Po pirmųjų dvylikos minučių trylikos taškų skirtumu atsilikę „Nuggets“ antrąjį ketvirtį pradėjo stulbinančia atkarpa 15:0 ir persvėrė rezultatą savo naudais. Pirmuosius kėlinio taškus čempionai pelnė tik sužaidus penkias minutes, kai tolimą metimą pataikė Kevinas Durantas.

Visgi „Pepsi Center“ arenoje susirinkusius žiūrovus išjudinę šeimininkai nemažino apsukų, o žaidimo centre atsidūrė savo vaidmeniu komandoje nepatenkintas Kennethas Fariedas.

Krašto puolėjas išprovokavo K. Duranto pražangą puolime, įspūdingai blokavo naujoko Jordano Bello metimą ir galingu dėjimu privertė Steve'ą Kerrą prašyti pertraukėlės. Antrajame kėlinyje sužaidus septynias minutes „Nuggets“ ketvirtyje pirmavo net 21:3.

Artėjant ilgajai pertraukai „Warriors“ sugebėjo perlaužti rungtynių eigą ir susigrąžinti trapų pranašumą. Stepheno Curry tritaškių serija ir kėlinį užbaigęs Klay'aus Thompsono tolimas šūvis leido čempionams po dviejų kėlinių pirmauti 60:55, tačiau įspūdingiausias Ouklando krepšininkų spurtas žiūrovų laukė trečiame kėlinyje.

Devynis iš vienuolikos pirmųjų metimų antroje susitikimo pusėje pataikę svečiai sužaidė į emocinį nokautą Denverio krepšininkus pasiuntusią atkarpą 24:4, o kėlinuką laimėjo pelnydami daugiau nei dvigubai daugiau taškų už savo oponentus – 43:21.

Ketvirtame ketvirtyje atsarginiams krepšininkams vietą aikštėje patikėję čempionai iškovojo užtikrintą pergalę ir po sunkios sezono pradžios prisivijo Vakarų konferencijoje pirmaujančius Hjustono „Rockets“.

„Nuggets“: Willas Bartonas 21, Emmanuelis Mudiay 15 (7 rez. perd.), Trey'us Lylesas 11 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 25 (9/13 met., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Stephenas Curry 22 (5/10 trit., 11 rez. perd.), Draymondas Greenas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Klay'us Thompsonas po 15, JaVale'as McGee 11 taškų.

Itin klampios rungtynės šiąnakt vyko Čikagoje, kur vietos „Bulls“ (2-6) po pratęsimo 90:96 (19:17, 19:21, 26:19, 19:26, 7:13) pripažino antrą pergalę paeiliui iškovojusių Naujojo Orleano „Pelicans“ (5-5) pranašumą.

Šeimininkai sugebėjo išplėšti penkias papildomas minutes nepaisant tragiško pataikymo procento – Fredo Hoibergo auklėtiniai pataikė vos 35 iš 99 metimų iš žaidimo, o nesėkmingiausiai šis susitikimas susiklostė su savo broliu Jrue akistaton stojusiam Justinui Holiday ir jaunajam suomiui Lauri Markkanenui, pataikiusiem vos 5 iš 21 mesto tritaškio.

Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus kiek daugiau nei trisdešimčiai sekundžių rezultatas buvo lygus 83:83, o „Bulls“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau abiejų komandų paskutiniosios atakos puikiai įkūnijo slogių rungtynių eigą.

Čikagos klubas iniciatyvą patikėjo vidurio puolėjui Robinui Lopezui, sugebėjusiam du kartus iš eilės nepataikyti iš po krepšio, o likus devyniom sekundėm kamuolį atkovoję ir pertraukėlės paprašę „Pelicans“ įgavo galimybę išplėšti pergalę.

Paskutinės svečių atakos metu kamuolys atsidūrė J. Holiday rankose. Įžaidėjas nusprendė po driblingo atakuoti iš vidutinio nuotolio per aukštai iškeltas varžovo rankas. Gynėjas ne tik nepataikė, bet ir paliko dar dvi sekundes paskutinį šansą gavusiems „Bulls“.

Po pasitarimo šeimininkai ir vėl grąžino kamuolį R. Lopezui, kurį baudos aikštelėje be pražangos sustabdė DeMarcusas Cousinsas, ir šūsnį galimybių turėjusios komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Užtikrinčiau papildomas minutes pradėję Naujojo Orleano krepšininkai netruko susikrauti solidesnį atotrūkį, o rungtynių baigtį nulėmusį tritaškį metimą pataikė veteranas Jameeras Nelsonas.

„Bulls“: Justinas Holiday 18 (7/20 met., 3/10 trit.), Denzelis Valentine'as 16, Lauri Markkanenas (2/11 trit.) ir Robinas Lopezas (6/17 met.) po 14, Jerianas Grantas 13 taškų (8 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Pelicans“: Anthony Davisas 27 (11/17 met., 16 atk. kam.), DeMarcusas Cousinsas 25 (6/20 met., 2/8 trit., 11 atk. kam.), Jameeras Nelsonas 13, Darius Milleris 11, Jrue Holiday 10 taškų (5/15 met.).

Antroje Rytų konferencijos vietoje įsitvirtino Detroito „Pistons“ (7-3), namuose rezultatu 108:99 (29:26, 23:23, 33:25, 23:25) palaužę vienus iš lygos autsaiderių Sakramento „Kings“ (1-8). Kalifornijos klubui tai buvo jau septintasis pralaimėjimas iš eilės.

Svečiai šiąnakt vertėsi be pagrindinio įžaidėjo George'o Hillo, susitikimą praleidusio dėl asmeninių priežasčių. Klubui nepateikus jokio išsamesnio komentaro apie žaidėjo situaciją kol kas neaišku kada pernai Jutos „Jazz“ atakoms vadovavęs krepšininkas galės vėl prisijungti prie komandos.

Detroito ekipa pelnė pirmuosius 10 šios dvikovos taškų, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui buvo pataikiusi net 9 iš 11 iš žaidimo atliktų metimų. Visgi „Kings“ sugebėjo atsakyti efektyviu žaidimu ir sėkmingo atsarginių krepšininkų pasirodymo dėka po dviejų kėlinių atsiliko tik trijų taškų skirtumu.

Abi komandos šiąnakt pasižymėjo puikiu pataikymo procentu bei ypač tiksliai atakavo iš trijų taškų zonos: Sakramento krepšininkai pataikė 10 iš 21, o„Pistons“ – net 13 iš 24 tolimų metimų.

Nors svečių komanda ir patyrė pralaimėjimą, tačiau pastarųjų susitikimų kontekste sugebėjo garbingai pasipriešinti savo varžovams. Trejas pastarąsias rungtynes (prieš „Celtics“, „Pacers“ ir „Wizards“) Sakramento ekipa buvo pralaimėjusi bendru 72 taškų skirtumu.

„Pistons“: Avery Bradley 24 (10/15 met.), Tobias Harrisas 20, Andre Drummondas 16 (19 atk. kam.), Reggie Jacksonas 15 (7 rez. perd.), Anthony Tolliveris ir Ishas Smithas po 10 taškų.

„Kings“: Zachas Randolphas 19, De'Aaronas Foxas ir Bogdanas Bogdanovičius (6/7 met.) po 14, Buddy Hieldas 13, Garrettas Temple'as 10 taškų.

Trečiąjį pralaimėjimą per pastarąsias ketverias rungtynes patyrė Los Andželo „Clippers“ (5-3), namuose 104:113 (25:27, 31:33, 24:27, 24:26) nusileidę Memfio „Grizzlies“ (6-3) krepšininkams. Angelų miesto ekipa į žaidybinę duobę pateko po puikaus sezono starto – Doco Riverso auklėtiniai laimėjo pirmus keturis šio sezono susitikimus.

Šeimininkus šiose rungtynėse pasmerkė tragiškas tritaškių taiklumas. Vos 4 iš 26 tolimų metimų pataikę Los Andželo krepšininkai rėmėsi Blake'o Griffino, Patricko Beverley ir Lou Williamso žaidimu. Išvardintoji trijulė kartu pelnė 66 taškus, tačiau pristigo solidesnio likusios komandos indėlio.

Kardinaliai skirtingą puolimo naštos pasiskirstymą sėkmingai išnaudojo „Grizzlies“ krepšininkai. Tenesio valstijos klubui šiąnakt visi keturi atsarginiai krepšininkai sumetė bent po 10 taškų, o puikią sportinę formą demonstruojantis Tyreke'as Evansas po šios nakties rungtynių per pastaruosius tris susitikimus renka net po 23,7 taško.

„Clippers“: Blake'as Griffinas 30 (10/17 met., 11 atk. kam.), Patrickas Beverley 23 (1/8 trit.), Lou Williamsas 13, DeAndre Jordanas 12 (10 atk. kam.), Danilo Gallinari 10 taškų (4/10 met., 0/4 trit.).

„Grizzlies“: Mike'as Conley 22, Marcas Gasolis 21, Tyreke'as Evansas 20, Brandanas Wrightas (9 atk. kam., 4 blk.) ir Jamesas Ennisas (5/6 met.) po 13, Mario Chalmersas 12, Chandleris Parsonsas 10 taškų.

Vis užtikrintesnį žaidimą demonstruoja vasarą stipriai atsinaujinęs Minesotos „Timberwolves“ (6-3) klubas. Vilkai namuose be didesnio vargo 112:99 (27:18, 32:31, 34:20, 19:30) įveikė Dalaso „Mavericks“ (1-10) krepšininkus ir iškovojo jau ketvirtąją pergalę iš eilės.

Tomo Thibodeau auklėtiniai taškus ant „i“ raidžių sudėjo trečiame ketvirtyje, po kurio turėjo net 24 taškų persvarą, o skirtumą iki švelnesnio „Mavericks“ sugebėjo sumažinti tik formulamu tapusiame ketvirtame kėlinyje.

„Timberwolves“ šiąnakt nesutrukdė silpnas vieno iš komandos lyderių Jimmy Butlerio pasirodymas puolime. Buvęs „Bulls“ narys atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius, tačiau pataikė tik 1 iš 7 metimų ir susitikimą užbaigė pelnęs vos 4 taškus.

Blankų krašto puolėjo žaidimą su kaupu kompensavo jaunųjų Karl-Anthony Townso ir Andrew Wigginso duetas. 2015-ais ir 2016-ais metais geriausių sezono naujokų titulus iškovoję krepšininkai kartu pelnė net 54 taškus.

Pastarąjį kartą keturias pergales iš eilės Minesotos klubas buvo iškovojęs dar 2012-ųjų metų gruodžio mėnesį. Savo ruožtu tik vieną pergalę per pirmąsias vienuolika rungtynių pasiekusiems „Mavericks“ šis pirmenybių startas yra blogiausias nuo 1993-94 metų sezono.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas 31 (12 atk. kam.), Andrew Wigginsas 23 (9/14 met.), Taj Gibsonas 12 (10 atk. kam.), Jeffas Teague'as 11 taškų (10 rez. perd.).

„Mavericks“: Dennisas Smithas 18, Harrisonas Barnesas 17, Devinas Harrisas 15, J. J. Barea 14 taškų.