Susitikimą starto penkete pradėjęs JV per 20 aikštėje praleistų minučių viso surinko 10 taškų (4/5 met., 2/4 baud.) bei 10 atkovotų kamuolių, o stebinančiai efektyvų pasirodymą skirstant kamuolius komandos draugams vainikavo atlikdamas 4 rezultatyvius perdavimus.

Dėl žaidimo kūrimo gebėjimų stokos ne sykį kritikuotas lietuvis oficialiose NBA rungtynėse niekada nėra atlikęs daugiau nei trijų rezultatyvių perdavimų, o tokį skaičių yra užfiksavęs vienuolikoje sustikimų.

Šiąnakt užfiksuotas skaičius galėjo būti ir didesnis. JV paliko puikų įspūdį ne tik atmesdamas kamuolį susidūręs su dviguba varžovų gynyba, tačiau ir priimdamas puikius sprendimus poziciniame „Raptors“ puolime.

Havajų sostinėje Honolulu vykusios rungtynės prasidėjo aukšta sparta ir įspūdingu tritaškių lietumi. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui nominalūs susitikimo svečiai „Raptors“ pirmavo 21:16, tačiau Dwane'ui Casey į aikštę išleidus atsarginius komandos krepšininkus „Clippers“ per mažiau nei tris minutes spurtavo 9:1 ir pirmą ketvirtį laimėjo šešių taškų skirtumu.

Prie Los Andželo klubui sėkmingos kėlinuko pabaigos svariai prisidėjo komandoje debiutavęs Milošas Teodosičius. Vietą starto penkete Patrickui Beverley užleidęs serbas vos per aštuonias minutes spėjo surinkti penkis rezultatyvius perdavimus ir sulaukti Havajų krepšinio sirgalių ovacijų.

Nors Europos krepšinio burtininkas per 20 aikštėje praleistų minučių prametė visus penkis iš žaidimo mestus metimus, prastą taiklumą įžaidėjas kompensavo viso surinkdamas 8 rezultatyvius perdavimus ir 2 perimtus kamuolius.

Rezultatyviose rungtynėse dar iki ilgosios pertraukos abi ekipos pasiekė 60 pelnytų taškų ribą. Viena pagrindinių tokio rezultato priežasčių tapo išskirtinė baudų metimų gausa. Vien per pirmuosius du kėlinius „Clippers“ nuo baudų linijos pataikė 20 iš 21, o „Raptors“ – 19 iš 20 metimų.

Po trijų kėlinių atkakliai besiklosčiusioje dvikovoje komandas skyrė tik vienas taškas, tačiau lemiamame ketvirtyje tik atsarginių žaidėjų indėliu besirėmę Toronto krepšininkai atitrūko nuo varžovų ir nebepaleido pergalės iš savo rankų.

„Clippers“: Blake'as Griffinas 18, Danilo Gallinari (10/12 baud.) ir Lou Williamsas (9/12 baud.) po 17, Patrickas Beverley 14, Wesley Johnsonas 10 taškų.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 17 (8/8 baud., 4 rez. perd.), Normanas Powellas 16, Serge'as Ibaka (4/12 met., 1/9 trit.) ir C. J. Milesas po 12, DeMaras DeRozanas ir Delonas Wrightas po 11, Jonas Valančiūnas 10 taškų (10 atk. kam.).

Abiejų klubų atstovai po šių rungtynių nepaliko Havajų, kur po poros dienų tarpusavyje sužais dar vienas draugiškas rungtynes. Antrasis „Clippers“ ir „Raptors“ susitikimas Lietuvos laiku vyks trečiadienį, 8:00 val. ryto.

Vienintelėse kitose šiąnakt vykusiose ikisezoninėse rungtynėse Majamyje vietos „Heat“ po sėkmingai sužaisto trečiojo ketvirčio rezultatu 96:90 (19:25, 20:17, 35:24, 22:24) palaužė Atlantos „Hawks“ krepšininkų pasipriešinimą.

Permainingai vykusiame susitikime abi komandos banguojančiu žaidimu atskleidė, jog iki sezono pradžios jų laukia dar daug sunkaus darbo. Šeimininkai šiąnakt prarado net 22 kamuolius, o svečiai iš žaidimo atakavo vos 36 procentų taiklumu.

Rezultatyviausiai „Heat“ gretose pasirodė nuo suolo pakilęs įžaidėjas Tyleris Johnsonas, pelnęs 14 taškų, 12 pridėjo net 4 varžovų metimus blokavęs Joshas Richardsonas, 10 – startiniame penkete rungtynes pradėjęs Rodney McGruderis.

Atlantos ekipai po 12 taškų surinko vos 15 minučių aikštėje praleidęs Dewayne'as Dedmonas ir tik 6 iš 17 metimų pataikęs vokietis Dennisas Schroderis.

Pernai prasčiausiai visoje lygoje baudų metimus realizavę Erico Spoelstros auklėtiniai ir šįkart pataikė vos 15 iš 29 bandymų, tačiau pranoko varžovus kovoje dėl atšokusių kamuolių (48-42) bei blokuotais metimais (9-1).