konferencijos čempionai šventė jau devintą pergalę iš eilės. Ši serija „Cavaliers“ klubui yra ilgiausia nuo 2015-ų metų.

„Cavaliers“: Kevinas Love'as 38 (10/16 met., 14/17 baud., 9 atk. kam.), LeBronas Jamesas 21 (10/16 met., 12 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 17, J. R. Smithas 12, Kyle'as Korveris 11 taškų.

„Heat“: Dionas Waitersas 21 (3/11 trit.), Bamas Adebayo 19 (7/7 met., 5/5 baud.), Joshas Richardsonas 15, Jamesas Johnsonas 14, Hassanas Whiteside'as 11 taškų (14 atk. kam.).

Dar vieną pergalę iš savo rankų išleido Minesotos „Timberwolves“ (12-9), namuose po permainingos kovos 89:92 (30:23, 21:20, 20:25, 18:24) nusileidę Vašingtono „Wizards“ (11-9) krepšininkams.

JAV sostinės klubas triumfavo varžovų arenoje be pagrindinio atakų organizatoriaus Johno Wallo paslaugų, o šeimininkams negalėjo padėti startinis įžaidėjas Jeffas Teague'as ir svarbiu rotacijos nariu šiame sezone tapęs Nemanja Bjelica.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus nepilnas tris minutes Vilkai pirmavo 80:72, tačiau sužaidę dar vieną tragišką rungtynių pabaigą finišavo varžovams leisdami laimėti atkarpą 9:20 ir iš savo rankų paleido jau ne pirmą pergalę šiame sezone.

Likus 55 sekundėms Otto Porteris išlygino rezultatą, o šeimininkai paprašė paskutiniosios turėtos pertraukėlės. Po jos Karl-Anthony Townsas prametė sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio, o Porteris pridėjo dar vieną dvitaškį – 91:89.

Svarbiausioje susitikimo atakoje nė vieno perdavimo neatlikęs Andrew Wigginsas po driblingo išmetė tolimą dvitaškį per varžovo rankas. Jimmy Butleris atkovojo kamuolį po netaiklaus metimo ir suteikė „Timberwolves“ šansą atakuoti su rungtynių sirena, tačiau Wigginsas likus 12 sekundžių nedelsdamas paleido netaiklų tritaškį.

Butleris Minesotai padovanojo dar vieną šansą, tačiau baudos aikštelėje atsidūręs kamuolys išskriejo į užribį nuo Taj Gibsono galvos ir „Wizards“ įtvirtino pergalę baudos metimu. Svečiai triumfavo nepaisant blankaus vos 2 iš 11 metimų pataikiusio Bradley Bealo pasirodymo.

Namuose visas penkerias su Vakarų konferencijos komandomis žaistas rungtynes laimėjusių „Timberwolves“ sezono rezultatas priimant svečius iš Rytų po pralaimėjimo nukrito iki 2-4.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas 20 (17 atk. kam.), Jimmy Butleris 17 (7 atk. kam., 10 rez. perd.), Taj Gibsonas 16 (11 atk. kam.), Andrew Wigginsas 13, Tyusas Jonesas 12 (7 rez. perd.), Jamalas Crawfordas 10 taškų.

„Wizards“: Otto Porteris 22 (8 atk. kam.), Kelly Oubre 16, Mike'as Scottas ir Jodie Meeksas po 12 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Čikagos „Bulls“ (3-16) – Finikso „Suns“ (8-14) 99:104 (29:28, 14:18, 27:27, 29:31)

„Bulls“: Justinas Holiday 25 (6/9 trit.), Krisas Dunnas 24 (10/16 met., 8 rez. perd.), Lauri Markkanenas 12, Robinas Lopezas 10 taškų.

„Suns“: Devinas Bookeris 33 (5/9 trit., 9 atk. kam.), T. J. Warrenas 25, Tyleris Ulisas 14, Aleksas Lenas 13 taškų (18 atk. kam.).

Sakramento „Kings“ (6-15) – Milvokio „Bucks“ (10-9) 87:112 (26:32, 11:29, 22:31, 28:20)

„Kings“: Garrettas Temple'as 18, Buddy Hieldas 13, Skalas Labissiere'as 11, Willie Cauley-Steinas (10 atk. kam.) ir Zachas Randolphas po 10 taškų.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 31 (11/16 met.), Ericas Bledsoe 21, Khrisas Middletonas 12 taškų.

Jutos „Jazz“ (10-11) – Denverio „Nuggets“ (11-9) 106:77 (26:24, 22:25, 28:17, 30:11)

„Jazz“: Derrickas Favorsas 24 (12/16 met., 9 atk. kam.), Donovanas Mitchellas 16, Jonas Jerebko 15, Alecas Burksas 14, Ricky Rubio 13, Royce'as O'Neale'as 11 taškų.

„Nuggets“: Gary Harrisas 18, Kennethas Fariedas 11, Jamalas Murray 10 taškų.