Rungtynių išvakarėse kartu vakarieniavę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis šią naktį išgyveno skirtingų priežasčių sukeltą nusivylimą. Kūzia dar kartą buvo neregistruotas rungtynėms, o Domo atstovaujama ekipa iššvaistė milžinišką persvarą ir nukėlė kepurę prieš „vienaragio“ pravardę užsitaranavusį Kristapą Porzingį.

Vietą starto penkete po traumos atsigavusiam Mylesui Turneriui užleidęs mūsų tėvynainis savojo šanso sulaukė pakankamai anksti. Nesužaidus nė penkių minučių pagrindinis „Pacers“ aukštaūgis gavo antrąją asmeninę pražangą ir priverstinai paliko aikštelę.

Jau pirmame ketvirtyje sužibėjęs Domas pataikė visus keturis mestus metimus ir surinko 8 taškus, o į ilgąją pertrauką išėjo savo sąskaitoje turėdamas 14 taškų ir 7 atkovotus kamuolius.

Antroje trečio kėlinio pusėje „Pacers“ vyriausiasis treneris Nate'as McMillanas dar kartą išbandė Domanto ir kertiniu Indianos klubo žaidėju vadinamo M. Turnerio galimybes rungtyniauti kartu. Skirtingai nei iki šiol matytuose tokiuose eksperimentuose, lietuviui buvo patikėta vidurio puolėjo, o jo kolegai – sunkiojo krašto puolėjo rolė.

Tokiam sprendimui įtakos padarė ketvirtojo numerio pozicijoje rungtyniaujančio Kristapo Porzingio žaidimas. Prižiūrimas M. Turnerio latvis trečią kėlinį užbaigė septyniais taškais be atsako ir sumažino „Knicks“ atsilikimą iki dvylikos taškų.

Užsivedęs Niujorko komandos lyderis įspūdingai pradėjo lemiamą ketvirtį sumesdamas dar aštuonis taškus iš eilės ir padėdamas trečio kėlinio gale devyniolikos taškų deficitą turėjusiems šeimininkams priartėti iki 82:90.

Įsibėgėjęs latvis ėmė rungtyniauti tiesiog nesustabdomai ir traukti savo komandą iš duobės sėkmingu žaidimu abiejose aikštės pusėse. Kristapo dvitaškis su pražanga likus trim minutėm persvėrė rezultatą „Knicks“ naudai, o po savuoju krepšiu Domą pergudravęs varžovas išprovokavo lietuvio pražangą puolime.

Garsiausia pasaulio arena vadinamoje „Madison Square Garden“ arenoje susirinkusius šeimininkų sirgalius artėjant susitikimo pabaigai iš proto vedęs aukštaūgis dar kartą sulaukė jau tradicinėmis tampančių „MVP“ skanduočių ir ketvirtame kėlinyje sugebėjo pelnyti tiek pat taškų, kiek visa „Pacers“ komanda kartu sudėjus.

Svarbiausiomis rungtynių minutėmis ant parketo grūmęsis D. Sabonis šiąnakt per 29 sužaistas minutes surinko 16 taškų (6/9 met., 4/4 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir po tris rezutlatyvius perdavimus bei klaidas.

Dviženkliu pelnytų taškų skaičiumi lietuvis pasižymėjo penktą kartą iš eilės bei aštuntose iš dešimties šiame sezone žaistų rungtynių. Vilkėdamas „Pacers“ aprangą Domas pasižymi 13,5 taško ir 10,3 atkovoto kamuolio vidurkiais.

Gražų tarpusavio supratimą su naujoku Franku Ntilikina demonstravęs Porzingis šiąnakt pasiekė naują karjeros rezultatyvumo rekordą ir tapo jauniausiu 40-ies pelnytų taškų ribą pasiekusiu „Knicks“ krepšininku nuo 1977-ųjų metų.

Negana to, 272 taškus per pirmąsias devynerias rungtynes surinkęs latvis pamušė nuo 1984-ųjų metų nepagerintą Niujorko klubo legendos Bernardo Kingo rekordą. Šiame sezone Kristaps vidutiniškai renka net po 30,2 taško per susitikimą.

„Knicks“: Kristapas Porzingis 40 (15/24 met., 2/4 trit., 8/9 baud., 8 atk. kam., 6 blk.), Timas Hardaway'us 16 (1/7 trit.), Frankas Ntilikina 10 taškų (7 rez. perd.).

„Pacers“: Thaddeusas Youngas 18 (4/4 trit.), Victoras Oladipo 17 (7/21 met.), Domantas Sabonis 16, Mylesas Turneris ir Darrenas Collisonas (10 rez. perd.) po 15 taškų.

Artimiausiose rungtynėse D. Sabonio lauks itin rimtas iššūkis. Naktį iš antradienio į trečiadienį „Pacers“ namuose priims Anthony Daviso ir DeMarcuso Cousinso vedamus Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšininkus.

Niujorko ekipa tą pačią naktį namuose egzaminuos Šarlotės „Hornets“ žaidėjus.