Tinklaraštis „Iš viršaus“

Rokas

Skaičiais ir faktais pagrįsta nuomonė apie stipriausios pasaulio krepšinio lygos aktualijas. Įdomiausios istorijos apie lygos praeitį, dabartį ir ateitį.

Šią savaitę vykusi NBA naujokų biržos loterija itin pradžiugino tris klubus – į ketvirtąją biržos vietą pakilusius Los Andželo „Lakers“, netikėtais loterijos laimėtojais tapusius Naujojo Orleano „Pelicans“ ir Jono Valančiūno atstovaujamus Memfio „Grizzlies“. Tenesio valstijos organizacija artėjančioje biržoje turės antrąjį šaukimą, o toks įvykių posūkis turės didelės įtakos komandos ateičiai.
2019 m. Gegužės 18 d. 16:37
Sekmadienio naktį vykusios dvejos NBA atkrinamųjų varžybų serijų septintosios rungtynės padovanojo mums visą eilę įsimintinų akimirkų ir vieną absoliučiai ikonišką metimą. Negana to, Denveryje ir Toronte vykę mūšiai padėjo pamatą nuostabiai 2018-19 metų sezono kulminacijai, tačiau šį tekstą norėčiau pradėti nuo jaunesnio amžiaus skaitytojams neatmenamų laikų.
2019 m. Gegužės 14 d. 07:29
Šįvakar startuosianti NBA atkrintamųjų varžybų serija tarp Bostono „Celtics“ ir Indianos „Pacers“ turėtų būti laikoma potencialiai atkaklia ir sunkiai nuspėjama. Komandos turnyro lentelėje užėmė gretimas ketvirtą ir penktą vietas, o Rytų konferencijoje lemiamos sezono kovos prasidėjo dviem nominalių favoritų pralaimėjimais. Tačiau gilesnis žvilgsnis į komandų statistinius rodiklius atkaklios kovos nežada.
2019 m. Balandžio 14 d. 13:45
1977-ais metais, kai iki tol egzistavusi ABA lyga prisijungė prie NBA pirmenybių, jaunesnę sesę „prarijusi“ asociacija pasipildė keturiais naujais klubais – Indianos „Pacers“, Niujorko „Nets“, Denverio „Nuggets“ ir San Antonijaus „Spurs“. Pastarosios dvi komandos ankstyvą sekmadienio rytą pradės septintąją tarpusavio atkrintamųjų varžybų seriją per 42 lygoje praleistus metus.
2019 m. Balandžio 13 d. 16:15
Po su siaubu ir nuoskauda Lietuvoje sutiktų Toronto „Raptors“ ir Memfio „Grizzlies“ mainų Jonas Valančiūnas demonstruoja geriausią sportinę formą savo karjeroje. Domantas Sabonis ir toliau užtikrintai pirmauja lygoje pagal ant atsarginių žaidėjų suolelio pradėtose rungtynėse surinktus dvigubus dublius. Kai jau atrodė, jog iš šio NBA sezono mūsų šalies krepšinio gerbėjams reikalauti kažko daugiau būtų beveik šventvagiška, šį savaitgalį iš už Atlanto atskriejo dar viena maloni ir netikėta žinia.
2019 m. Kovo 25 d. 09:18
Duodamas savo pirmąjį interviu po atvykimo į Memfį, Jonas Valančiūnas paminėjo tikslą, kurį su ironiška šypsena įvertino net ir patys „Grizzlies“ sirgaliai. „Mes turime pasiekti tą aštuntą vietą“, – tuomet sakė JV, tačiau net optimistiškiausi Tenesio valstijos klubo fanai, pasidžiaugę lietuvio entuziazmu, nurašė galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas. Tačiau egzistuoja nemaža tikimybė, kad Jonas tuomet kalbėjo apie visai kitą aštuntą vietą.
2019 m. Kovo 12 d. 10:44
Europoje netylant skandalams dėl teisėjavimo, atverčiame ir vieną skandalingiausių elitinės pasaulio krepšinio lygos puslapių. Nors NBA žavi krepšinio sirgalius nepranokstamu atletiškumu ir aukščiausio lygio žvaigždėmis, lygos istorijoje yra ir labai nemalonių epizodų. Kontroversiškos aplinkybės supa ne vieną ryškų NBA įvykį, o kai kurie iš jų šiandien yra tapę savotiškomis skepticizmo ikonomis.
2019 m. Vasario 21 d. 11:33
Turbūt kiekvienas plačiau NBA lyga besidomintis krepšinio gerbėjas nesiginčys su teiginiu, kad pastaraisiais metais tapo daugiausiai vyriškai auditorijai skirta sportine melodrama. Nuo Kevino Duranto ir Russello Westbrooko iki Kawhi Leonardo ir Greggo Popovičiaus – šio serialo veikėjų tarpusavio santykiai neretai nustumia krepšinį į antrąjį planą. Tačiau neskubėkime prie šios kategorijos priskirti Anthony Daviso situacijos. Tai, kas artimiausiomis dienomis vyks aplink šį talentingą aukštaūgį, labiau atitinka ne „Santa Barbaros“, o „Sopranų“ scenarijų.
2019 m. Sausio 29 d. 21:09
2018-19 metų NBA pirmenybės nuo pastarųjų sezonų skiriasi keliais ryškiais atributais. Rytų konferencija pagaliau gali pasigirti net penkiomis konkurencingomis komandomis, o Vakaruose net keturiolika klubų įpusėjus sezonui vis dar kovoja dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Viename iš šių klubų rungtyniauja ir didžiausią ažiotažą per pastaruosius metus sukėlęs lygos naujokas – devyniolikmetis Luka Dončičius.
2019 m. Sausio 14 d. 09:22
Turbūt devyni iš dešimties Lietuvos gyventojų į klausimą „kas buvo pirmasis NBA rungtyniavęs lietuvis?“ nė nemirktelėję atsakytų „Šarūnas Marčiulionis!“. „Golden State Warriors“ marškinėlius anuomet vilkėjęs Marčela paliko ryškų pėdsaką ne tik Lietuvos, Europos ir NBA krepšinio istorijoje, bet ir mūsų tautos kolektyvinėje atmintyje. Tačiau, kad ir kaip sunku būtų tuo patikėti, dėl Šarūno „pirmojo lietuvio NBA“ statuso galima ginčytis.
2018 m. Gruodžio 25 d. 10:00
Šiandieninė NBA turnyro lentelė turėtų stebinti daugumą lygos sirgalių. Prieš 2018-19 metų pirmenybių pradžią ne daug kas tikėjosi, jog Hjustono „Rockets“ ir San Antonijaus „Spurs“ šioje sezono stadijoje dalinsis 13-14 Vakarų konferencijos vietomis. Tačiau ne ką mažiau stebinančiu rezultatu atrodo ir pernai už atkrintamųjų varžybų borto likusių Denverio „Nuggets“ šuolis į turnyro lentelės viršūnę.
2018 m. Gruodžio 09 d. 12:54
Itin sėkminga Toronto „Raptors“ klubo NBA sezono pradžia sužadino lygos analitikų optimizmą. Devyniolika pergalių per pirmąsias dvidešimt trejas rungtynes pasiekę kanadiečiai tvirtai žengia pirmoje ne tik Rytų konferencijos, bet ir visos lygos turnyrinės lentelės pozicijoje, o pasikeitusi komandos sudėtis leidžia klubo sirgaliams svajoti apie aukščiausius tikslus.
2018 m. Gruodžio 01 d. 21:40
Praskriejus pirmajam NBA reguliariojo sezono mėnesiui lygos sirgaliai jau gali įžvelgti vis labiau ryškėjančias šių metų tendencijas bei pagrindines siužetines linijas. Viena maloniausių ir sekamiausių istorijų Lietuvoje turėtų tapti itin sėkmingas Domanto Sabonio žaidimas, leidžiantis tikėtis, jog mūsų tėvynainis pavasarį bus minimas kaip vienas pagrindinių kandidatų iškovoti geriausio šeštojo žaidėjo titulą.
2018 m. Lapkričio 19 d. 08:08
Nors Tyronno Lue atleidimas iš Klivlando „Cavaliers“ vyriausiojo trenerio posto atrodė beveik neišvengiamas, klubo valdyba dar kartą nustebino visą NBA pasaulį, pasirinkdama šiam sprendimui itin netikėtą ir, iš pirmo žvilgsnio, pavojingą metą. Taip, „Cavs“ pradėjo sezoną šešiais paeiliui patirtais pralaimėjimais, bet tiek JAV žiniasklaidos įvardijamos atleidimo priežastys, tiek jo galimos pasekmės meta ant organizacijos milžinišką chaoso šešėlį, galintį pasiekti ir kitus stipriausios pasaulio krepšinio lygos klubus.
2018 m. Spalio 29 d. 17:34
Pirmosios nepilnos dvi NBA reguliariojo sezono savaitės turėjo įpūsti nemažai optimizmo Lietuvos krepšinio gerbėjams.
2018 m. Spalio 29 d. 05:52
NBA gerbėjus Lietuvoje 2018-19 metų reguliariojo sezono starto išvakarėse pasiekia dviprasmiški signalai iš Kanados. Iš vienos pusės, Jonas Valančiūnas artėjančias dvikovas pasitinka vadovaujamas jam dosnių komplimentų ne kartą nepagailėjusio naujojo vyriausiojo trenerio Nicko Nurse‘o, tačiau lietuvio karjeros proveržį įžiebti turėjęs „Raptors“ stratego pakeitimas pamažu atsisuka kitu galu – panašu, kad JV netgi gali netekti vietos komandos starto penkete.
2018 m. Spalio 15 d. 14:44
Dauguma JAV krepšininkų gyvenimo istorijų turi vieną bendrą sąsają – pirmuosius žingsnius būsimieji sportininkai dažniausiai žengė sunkioje, pavojingoje ar net kriminalinėje aplinkoje. Viena ryškiausių išimčių šiame kontekste galime laikyti vieną iš aštuntojo dešimtmečio Indianos „Pacers“ didvyrių Bobą Netolicky.
2018 m. Spalio 14 d. 10:37
Kol Lietuvos NBA sirgaliai nekantriai laukė reguliariojo stipriausios pasaulio krepšinio lygos sezono pradžios, smalsiausius iš jų jau pasiekė visa eilė intriguojančių naujienų iš Indianos valstijos. Trečiajam savo sezonui už Atlanto besiruošiantis Domantas Sabonis gerokai sustiprino savo kūną, o „Pacers“ klubo atstovai jau numatė lietuviui visą eilę artėjančio sezono užduočių.
2018 m. Spalio 04 d. 08:00
Didžiausias Minesotos „Timberwolves“ klubo sirgalių košmaras tapo realybe. Prieš kiek daugiau nei metus mainų būdu į blogiausią pergalių ir pralaimėjimų santykį per visą NBA istoriją turinčią ekipą atvykęs Jimmy Butleris, privataus susitikimo su vyriausiuoju treneriu bei klubo prezidentu Tomu Thibodeau metu, pareikalavo būti išmainytas į kitą organizaciją. Keturiolika metų sugrįžimo į atkrintamąsias varžybas laukę Vilkai artėjantį sezoną pasitinka ne lydimi šios sausros nutraukimo atnešto džiaugsmo, o pasinėrę į absoliutų chaosą.
2018 m. Rugsėjo 20 d. 17:53
Iki reguliariojo 2018-19 metų NBA sezono pradžios likus vos kiek daugiau nei mėnesiui, DELFI NBA tęsia pažintį su visų trisdešimties lygos komandų artimiausios ateities perspektyvomis. Šįkart mūsų skaitytojai turi progą iš arčiau susipažinti su Šarlotės „Hornets“ klubu, galimai stovinčiu ant didelių permainų slenksčio.
2018 m. Rugsėjo 16 d. 10:45
Turbūt joks kitas NBA klubas moderniojoje lygos istorijoje neišgyveno tokios ilgalaikės ir beviltiškos krizės, kaip Bruklino „Nets“. Nepaisant gniuždančios ir jokių prošvaisčių neturėjusios situacijos, 2016-ųjų vasarį naujuoju klubo generaliniu vadybininku tapęs Seanas Marksas vos per pusantro sezono sugebėjo prikelti šią organizaciją iš komos būsenai tolygaus sąstingio. Šiandien „Nets“ ne tik vėl grįžo į NBA lygio komandų sąrašą, bet ir neslepia itin ambicingų artimiausios ateities planų.
2018 m. Rugsėjo 09 d. 15:20
Turbūt nė vienas kitas šio tarpsezonio NBA sprendimas nesulaukė tiek kritikos, kiek Carmelo Anthony atvykimas į Hjustono „Rockets“ klubą. Prieš metus su persikėlimu iš Niujorko į Teksasą sietas krašto puolėjas bilietus į Jameso Hardeno ir Chriso Paulo valdomą miestą įsigijo po Oklahomos „Thunder“ praleisto sezono, kuriame pasižymėjo nuviliančiu žaidimu. Šiandien su žeme maišomi tiek pats Melo, tiek „Rockets“ generalinis vadybininkas Darylas Morey, bet ar tikrai Anthony atvykimas yra pasmerktas neišvengiamam fiasko Hjustone?
2018 m. Rugpjūčio 19 d. 13:12
Joks kitas NBA Rytų konferencijos klubas šią vasarą nesulaukė tiek komplimentų ir pozityvių prognozių, kai pastarųjų dviejų konferencijos finalų dalyviai Bostono „Celtics“. Praėjusiame sezone tik septintose serijos rungtynėse Klivlando „Cavaliers“ pranašumą pripažinę Brado Stevenso auklėtiniai šiandien yra laikomi tvirtais favoritais perimti Rytų valdovų sostą iš į Los Andželo „Lakers“ persikėlusio LeBrono Jameso. Jų artėjančio sezono analizė tapo antruoju DELFI NBA visų lygos komandų apžvalgų ciklo straipsniu.
2018 m. Rugpjūčio 18 d. 08:30
Pavienėmis naujienomis ir istoriniais video kadrais savo alkį pastarosiomis savaitėmis maitinantys pajėgiausios pasaulio krepšinio lygos gerbėjai rugpjūčio 16-ąją gali atžymėti kaip nedidelę šventę. Iki 2018-19 metų NBA sezono pradžios nuo šiandienos lieka lygiai du mėnesiai. Šį laukimo laikotarpį kviečiame praleisti kartu su DELFI NBA rengiamomis visų trisdešimties lygos komandų artimiausios ateities apžvalgomis.
2018 m. Rugpjūčio 16 d. 11:28
Pusšimtis taškų per rungtynes. Tokiu įspūdingu individualiu pasirodymu gali pasigirti anaiptol ne kiekvienas NBA krepšininkas. Nuo 1946-ų metų reguliaruosiuose sezonuose viso buvo užfiksuotas 481 toks rezultatyvumo sprogimas. Net 52 kartus tą pasiekė legendinis Wiltas Chamberlainas, 25 sykius bent 50 taškų surinko Michaelas Jordanas, 21 – Kobe Bryantas. Tačiau šįkart kviečiame susipažinti su vos po vieną kartą ir absoliučiai netikėtai tą padariusiais NBA žaidėjais.
2018 m. Rugpjūčio 11 d. 11:00
Antradienio rytą Lietuvos NBA gerbėjus pasiekė vieną netikėčiausių pastarųjų metų naujienų. Dalaso „Mavericks“ ir Los Andželo „Clippers“ atliktuose mainuose figūravo ir lietuviška pavardė – Teksaso klubas Kalifornijos atstovams perdavė teises į 33 gimtadienį vakar šventusį Renaldą Seibutį. Daugumos sirgalių lūpose visą dieną skambėjo tie patys klausimai: „ar matei? Kas per velnias? Kaip tai suprasti?“. Tikiuosi, jog šiame tekste rasite visus jus dominančius atsakymus.
2018 m. Liepos 24 d. 14:13
Prieš kelias dienas įvykę mainai, kurių epicentre atsidūrė Kawhi Leonardas ir DeMaras DeRozanas, leidžia viso pasaulio NBA apžvalgininkams pagaliau ištarti ilgai lauktus žodžius – Toronto „Raptors“ verčia naują klubo istorijos puslapį. Ir nors ant šio susitarimo savo ilgą šešėlį meta tamsi emocinė šių mainų pusė, Kanados klubas priėmė beprotiškai rizikingą, tačiau absoliučiai teisingą sprendimą.
2018 m. Liepos 21 d. 10:05
Pirmąjį šių metų gegužės pirmadienį DELFI TV tiesiogiai transliavo ketvirtąsias Toronto „Raptors“ ir Klivlando „Cavaliers“ klubų serijos rungtynes. Beviltiškoje duobėje jau po pirmų trijų susitikimų atsidūrusi Jono Valančiūno komanda Ohajo valstijoje buvo sutrypta net 93:128. Tą naktį NBA aktualijas sekantys Lietuvos krepšinio sirgaliai išgyveno dar vieną nusivylimą, tačiau ta naktis šiandien tapo istorine. Tai buvo paskutinės rungtynės, kuriose „Raptors“ atstovavo ilgametis komandos lyderis DeMaras DeRozanas.
2018 m. Liepos 19 d. 17:54
Nemažos dalies NBA sirgalių ilgai laukta akimirka pagaliau tapo realybe. Populiariausias lygos klubas Los Andželo „Lakers“ po netrumpos pertraukos išlindo iš lygos rūsio ir vėl tapo plačiausiai aptarinėjama pirmenybių ekipa. To priežastis yra paprasta – aukso ir purpuro spalvų organizacija prisiviliojo vienu geriausių visų laikų krepšininkų tituluojamą LeBroną Jamesą.
2018 m. Liepos 08 d. 22:23
Didysis šios vasaros NBA klausimas buvo atsakytas daug greičiau, nei galėjome tikėtis. Jau liepos 2-ą dieną LeBronas Jamesas oficialiai paliko Klivlando „Cavaliers“ ir prisijungė prie ambicijų grįžti į auksinius laikus nestokojančių Los Andželo „Lakers“. Aštuonerius metus iš eilės Rytų konferencija į superfinalą delegavo Karaliumi tituluojamo krepšininko atstovaujamus klubus. Keturiolika likusių ekipų į neviltį variusi serija pagaliau baigėsi ir atrišo Jameso šluotų komandų rankas agresyviems į dabartį orientuotiems ėjimams.
2018 m. Liepos 04 d. 18:08