Susitikimą puikiai pradėjo Jonas Valančiūnas, pelnęs pirmuosius „Raptors“ taškus ir išsyk tapęs ryškia figūra abiejose aikštės pusėse. Nors dviejų rezultatyvių vidurio puolėjų dvikovoje tiesiogonis Jono oponentas Enesas Kanteris išsyk atsakė gražiu dėjimu per Serge'ą Ibaką, lietuvis pasižymėjo universaliu ir naudingu žaidimu.

Pirmame ketvirtyje devynias minutes aikštėje praleidęs aukštaūgis per jas atkovojo tris kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, pelnė 6 taškus ir net du kartus blokavo Kanterio metimus.

Antrą kartą sėkmingai sustabdęs savo varžovą emociškai užsivedęs JV kitoje aikštės pusėje bandė agresyviai pelnyti taškus per Kristapą Porzingį, tačiau užsidirbo pražangą puolime.

Kėlinio pabaigoje „Raptors“ spurtą įžiebė po ketverių rungtynių pertraukos į aikštę grįžęs Normanas Powellas. Vietą starto penkete pastaruoju metu užtikrintai rungtyniaujančiam naujokui O. G. Anunoby užleidęs krašto puolėjas pataikė tris tritaškius iš eilės ir suteikė Toronto klubui dviženklį pranašumą.

Dar iki ilgosios pertraukos 10 tolimų metimų pataikę svečiai „Madison Square Garden“ arenoje išsaugojo ryškų pranašumą ir ilsėtis į rūbinę patraukė pirmaudami vienuolikos taškų skirtumu.

Toronto krepšininkams pirmą rungtynių dalį užbaigus spurtu 11:3 identiška atkarpa trečią ketvirtį pradėjo „Knicks“ krepšininkai, kurių gretose septyniais greitais taškais pasižymėjo atakuojantis gynėjas Courtney Lee.

Tragiška „Raptors“ kėlinio pradžia paskatino Dwane'ą Casey anksčiau nei įprasta į aikštę mesti atsarginius žaidėjus. Sužaidus vos keturias minutes Valančiūną, Ibaką ir Anunoby pakeitė Jakobas Poeltlas, Pascalis Siakamas ir Normanas Powellas, tačiau rotacijos pokyčiai nesustabdė Niujorko ekipos spurto, prasitęsusio iki 22:3.

Net ir toks neįtikėtinas skaičius dar neužbaigė Toronto krepšininkų trečiojo kėlinio košmaro. Žiūrovus užvedę „Knicks“ be atsako pelnė net 28 taškus, o svečiai pirmą metimą iš žaidimo pataikė iki ketvirčio pabaigos likus vos kiek daugiau nei dviem minutėm.

Katastrofiškas ketvirtis atsispindėjo nesuvokiamoje „Raptors“ komandinėje statistikoje – per dvylika žaidimo minučių D. Casey auklėtiniai pataikė 1 metimą iš 16, prarado 8 kamuolius ir leido varžovams pelnyti net 41 tašką.

31 taško skirtumu laimėtas kėlinukas tapo didžiausiu tokiu pasiekimu daugiau nei septyniasdešimt metų egzistuojančio „Knicks“ klubo istorijoje. Ankstesnę didžiausią persvarą per vieną kėlinį Niujorko krepšininkai susikrovė 1980-ųjų metų sausio 3-ią, pirmą kėlinį prieš San Diego „Clippers“ laimėdami 42:12.

„Raptors“ strategą gerokai supykdžiusi trečiojo kėlinio pradžia užkirto kelią JV sugrįžimui į aikštelę. Iki pat rungtynių pabaigos ant atsarginių žaidėjų suolelio prasėdėjęs Valančiūnas per 18 aikštėje praleistų minučių surinko 8 taškus (4/8 met.), 6 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 3 blokus.

Puikų pirmą ketvirtį sužaidęs lietuvis pastarąjį kartą bent 3 varžovų metimus blokavo dar šių metų kovo pabaigoje vykusiose rungtynėse su Šarlotės „Hornets“ klubu.

Nepaisant dvylikos taškų skirtumu laimėto ketvirto kėlinio „Raptors“ nusileido rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidusio Timo Hardaway'aus vedamiems Niujorko krepšininkams ir nesugebėjo pratęsti pergalių serijos iki penkių laimėtų susitikimų iš eilės. Iki šios nakties Toronto klubas „Knicks“ ekipą buvo įveikę aštuonis kartus paeiliui.

Fantastišką susitikimą sužaidęs Hardaway'us tapo pirmuoju bent 38 taškus, 7 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus per rungtynes surinkusiu „Knicks“ atstovu nuo 1991-ais metais tą padariusio legendinio vidurio puolėjo Patricko Ewingo.

„Knicks“: Timas Hardaway'us 38 (13/26 met., 4/9 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Kristapas Porzingis 22 (12 atk. kam., 3 blk.), Courtney Lee 15 (7 rez. perd.), Enesas Kanteris 11 taškų.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 25 (10 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 18, C. J. Milesas ir Normanas Powellas po 11 taškų.

Artimiausios „Raptors“ rungtynės turėtų patraukti Lietuvos krepšinio gerbėjų dėmesį. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Indianoje įvyks pirmoji Valančiūno ir Domanto Sabonio akistata šiame sezone.