Paskutinįjį savo sezoną „BMO Harris Bradley Center“ arenoje žaidžiantys šeimininkai šiąnakt atidavė duoklę istorinei „MECCA“ arenai, kurioje rungtyniavo 1968-1988 metų laikotarpyje.

Dvidešimt metų namų aikšte tapusios aikštės dizainą vienai nakčiai atkūrę „Bucks“ sulaukė kontroversiškos Kyrie Irvingo kritikos. „Celtics“ įžaidėjas prieš susitikimą teigė, jog išbandęs seną parketą nerimauja dėl savo ir komandos draugų sveikatos.

Reporteriams patkislinus, jog Milvokio klubas šiam susitikimui pakeitė tik aikštės dizainą, o ne parketą, rezultatyviausias Bostono komandos krepšininkas vis vien liko prie savo nuomonės ir teigė, jog jaučia ženklų skirtumą tarp įprastos ir perdažytos aikštės kokybės.

Pirmame rungtynių ketvirtyje svečiai sėkmingai padarė tai, kas šiame sezone iki šiol atrodė neįmanoma – efektyviai sustabdė „Bucks“ lyderį Giannį Antetokounmpo, per pirmą kėlinį pelniusį tik keturis taškus.

Be savo pagrindinio ginklo likę šeimininkai ketvirčio pradžioje prametė aštuonis metimus iš žaidimo paeiliui, o tuo pasinaudoję „Celtics“ pelnė trylika taškų be atsako ir atitrūko 17:7.

Milvokio krepšininkai stabilizavo rungtynių eigą, tačiau nepajėgė rasti priešnuodžių K. Irvingo žaidimui. Jau per pirmus du kėlinius 25-erių metų Bostono gynėjas sugebėjo pelnyti 16 taškų, bet skurdus Kyrie komandos draugų indėlis leido „Bucks“ į ilgąją pertrauką išsinešti vieno taško persvarą.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje iniciatyvą perėmė G. Antetokounmpo, pelnęs septynis taškus iš eilės, o po tritaškį pridėję Thonas Makeris ir Khrisas Middletonas padėjo šeimininkams spurtuoti 13:4.

Visgi „Celtics“ rado savo atsakymą efektyviam varžovų puolimui – vienuolika taškų per kėlinį pelnęs Alas Horfordas vieną po kito pataikė du tritaškius iš aikštės kampo ir pritildė triukšmingai savąją komandą palaikiusius „Bucks“ sirgalius.

Trečiame ketvirtyje svečiai iš Masačiusetso valstijos itin efektyviai atakavo iš toli (5/6 trit.) ir ženkliai pakėlė savo tritaškių taiklumą, po ilgosios pertraukos siekusį vos 19 proc. (3/16).

Ketvirto kėlinio viduryje A. Horfordo ir K. Irvingo bei du tritaškius pataikiusio Marcuso Smarto vedami „Celtics“ susikrovė dešimties taškų persvarą. Nors šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki penkių taškų, sėkmingiau sužaista rungtynių pabaiga nulėmė Bostono krepšininkų pergalę.

Svečiai atsirevanšavo „Bucks“ ekipai už Bostone rezultatu 100:108 patirtą pralaimėjimą antrose sezono rungtynėse.

Svečiai varžovus ryškiai pranoko kovoje dėl atšokusių kamuolių (47 prieš 37) bei nuo baudų metimų linijos surinktais taškais (19 iš 22 prieš 8 iš 14).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 28 (2/3 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd.), Khrisas Middletonas ir Malcolmas Brogdonas po 15, Tony Snellas 11 taškų.

„Celtics“: Alas Horfordas 27 (11/14 met., 4/5 trit., 9 atk. kam.), Kyrie Irvingas 24 (10/18 met., 7 rez. perd.), Jaysonas Tatumas ir Aaronas Baynesas po 12 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Čikagos „Bulls“ (1-3) – Atlantos „Hawks“ (1-4) 91:86 (18:20, 19:19, 28:20, 26:27)

„Bulls“: Robinas Lopezas 16 (8/19 met.), Davidas Nwaba 15 (11 atk. kam.), Lauri Markkanenas 14 (13 atk. kam.), Justinas Holiday 13, Jerianas Grantas ir Denzelis Valentine'as po 11 taškų.

„Hawks“: Marco Belinelli 23 (5/9 trit.), Kentas Bazemore'as 16 (7/19 met.), Mike'as Muscala 14 (10 atk. kam.), Johnas Collinsas 13 taškų.

Memfio „Grizzlies“ (4-1) – Dalaso „Mavericks“ (1-5) 96:91 (28:14, 26:21, 22:33, 20:23)

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 25 (13 atk. kam.), Mike'as Conley 22, Tyreke'as Evansas 19 taškų.

„Mavericks“: Harrisonas Barnesas 22 (11 atk. kam.), Wesley Matthewsas 18, Dirkas Nowitzki 14 taškų.

Portlando „Trail Blazers“ (3-2) – Los Andželo „Clippers“ (4-0) 103:104 (24:30, 29:32, 26:18, 24:24)

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 25, C. J. McCollumas 23, Al-Farouqas Aminu 19 (5/8 trit.), Maurice'as Harklessas 13, Jusufas Nurkičius 12 taškų.

„Clippers“: Blake'as Griffinas 25 (10/16 met.), Danilo Gallinari ir Austinas Riversas po 16, Patrickas Beverley (7 atk. kam.) ir Lou Willliamsas po 13 taškų.

Sakramento „Kings“ (1-4) – Naujojo Orleano „Pelicans“ (2-3) 106:114 (40:27, 30:29, 17:32, 19:26)

„Kings“: De'Aaronas Foxas 14, Zachas Randolphas 13 (9 atk. kam.), Willie Cauley-Steinas ir Buddy Hieldas po 12, Skalas Labissiere'as 11, Bogdanas Bogdanovičius ir Garrettas Temple'as po 10 taškų.

„Pelicans“: DeMarcusas Cousinsas 41 (14/25 met., 3/5 trit., 10/12 baud., 23 atk. kam., 6 rez. perd.), Jrue Holiday 20 (7 rez. perd.), Jameeras Nelsonas 18, E'Twaune'as Moore'as 12 taškų.